Polska kraj absurdów? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Żona: kobieta, która nas całuje, gdy wracamy z pracy, aby się przekonać, że byliśmy na piwie. - Jożka Stetina"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Polska kraj absurdów?

Filipka

Offline

Ja byli na plusie to pasowało. Teraz raty po 300 zł większe i płaczą dziady jedne. Na tym polegało ryzyko brania takich kredytów. Raz lepiej ,raz gorzej Usmiech
 

Bartosz Wasielewski

Offline

edi napisał(a):

Jest to obrazek, który przedstawia jak grupy społeczne w Polsce dają się nastawiać przeciwko sobie. Zamiast się zjednoczyć i działać dla dobra ogółu z wielokrotnie większą siłą, każdy ciągnie do siebie. Rząd już przerabiał takich nie raz przez ponad 7 lat. I co ? I nic! Dostanie każdy coś na odczepne albo i nie. Jak nie będzie konkretnego społecznego jebnięcia w ten system to nic się nie zmieni... W tym roku mieliśmy juz lekarzy, górników, rolników, przymierzają sie taksówkarze a 28.02. będą w Wawie "frankowicze", w międzyczasie napewno ktoś jeszcze się zdecyduje...


Mówisz i masz:
forumsumowe.pl/h/fshzw_4byfap3_d949a.jpg
wysmiewacz
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

edi

Offline

Dobre grin No to czekamy również na fotografów. Oby nie trafili na rolników lub górników beka
 

Hubert Tykwinski

Offline

Podoba mi się.
Panowie ruszamy na Warszawę:
Niech oddają nam za stracone woblery,blaszki,wirówki,plecionki,żyłki,a przede wszystkim za stracone zdrowie podczas zimnych i mokrych zasiadek wędkarskich.
Jak zaleje znowu tunele,to "wypływamy" łodziami,pontonami i kajakami.
Żądamy:
-Obniżenia składki na PZW o 57%
-dla członków PZW dofinansowania na zakup nowego sprzętu do połowu ryb w wysokości 25%
-postawienia toalet typu Toi Toi w miejscach gdzie występują duże grupy wędkarzy
-straty poniesione w wyniku wędkowania,muszą być koniecznie zwrócone na konto, do 15dnia każdego miesiąca
- i żeby PSR -tropiący kłusowników,nie przypierdalało się o byle co do wędkarzy
-i Macierewicz musi odejść
-
Kontakt z naturą - mym terapeutą !.!.!.
 

Bojan42

Offline

Z tym frankiem to nie jest do końca tak jak wszyscy myślicie. (żeby nie było, nie mam żadnego kredytu więc jestem bezstronny). To jeden wielki wał banków, ludzie którzy szli do banku po kredyt, w złotówkach rzekomo nie mieli zdolności kredytowej, a we frankach już tak. Usmiech Jak to racjonalnie wytłumaczyć? Dlatego ludzie brali te kredyty w tych frankach bo co mieli zrobić jak w złotówkach nie byli zdolni wziąć?
Jednak każdy wiedział w co się pakuje, więc żałosne jest teraz dopominanie się jakiejś pomocy itp. Idąc tym tokiem też chciałbym wziąć z pół bańki kredo na jakiś biznes, a jak nie wypali to trudno, niech państwo pomoże mi spłacać.
 

Artur Betcher

Offline

Hubert Tykwinski napisał(a):

Podoba mi się.
Panowie ruszamy na Warszawę:
Niech oddają nam za stracone woblery,blaszki,wirówki,plecionki,żyłki,a przede wszystkim za stracone zdrowie podczas zimnych i mokrych zasiadek wędkarskich.
Jak zaleje znowu tunele,to "wypływamy" łodziami,pontonami i kajakami.
Żądamy:
-Obniżenia składki na PZW o 57%
-dla członków PZW dofinansowania na zakup nowego sprzętu do połowu ryb w wysokości 25%
-postawienia toalet typu Toi Toi w miejscach gdzie występują duże grupy wędkarzy
-straty poniesione w wyniku wędkowania,muszą być koniecznie zwrócone na konto, do 15dnia każdego miesiąca
- i żeby PSR -tropiący kłusowników,nie przypierdalało się o byle co do wędkarzy
-i Macierewicz musi odejść
-


I to jest to, ja Skyllą ruszam po szosach wedle zaleceń ze snu Filipa beka
Ciekawe dlaczego sprzątaczki i ekspedientki zarabiające grosze nie wychodzą na ulicę?
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

edi

Offline

Odnośnie wału banków, októrym Bojan pisze warto przeczytać poniżej.

http://www.mpolsk...-i-zlotowe
 

Piotr K

Offline

edi napisał(a):

Odnośnie wału banków, októrym Bojan pisze warto przeczytać poniżej.

http://www.mpolsk...-i-zlotowe


Artykuł trochę amatorski : )


Tak po kolei. Sprzedaliśmy większość naszych banków (za bezcen i łapówki) to nie ma co się dziwić, że zagraniczni właściciele banków o polskich nazwach utrzymują jedne z największych w Europie marże (o ile nie największe) w celu maksymalizacji zysku.
Sprzedaliśmy cementownie, to i autostrady drogie. Bo tak się niestety składa, że kapitał ma narodowość.

Pół roku temu chciałem wziąć pod szybkie kupno działki pod Warszawą (trafiła mi się okazja dyskonta 30%). Pochodziłem trochę po bankach i oczywiście najlepsze warunki były w PKO BP, jeszcze kontrolowanym przez Skarb Państwa. W jednym z zagranicznych banków usłyszałem taką zdolność, że aż wyśmiałem babkę. Chociaż w sumie to nie jej wina, tak kazali mówić. Ostatecznie z działki zrezygnowałem, bo musiałbym przebudować domek na większy (odpowiadający oczekiwaniom żony), na co nie otrzymałem pozwolenia, bo to międzywale.

Ale wracając do kredytów w CHF. Tak się składa, że mapka frankowiczów niemal idealnie pokrywa się z "młodymi i wykształconymi" wyborcami jaśnie nam panującej partii.
Część z nich faktycznie wzięła kredyt w obcej walucie, bo innego by nie dostali (Białołęka). Reszta jednak dlatego, bo tak się po prostu przez ostatnie lata opłacało. Opłacało przy niedoszacowaniu ryzyka wystąpienia Czarnego Łabędzia, czyli uwolnienia kursu franka (który należy do safe haven i ma mocne makro) od kiepskiego euro z problemami strukturalnymi południa.

W sądzie nikt nie wygra. Na bank w każdej umowie, na 59 stronie małym druczkiem jest wzmianka o ryzyku kursowym/walutowym. Sorry.

RPP nie rozumiem, gadali o podwyższeniu stóp jak od roku była potrzebna obniżka. Uważam, że sprzedani :/


Temat jest mi dobrze znany, bo dwa lata zarządzałem aktywami na rynku walutowym, z tego też będę robił doktorat.
 

edi

Offline

U mnie w robocie kika osób wzięło we frankach. Szykują jakis pozew zbiorowy ( chyba w skali całego kraju? ) i mają cały czas nadzieję, że właśnie w sądzie coś ugrają... Napewno będą próbować, żeby np.: z 300 000 nie oddać 700 000.
Co do artykułu jak dla mnie, bezstronnego obserwatora wystarczy Oczko
 

Bartosz Wasielewski

Offline

Dla mnie żale frankowiczów są wyssane z palca. Nawet nie chce mi się już o tym czytać. Jakim trzeba być idiotą, żeby nie wiedzieć, że jest coś takiego jak kurs walut..... Temat rzeka Yyyyy Jest też druga strona medalu:
http://tvn24bis.p...06633.html
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wysyłka wędki - Poczta Polska Forum ogólne o sumach 21 09 grudnia 2017 01:15
Polska baza wędkarska nad rzeką Ebro Forum ogólne o sumach 33 15 listopada 2016 17:27
Trolling POLSKA Spinning, Trolling za sumem 10 05 stycznia 2016 17:55
Polska Rapka pokonała Amerykańskiego Basa Hyde Park 20 17 lutego 2013 16:00
Wygenerowano w sekund: 1.72
51,757,891 unikalne wizyty