Wysyłka wędki - Poczta Polska | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ludzka natura jest to co kaze ci przeklinac przechodnia, gdy prowadzisz i kierowce, gdy jestes pieszo


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wysyłka wędki - Poczta Polska

Pawel Poznanski

Offline

Wysyłka wędki - Poczta Polska

Chciałbym opisać mój przypadek wysyłki wędki i spytać jak Wy to robicie.

Sprzedanego Bull Fightera do wysyłki zapakowałem w rurę PCV (fi 75mm) - koszt rury to 14 pln. Paczka ma długość dokładnie 1,58m.
I co się okazuje... na poczcie mówią mi NIE !
Paczki powyżej 1,5m nie mogą być wysyłane w formie "Paczki pocztowej". Aby wysłać Pocztą Polską trzeba skorzystać z "Pocztex". Pani w okienku wyliczyła mi koszt za przesylkę 80 pln. No nie muszę mówić jakie słowa mi przyszły na myśl... Oczko

Dogadałem się z kupującym, że puszczę paczkę kurierem.
Dzwonie do UPS, a tu mi mówią, że żeby wysłać paczkę powyżej 1,2m musze podpisać jakąś umowę. No żesz k.....
Patrzę dalej na DHL. Jakiś kalkulator na stronie wyliczył mi koszt przesyłki 52 pln. Ło matko...

Szukam dalej... Ostatecznie wybrałem AIN Kurier. Koszt przesyłki wyliczyli mi na 45 pln.

Także w sumie wysyłka wędki o długości transportowej powyżej 1,5m wyniosła 54 pln (kurier + rura pcv). No nieźle...

Jak zatem wysłać taniej i bezpiecznie wędkę sumową ?
 

Damian Poweska

Offline

Ja w tamtym roku wysyłałem wędkę kumpla przez Pocztę Polską. Babka powiedziała, że paczka jest nie typowych gabarytów i będzie jakieś 8zł droższa, wyszło 29zl z jakimiś groszami. Kijek miał 320cm dwu składowy ale ja nie wysyłałem go w tubie ale też miał jakieś 160cm. Wysłałem zwykłą paczkę nie priorytetową.
Kiedyś jak sprzedawałem telefony babka kazała mi przychodzić zaraz po otwarciu poczty bo wysyłam za dużo paczek i blokuję kolejkęHaha Więc myślę,że może czasami zależy to od tego czy im się chce pracować a może twojej Pani się nie chciało i Cię zbyła albo od tego roku coś się zmieniło z wysyłkami.
 

Pawel Poznanski

Offline

Byłem w dwóch różnych oddziałach Poczty w dwóch różnych miastach i powiedzieli mi to samo -> Pocztex i koszt 80 pln.
Także chyba coś się pozmieniało...
 

morsey

Offline

Nie sądzę, żeby coś się zmieniło, chyba, że w przeciągu ostatnich dni. Jakieś dwa tygodnie temu odsyłałem do sklepu Beastmastera 300cm i przyjęli na poczcie bez problemu. Wędka zapakowana w karton, w którym przyszła. Co lepsze za przesyłkę zapłaciłem.. coś około 15 zł. Placówka poczty we Wrocławiu Usmiech

Dodam jeszcze, że paczka miała spokojnie ponad 160cm.
 

Robert Zakrzewski

Offline

Strona poczty polskiej www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCiebie&DC=PaczkiKraj na której znajduje się wszystko jaka cena paczki jakie wymiary i inne.
 

lberlinski

Offline

W zeszłym roku miałem podobną sytuację. Wylicytowałem na allegro Bull Fightera i gość który sprzedawał zadzwonił do mnie pod 2 dniach , że niestety chyba paczki nie wyśle. Okazało się , że poczta nie chce przyjąć paczki tych gabarytów a kurier chciał coś koło 60-70zł. Dogadaliśmy się , że chyba odpuścimy sobie tą transakcję.
 

Michal Kaminski

Offline

Z tego wynika, że do 150cm to zwykła paczka. Poczta poczcie nierówna, kiedyś wysyłałem dużo paczek i koszt przesyłki w tym samym mieście tylko w różnych oddziałach poczty różnił się o 1 zł.

19zł kosztuje priorytet do 5 kg gabaryt b. Jeżeli pani w okienku nie chce przyjąć ci paczki (a wymiary się zgadzają) to zażądaj rozmowy z jej przełożonym, powiedz niech ci przytoczy punkt regulaminu który zabrania jej nadania tej paczki.

Dużo wędek
to wymiar 160cm po złożeniu i wtedy możesz albo ściemniać ;p, że "tuba ma równe 150 cm" i wtedy albo ją zmierzy(a raczej nie mają takich długich miarek), albo od razu przyjmie.
 

Arekp

Offline

Dziwne to zaprawdę, bo jakiś czas temu wysyłałem pocztą łóżko. Składane co prawda, ale z materacem na sprężynach, więc objętościowo to trochę było.
 

morsey

Offline

kasko43 napisał(a):
Dużo wędek to wymiar 160cm po złożeniu i wtedy możesz albo ściemniać ;p, że "tuba ma równe 150 cm" i wtedy albo ją zmierzy(a raczej nie mają takich długich miarek), albo od razu przyjmie.



Pani z okienka, w którym nadawałem przesyłkę, mogła by Cię zadziwić Usmiech Miała miarkę i zmierzyła paczkę Usmiech
 

kapitan

Offline

Tak to jest , wysyłałem kilka razy wędki i powiem że tuby do 150cm można wysłać pocztą bo cena jest normalna. Jeżeli zaś chodzi o dłuższe to ceny jak dla mnie to mała przesada na poczcie jest to przesyłka niestandartowa i lepiej wysłać kurierem choć cena za wysyłkę też nie jest mała między 40-60zl
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
wędki i kołowrotki na suma tan Powitalnia sumowa ;) 1 22 stycznia 2018 17:49
Test wędki Sanger Uni Cat Warlock II Boje Testy sprzętu wędkarskiego 23 01 marca 2017 19:06
SUMOWE - wędki i kołowrotki - PIERWSZA LIGA Sprzedam sprzęt wędkarski 3 25 listopada 2016 11:54
kupię sprzęt sumowy od wędki po hak Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 41 20 listopada 2016 21:48
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,575,229 unikalne wizyty