Polska kraj absurdów? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto żyje nadzieją, umrze głodny. -Benjamin Franklin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Polska kraj absurdów?

Artur Betcher

Offline

Witam.
Zakładam ten temat żebyśmy mogli nieco ponarzekać na absurdy istniejące w Polsce.
Jest ich masa więc temat rzeka i proszę o kulturalną dyskusję.
Wczoraj obejrzałem sobie program "Szkło kontaktowe" czy coś w tym stylu i poruszony został problem podręczników.
Ludzie biedni co rok zmuszani zostają do wydawania kroci na podręczniki tylko dlatego że jeden z drugim wzięli łapówkę lub gratisy.
W ten oto sposób samych podręczników w Polsce jest więcej niż wydawanej prozy ( bo z tego ciężko się żyje).
W jakim normalnym kraju tak wykańcza się ludzi biednych??
Ile mamy tych klas? 400? Pytam bo podręczników do tych kilku przedmiotów jest chyba znacznie więcej i przypomina mi to bardzo łapówkarstwo wśród lekarzy którzy za rozmaite gratisy przypisują konkretne leki ( nie pisać że to nie istnieje bo to poznałem osobiście).
Mam troje dzieci i nie kupuje żadnych podręczników ale ja mieszkam w kraju gdzie jak kolega mój mawia " tu też wszyscy Arturze kradną ale ochłapy które zostawiają dla ludu są tak atrakcyjne że żyć idzie godnie i nikomu przez to taka sytuacja nie przeszkadza"

Co jest z tą Polską?? Proszę nie piszcie tylko ze to politycy bo to tacy sami ludzie jak my z tym że kiedyś byli uczciwi a potem dorwali się do koryta.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

AP1982

Offline

Ciężki temat Artku....
Nie obejdzie się bez nawiązania do polityków i Naszego " rządu.... " haha.... choć prosiłeś by o nich nie wspominać bo to taki sami ludzie jak my.... Chętnie się dołączę do tematu widząc inne wątki...
Co do książek i leków się zgadzam w 100%. Za to poziom nauczania w PL w porównaniu do np Anglii gdzie mieszkam jest o niebo wyższy. Dzieci w PL mogą więcej się nauczyć oglądając " teletubisie " ... niż tu będąc w 4 klasie podstawówki i gdyby nie to, że sami ją douczamy to by było kiepsko. ... Choć mojej starszej córce zabroniłem oglądania tego bo może dziecko zgłupieć.....
 

Jozefp

Offline

Dla mnie najgorszym absurdem jest to nasze całe PZW i opłaty w 49 okręgach czy nawet więcej,jakby się nie dało jednej opłaty na województwo chociaż zrobić czy na cały kraj... nie będę dalej rozwijał tego tematu bo na samą myśl mnie szlag trafia zly
 

Pawel Grzesik

Offline

Józku sądzę że jeśli by były składki ujednolicone, to spora cześć ludzi z PZW nie miała by na podręczniki i prezenty dla lekarzy. Niektóre urzędy powstają nie po to by pomagać ludziom, ale po to by wyciągać pieniążki. Takim przykładem jest u mnie tzw "Spółka wodna", która ma zajmować się irygacją terenów rolnych budową nowych sieci i ogólnie zajmowaniem się cała strukturą w mojej gminie i kilku okolicznych. Ludzie płacą bo muszą, a nic się nie robi. Ojciec mojego kumpla jest prezesem tej spółki w sąsiedniej gminie i trochę dowiedziałem się na ten temat.
 

Jozefp

Offline

Ale dlaczego to my wędkarze mamy pracować na tych pasibrzuchów z PZW ????zly
 

AP1982

Offline

Też mi się to nie podoba. Spore pieniądze płaci sie za kartę i nie wiadomo na co te pieniądze idą bo na pewno nie na częstsze kontrole....
 

Artur Betcher

Offline

U nas za 86 euro na całą Francję na 4 wędziska Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Pawel Grzesik

Offline

Zapłacił bym nawet 100 euro jak by była możliwość łowienia w całej Polsce na 4 wędziska Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Pawel Grzesik napisał(a):

Zapłacił bym nawet 100 euro jak by była możliwość łowienia w całej Polsce na 4 wędziska Oczko

Ja znam takich co płacą w Polsce więcej na łowiskach mniej w ryby niż południowej Francji zasobne a do tego zarabiają cztery razy mniej niż przeciętny francuz. To jest właśnie absurd....
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mateusz Harezlak

Offline

Nie ma nawet co porównywać... Ja wolę zapłacić 65 euro we Francji z jeden departament mimo że jestem tam tylko przez około 2 miesiące w roku, niż płacić w Polsce 250 zł za cały rok Smutny
Tak czy inaczej w tym roku mam już opłaconą kartę w Polsce i będę opłacał we Francji jak tylko tam pojadę, koszta są podobne tylko łowiska i przepisy zdecydowanie mniej podobne Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wysyłka wędki - Poczta Polska Forum ogólne o sumach 21 09 grudnia 2017 01:15
Polska baza wędkarska nad rzeką Ebro Forum ogólne o sumach 33 15 listopada 2016 17:27
Trolling POLSKA Spinning, Trolling za sumem 10 05 stycznia 2016 17:55
Polska Rapka pokonała Amerykańskiego Basa Hyde Park 20 17 lutego 2013 16:00
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,575,037 unikalne wizyty