Dzisiaj złowione SUM 2017r | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza. Albert Einstein


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Dzisiaj złowione SUM 2017r

Jaroslaw Radzki

Offline

Tomek Sztanka napisał(a):

Witam,
mnie przeraża łowienie sumów w marcu i na początku kwietnia w Niemczech, te prosiaczki to zapewne samice szykujące się do rozrodu, może nie zdechną ale czy pójdą na tarło po ciężkim holu to wielka niewiadoma! Nie żebym się czepiał bo przecież można Dajmy im się wytrzeć, teraz kiedy woda się ociepla żerują do oporu a Niemcy to nie Hiszpania, Francja czy Włochy. Można przecież trochę poczekać. Samce też potrzebują spokoju bo gniazdują i chronią maleństwa, natleniają gniazdo. Widziałem sumy, które nie doszły do siebie pod larsenami. Co dalej......???
T.

Hmmm czyli że co w Hiszpani można, Francja, Włochy można łowić suma przed tarłem a w Niemczech nie hihihi kolego zawiść przemawia przez Ciebie i Tyle , nie wiem czy to samice czy samce w dobrej kondycji wróciły do domu i tyle i uwierz mi jesteś ostatnia osobą która mogła by mi dawać rady co należało by co nie.A co dalej z tymi rybami hmmm skoro nie znasz sytuacji suma w wodach niemieckich szczególnie w moich rejonach to nie zabieraj głosu w tej sprawie, bo ja na dziesiątki łowiących sumy w tej rzece jestem jedynym co wypuszcza .Mam nadzieję że nigdy nie pojedziesz na suma do w/w Państw w okresie innym niz letni powodzenia .beka
 

Tomek Sztanka

Offline

Dobrze by było gdybyś czytał post wolniej a może dwa razy ze zrozumieniem! Pisząc o krajach o cieplejszym klimacie niż Niemcy i Polska mam na myśli, że tarło tam odbywa się dużo wcześniej!!!! Niekiedy nawet odbywa się dwa razy! Nie mając wpływu na drugie tarło mamy wpływ na pierwsze i najczęściej jedyne. Samice po ciężkich holach w wielu wypadkach wyrzucają samoistnie ikrę lub w ogóle nie wycierają się!!! Zawiść to złe słowo bo mnie nie znasz. Ja swoje złowiłem! Dla mnie w Twoim Landzie możesz sumy łowić z przerębla to kwestia etyki wędkarskiej. Podjąłem temat bo uważam ,że powinno się to przemyśleć a nie akurat pod Twoim adresem. Na innych forach jest podobnie. Nie potrzebne mi są następne krucjaty, bo dorosłem do spokojnej i rozważnej dyskusji.
Wycofam się z tego tematu, bo dla wielu to temat drzazga.
Życzę sukcesów
Tomek


Pozdrawiam T.
T.
 

rafalm

Offline

Cześć
A ja dodam swoje pięć groszy. Jesteśmy wędkarzami a co za tym idżie jesteśmy w dużej części indywidualistami.
Każdy z nas ma swoje nawyki ,przemyślenia ,marzenia ,oczekiwania i etc...
Nie ma dwóch takich samych ''no i fajnie''.
Ale wszyscy mamy jedną wspólną cechę ,nie lubimy aby ktoś nam mówił kiedy gdzie i jak mamy coś robić. Nasze hobby to nasza świątynia a tu jakiś natrętny misjonarz krzewi swoją wiarę na naszym ołtarzu. Co innego nauczanie i edukowanie a co innego krzewienie ogniem i mieczem.
Eh historia zatacza te same koła i schemat się powtarza.
takie tam zwykłe moczenie kija
 

buli82

Offline

J moje pięć groszy,pozwolę wtrącić.Tak czytam i dumam co by bylo gdyby w Polsce zniesiono okres ochrony dla naszego rekina !
 

jachu67

Offline

......i jak w Niemczech, zabijać wszystkie ( ?) złowione ryby ?
 

Lukasz Witkiewicz

Offline

Piękne ryby Jarek gratulacje 👌
Catch &r Release No Kill no grill...
 

Pyrdziol

Offline

buli82 napisał(a):

J moje pięć groszy,pozwolę wtrącić.Tak czytam i dumam co by bylo gdyby w Polsce zniesiono okres ochrony dla naszego rekina !


No niestety w mojej okolicy pzw zniosło okres ochrony i limit połowów suma na dwóch zbiornikach. Zaczynało się robić fajne łowisko sumowe i zawsze coś te pzw odje... zly
 

Tomasz Seta

Offline

Jarku gratuluję wąsów!Mogłeś ryby zabrać a nawet pochwalić się w kulinariach-nic komu do tego skoro w Niemczech sum nie ma okresu ochronnego.Jakaś przyczyna tego jest i skoro masz możliwość zasiadek to tylko pozazdrościć.Rybki na macie,foto i do wody-i to w rejonie gdzie jak piszesz wszystko idzie do wora,brawo Okok.Tomku,troska o wąsatego godna pochwały jednak nie ma co zakłamywać rzeczywistości bo tak naprawdę wędkarstwo etyczne nie istnieje.Skupmy się lepiej na "naszym podwórku" bo tu setki sumów a może i tysiące lipca nie doczeka...
 

Jacek Gebala

Offline

Największy sum z tegorocznej wyprawy nad Pad na początku kwietnia 2017 Jahoooo

forumsumowe.pl/h/fshzw_sum200_af2ea.jpg

Nie do zapomnienia samotny hol z pontonu w świetle księżyca Okok
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Artur Betcher

Offline

Gratuluje Jacek Okok Oklaski
U nas dla mnie jeszcze za zimno niestety, nie mogę się przemóc Smutny
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Rybomania Poznań 17-19 Luty 2017r Zloty i forumowe imprezy 34 24 lutego 2017 18:28
Kupione Dzisiaj Forum ogólne o sumach 6664 31 stycznia 2015 21:10
WYPUSZCZAMY ZŁOWIONE SUMY!!! Relacje z wypraw na suma 10 15 października 2014 20:32
Sumy złowione w Mequinenza Znalezione w sieci 6 15 listopada 2012 20:36
Sumy złowione w Caspe Znalezione w sieci 18 12 listopada 2012 14:45
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,582,488 unikalne wizyty