WYPUSZCZAMY ZŁOWIONE SUMY!!! | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jeżeli kochasz życie, nie trać czasu, bo z czasu składa się życie. -Benjamin Franklin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
WYPUSZCZAMY ZŁOWIONE SUMY!!!

Piotr z Grodu Kraka

Offline

Jeżeli Koledzy pozwolą,

chciałbym w tym miejscu zaapelować o wypuszczanie złowionych sumów.

Byłem ostatnio świadkiem, jak sąsiad złowił metrówkę...wcześniej oczywiście narzekał na cały świat, że nie bierze, że w wodzie nie ma ryb itd.
W pewnym momencie branie i wąsaty ok.1m, leży na brzegu.
U sąsiada błysk w oku, w dosłownie trzy sekundy zwinął sprzęt (oczywiście zapomniał o wpisaniu ryby w rejestrUsmiech) i do samochodu....

Moje pytanie jest następujące:
CZY NIE LEPIEJ BYŁOBY RYBĘ WYPUŚCIĆ, CHCESZ MIĘSO - TO JEDŹ NA KOMERCYJNE I TAM NAŁAPIESZ KARPI, LESZCZY I CZEGO DUSZA ZAPRAGNIE!!!

Chcemy łapać duże sumy to pozwólmy im urosnąć!!!

Podejście niektórych wędkarzy, że kartę "trzeba odrobić" uważam za co najmniej dziwne. Wędkarstwo to nie sposób na zarabianie!!!

Chcesz zarobić na rybie - to jedz nad morze, kup kuter i do roboty...

Jestem bardzo ciekaw stanowiska innych kolegów "o kiju".

Osobiście jestem ZA WYPUSZCZANIEM SUMÓW!!!

Pozdrawiam
Piotrek
 

Hubert Chamczyk

Offline

Mam znajomego który ryby zjada i nie mówie tu o karpiach 1kg tylko 10kg+ tak samo amury i sumy, jak sie zapytałem dlaczego to robi to powiedział że sprzęt musi się zwrócić - a sprzęt ma stosunkowo drogi. To mu powiedziałem że zamiast sprzętu mógł sobie kupić ryby na hodowlanym, ale do takich ludzi to już nic nie przemówi. ;/ Mam nadzieje że przyszłe pokolenia będą mieli inne podejście do zabierania ryb. Powoli w Polsce się to zmienia ale jeszcze dużo wody upłynie.
No Kill
C&R
 

Pawel Chec

Offline

Panowie,a wy co?ryb nie lubicie??karpia?a na święta?nie wydaje mi się...Niektórzy jeżdżą na rybki by je złapać i skonsumować,i nikt z tym nic nie zrobi...odwieczne prawo natury,a są też tacy którzy łapią i zarabiają na tym,(nie mówiąc o członkach PZW bo znam takich,żałosne ale prawdziwe!!)chyba że przekonacie emeryta,wędkarza po 60 żeby poszedł se kupił karmazyna albo dorsza jak chce mu się jeść po 30 zł za kg.Ale chyba nie myślicie że na komercje pojadą i będą płacić???
Bez wędki w ręku smutnie przemija

żywot każdego moczykija
 

Jan Serce

Offline

panamericanas napisał(a):



Chcemy łapać duże sumy to pozwólmy im urosnąć!!!





Ładnie napisane Usmiech
 

Drac

Offline

Do zjadaczy ryb:
jest szansa, że traficie na rybę którą całowałem.
Łapię, całuję, wypuszczam
/z tekstem 'idź po mamusię...'/ Haha

Smacznego Usmiech
Z uszanowaniem,
Michał

>>> C&R <<<
 

Nomad

Offline

Niemam jeszcze na koncie suma ale wypowiem się w temacie bo od lat zaognia się konflikt w temacie "zabierania lub nie ,ryb z łowiska" i podział na sportowców i ****y. Jedynie siebie można zmienić i najczęściej jakieś przeżycie wpływa na nasze dalsze postępowanie w życiu. Są tacy co zabierają i tacy ,którzy wypuszczaja złowione ryby. Myślę że zawsze byli i zawsze będą.
Kompletnym nieporozumieniem jest dopisywanie filozofii jakoby taka ryba była z racji wolnego życia zdrowsza bo niefaszerowana antybiotykami jak te hodowlane-na dobrą sprawę niewiemy co dzieje się w wodzie i jaki jest jej stan chemiczny.
Moj indiański przyjaciel zaskoczył mnie kiedyś podczas łowienia ryb pytaniem:"Co takiego dałeś Matce Ziemi że nadajesz sobie prawo do brania czegokolwiek?"
Odpowiedziałem że przecież zapłaciłem za możliwość połowu i to chyba wystarczy?
"Ok,ale przecież zabierasz coś i tam gdzie było powstaje pustka i według Ciebie to w porządku?"
Wystarczyło mi tej edukacji i szybko połapałem się w czym rzecz i przyznaję że poczułem się jak smarkacz.
Myślę że po prostu biorąc cokolwiek trzeba mieć absolutną pewność że dało się wystarczająco dużo i to co dane jest potrzebne.
Efekt jest taki że nieczęsto zabieram rybę z łowiska i zawsze przy tym myślę czy jestem w porządku wobec Natury a gadanie o instykcie i o polowaniu to przerost formy nad treścią.
Łowiąc duże waleczne ryby dostajemy niezwykle dużo (przynajmniej według indian) bo dostajemy opowieść o tym jak trudna była to walka a właśnie według nich opowieśc to taki sam towar jak każdy inny.
Dlatego: pstryk fotkę,całus i do wody!
Każdemu wędkarzowi pozostawiam jego własnemu SUMieniu i rozsądkowi decyzję co ma zrobić ze złowionymi rybkami.
Ja osobiście uważam że to co zrobimy,wróci do nas z nawiązką.
Może to słowa naiwnego sentymentalnego durnia ale podpisuję się pod nimi imieniem i nazwiskiem:
Marek Morawski
 

Hubert Chamczyk

Offline

Niech rosną maleństwa Oczko




YouTube Video
No Kill
C&R
 

Piotr z Grodu Kraka

Offline

Brawo Panowie,

tak trzymaćOklaski. Dzisiaj wypuszczamy metrówkę...jutro łapiemy 1,5 metrówkę... i tak "w koło macieju". Zarówno ryba jak i my mądrzejsi w doświadczenie...i każdy zadowolony, może to głupio zabrzmi...my dostajemy możliwość emocjonujacego holu, a nasz przeciwnik (oczywiście w ujęciu sportowym) czyli SUM - dostaje wolność!

Pozdrawiam
Piotrek
 

jarem

Offline

Oby wszyscy mieli taka postawę i świadomość wędkarską
catch CATFISH & RELEASE !!!
 

dydek

Offline

A ja nie będę ukrywał, że na dzięsięć złapanych jedną zabieram taką w sam raz dla naszej 4 osobowej rodziny uważam to za nic złego jest nas wielu ale zabieram tylko dla siebie nie handluję ,nie zabijam, dla żartów ani nie zabieram by się pochwalić. Pozdrawiam

Ostatni raz poprawiałem Twój post. Naucz się pisać poprawnie bo nie będę co chwilę siedział i kombinował o co Ci chodziło. Spację używamy raz między słowami i zaczynamy zdanie z dużej litery. O bykach ortograficznych nie wspomnę:/ Filip
witam wędkuje od 6 roku życia moja pasja i życie oprucz rodziny i dzieci lubie jeść ryby ale te ze sklepu morze śmieszne ale mój syn też by pragnął łapać więc 99 procent wypuszczamy pozdrawiam Jahoooo
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dwa duże sumy w tej samej chwili na haku Nasze filmy o sumach 1 25 września 2020 21:46
SUMY 2020 Forum ogólne o sumach 4 19 maja 2020 22:44
Sumy na tyczkę Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 28 października 2019 19:21
Gdzie są sumy. Powitalnia sumowa ;) 6 28 lipca 2018 10:47
Dzisiaj złowione SUM 2017r Forum ogólne o sumach 142 31 grudnia 2017 23:02
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,565,824 unikalne wizyty