Silniki Parsun opinie. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go. -Seneka


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Silniki Parsun opinie.

Wojciech Sobieraj

Offline

Sadam fajnie że wstawiłeś filmiki(sam nie długo będę kupował silnik)nigdy nie miałem z tym do czynienia,ale wydaje mi się że zestaw fajnie pomyka pozdro Wojtek
 

Artur Betcher

Offline

Powiem tak. Jestem szczerze i mile zaskoczony że chciało Ci się nagrać te filmiki. Ja jako twórca tej strony wkładam w nią dużo serca i cały czas dbam o to żeby się rozwijała i dlatego całą zimę będę starał się robić materiały przydatne dla wszystkich natomiast innych użytkowników zmusić do tego nie mogę. Wiele osób ma pozytywny wkład w życie tego forum i za to im wszystkim dziękuję a Tobie też za te filmy, dobra robota.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

norimk

Offline

Witaj sadam fajnie by było gdybyś sprawdził jeszcze prędkość tego zestawu na wodzie i coś napisał. Widzę że masz echo, nie wiem czy masz czujnik prędkości, jeśli nie to można by to sprawdzić nawigacją. Też pokazują prędkość poruszania się. Ja mam BUSHa CR K-300 R i do niego minn kotę 40lbs (myślę o spalince) jak zejdzie lód to zrobię test ile posuwa i może filmik do nowego tematu. Może do tego czasu też już będzie spalinowy. Rozmawiałem z panem Rafałem z firmy tokarex i on sobie chwalił te silniki. Powiedział "na ponad 100 sprzedanych Parsunów jedna awaria z powodu złego użytkowania przez kilka osób" mówił że te silniki to nie taki badziew jak niektórzy mówią. Pozdr
 

sadam

Offline

Hej. Nie sprawdzałem jaka jest prędkość max. w echo nie mam czujnika prędkości, ale z tą nawigacja niezły pomysł.
No dla mnie jest ok, ale każdy ma inne wymagania.
Jednak na rzekę przydałby się większy, tak to trzeba katować malucha na maksa a i tak szału z prędkością nie ma (przynajmniej dla mnie). Może zbiorę się na 8 albo 9.9 ale przeważnie nowe rzeczy kupuje to szkoda trochę kasy... chyba że jakiś dobry znajomek będzie miał na zbycie coś większego i pewnego.
 

norimk

Offline

A tak przypuszczalnie z jaką prędkością to może pomykać? Bo na filmiku nie wygląda najgorzej Pozdr
 

sadam

Offline

Pojęcia nie mam a nie chcę na pałę podawać jakiejś wydumanej cyfry. Może jacyś doświadczeni motorowodniacy mogą na podstawie filmiku określić prędkość. Ja bym polecał coś większego, ale taki 25kg brzdąc ma tą zaletę że bierzesz go w jedną rękę i machasz jak chcesz (zakładanie na pawęż, wkładanie i wyjmowanie z bagażnika) no i jeśli chcesz nowe to cena i nie przebicia. Większe są już duuużo droższe...niestetyYyyyy Teraz bym wziął 9.8 i też chyba parsuna jeśli nowego albo pewna japońską używkę, 38kg też bym jeszcze machnoł łapka.Oczko

YouTube Video
 

norimk

Offline

Na moje potrzeby 5 wystarczy, no ale fajnie pomyka
 

Artur K

Offline

Mam SeaKinga czyli Parsun pod inną nazwą od października 5KM. Pali na dotyk. Dotarcie zrobili mi w serwisie bo była taka możliwość. Jestem zadowolony bardzo. Ma małą wadę, ale do usunięcia w wolnej chwili. A mianowicie ma zbyt bogatą mieszankę paliwową i co kilkanaście godzin pali świece zapłonowe. Maks co płynąłem to z prądem po Bugu i bylo to około 16-18km/h tak pokazywal GPS.
 

Michal Gorski

Offline

Czyli nie trzeba kupować firmówek za grubą kasę Oczko Posiada ktoś jeszcze te silnika? Może ktoś ma jakieś fotki?
Catch & Release
Kajtek...
 

Piotr Herominek

Offline

Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem nowego silnika Parsun 2,6 KM z krótką osią. Pierwsze dziesięć godzin dotarcia sinik ma już prawie za sobą, które sam przeprowadzam na wodzie postępując zgodnie z instrukcją obsługi. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne a przede wszystkim to, że silnik ten zadowala się małą ilością paliwa. Przy ostatnim, dosyć intensywnym pływaniu (również pod dość dużą falę) na pół - trzy czwarte a czasami na pełnym gazie, nieustannie przez półtorej godziny, zbiornik paliwa został wypalony (pojemność 1,1 litra).
Silnik posiadam i pływam z pontonem Sevylor Tender TMT 260, który ma miękką podłogę (ponton posiada 2 ławki oraz ma do podłogi przytwierdzone przez producenta tylko deski w miejscach na nogi w pobliżu ławek). Niestety, na ponton ze sztywną podłogą nie mogłem sobie pozwolić, gdyż mieszkam na czwartym piętrze bez windy i wizja wnoszenia takiego złożonego pontonu (o wadze co najmniej około 50 kg i przede wszystkim dużych rozmiarach) doprawdy mnie przeraziła. W przypadku tego pontonu jest to o tyle na plus, że jego waga wynosi tylko 23,5 kg i po złożeniu go, rozmiary są akceptowalne do jego przenoszenia.
Pomimo tej konstrukcji oraz wagi, marka tego pontonu ma tutaj dobrą opinię, jest on używany przez wędkarzy (w Polsce też zresztą, choć zapewne w mniejszym stopniu, czytałem o tym na jakimś forum motorowodnym) oraz, co jest dużym atutem, jest solidnie wykonana, gdyż z zewnątrz komory powietrzne są chronione pokrowcem i po jego otwarciu, można je wyjmować w celu na przykład osuszenia pokrowca od wewnątrz. Same komory oraz podłoga pontonu są natomiast wykonane z dosyć grubego materiału. Atutem tego pontonu jest też jego cena w Hiszpanii, bo kosztuje on obecnie w promocji 295 euro. Gdyby ktoś był zainteresowany jego kupnem za tą cenę (jeśli promocja ta utrzyma się), niech się ze mną skontaktuje, podam stronę sklepu (chyba wysyłają do całej Europy), lub sam ewentualnie mógłbym kupić - pozostała by tylko kwestia jego odbioru.
Ogólnie, wracając już do samego silnika, jak napisałem, pierwsze wrażenia są dobre, praca jest dosyć cicha, spalanie małe. W zestawieniu z wyżej opisanym pontonem szybkość pływania oraz trakcję ogólną oceniam ogólnie na duży plus. Jak dla mnie silnik oraz ponton są ok i przy dobrej organizacji od biedy dwie osoby mogłyby na tym zestawie przy dobrej organizacji wędkować, nie wspominając o tym, że samemu czuję się dosyć komfortowo nawet przy kilkugodzinnym pływaniu na nim.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Silniki spalinowe ze zmienna predkoscia trollingu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 06 lutego 2019 21:15
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Proszę o opinie Mikado Cat Territory 2+1 Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 2 20 listopada 2018 23:26
Ukradziono dwa silniki Mercury. Forum ogólne o sumach 15 14 listopada 2016 09:53
Zestaw do spinningu. Opinie, własne doświadcyenia. Poradniki wędkarskie 6 03 września 2015 00:55
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,744,308 unikalne wizyty