Pozlotowe wspominki - Robienie wędki sumowej | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ktoś powiedział, że kochanie się jest teraz nieomal tak trudne echnicznie jak pilotowanie helikoptera. Tymczasem pilotowanie helikoptera jest nieco łatwiejsze, bo drążki sterownicze nie wiotczeją nagle w najmniej spodziewanym momencie. Autor: Graham Masterton


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Umawialnia informator dot. imprez
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Pozlotowe wspominki - Robienie wędki sumowej

Longin B

Offline

Przed I zlotem "BUG 2012" ustaliłem ze Sławkiem i Arturem, ze pokażę jak się robi wędki. Oczywiście na zlocie nie wszystko można było pokazać i był to raczej rodzaj prezentacji, że można i z czego. Ale każdy kto chciał mógł pomocować się z moja wędka trolingową i zobaczyć nową (taką jeszcze bez przelotek).

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_4ff9faf6b9696_forumsumowe.jpg

Ponieważ już wcześniej miałem zamiar zrobić sobie wędkę sumową na łódkę wybór padł na blank Batsona RCLB70 ML.
Jeszcze przed zlotem zrobiłem uchwyt wykorzystując na niego piankę EVA oraz metalowy uchwyt ALPS.

Kolejne etapy:

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50027dfc59ebd_forumsumowe.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50027ed261521_forumsumowe.jpg

Okazało się, że ścisk jest trochę zbyt krótki. Ale w końcu do czego służy taśma.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50027f09a4be8_forumsumowe.jpg

I efekt

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50027f47b4b58_forumsumowe.jpg

Wykonałem tzw. podomotki (zawsze powinno się je wykonywać na tak mocnych kijach) i wkleiłem końcówkę. Pierwotnie miał być złoty gimbal ale doszedłem do wniosku, że taka Fuji nie będzie hałasować jak puknę o dno).

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50027f88d9215_forumsumowe.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_500281755e3b7_forumsumowe.jpg

Później pojechaliśmy na nadbużańskie spotkanie.

Już po powrocie zacząłem kończyć wędzisko. Na początek położyłem omotki.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50027fbca1f20_forumsumowe.jpg

Później lakier, schniecie jeszcze raz lakier. Wreszcie skończyłem.
Przelotka wejściowa.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50027fde4c02c_forumsumowe.jpg

2 przelotka

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_500280021a13b_forumsumowe.jpg

szczytowa

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_5002801f91017_forumsumowe.jpg

I podpis

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_500280463d59d_forumsumowe.jpg

Jeszcze tylko oznaczenie blanku

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_500280677013e_forumsumowe.jpg

I to mógłby być koniec opowieści gdyby nie fakt, że w ostatnim dniu zlotu napisałem na wędce jeszcze coś. Kto przy tym był to wie. A jak ktoś nie wierzy niech przyjrzy się uważnie pierwszej fotce w tym temacie.

Niedawno rozmawiałem z Arturem. Stwierdził, że jest tyle dobrych wędek, które można kupić, że nie widzi potrzeby robienia ich na zamówienie. I tu zgoda. Ale cóż zrobić z wariatami którzy lubią robić wędki. Całe szczęście, że to taki portal na którym mogą być jedni i drudzy.

A wracając do wędki. Czy rzeczywiście w sklepie można kupić wędkę, która jeszcze żadnej ryby nie widziała. Wodę oglądała choć nikt nie zarzucił nią zestawu. A już ma swoja historię.

A to część uwiecznionej historii.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_50028790575d9_forumsumowe.jpg

Teraz Arturze musisz przyznać, że być może można w sklepie kupić nawet lepszą, ale takiej nie.

Jaka moc drzemie w tym blanku zobaczymy. Ci którzy byli na zlocie mogą sobie wyobrażać, skoro jest prawie 2 razy mocniejsza od tej która uginaliście.

Bardziej szczegółowy opis tech. i pewnie test ugięcia znajdzie się niedługo (muszę chyba przywieźć z łódki kotwice do podnoszenia) w dziale Rodbuilding.

Pozdrawiam zlotowiczów i resztę forumowiczów.
 

zibi

Offline

Zawsze podziwiałem ludzi,którzy potrafili zrobić takie cacka.
Loniek jesteś jak dla mnie mistrzem świata .
Mam nadzieję że na drugim zlocie będę miał okazję pomacać Twoje dzieła osobiście.
ŁOWIĘ NA ZBIORNIKU PRYWATNYM .
NIE OBOWIĄZUJE MNIE REGULAMIN PZW.
 

Artur Betcher

Offline

Dobra robota Longinie Oklaski
Ja żałuję że tego na żywo nie miałem okazji zobaczyć Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Robert Milner

Offline

Fakt, wyszło całkiem, całkiem. Ostateczny efekt wizualny przyjdzie po kilku warstwach lakieru. Moc tej wędki musi być nieprawdopodobnie duża, bo badając inne bardziej delikatne miały w sobie również ogromną moc ugięcia szczytówki. Te które oglądałem były niepozorne (mówiłem na nie okoniówki), a z całym szacunkiem dla ich pracy muszę stwierdzić, że spokojnie można na nie wyciągnąć dużego szczupaka, sandacza czy suma. Wracając do prezentowanej, z tego co wiem, nie jest to kij w Twoim stylu -czyli mniejsza praca sekcji szczytowej, ale to przecież kij sumowy więc tutaj zda egzamin na piątkę. To moja osobista opinia, gdyż macałem kilka Twoich kijków i byłem pod dużym wrażeniem. Ten obecny w fazie rozwoju (pierwsza fotka) wydawał mi się na ryby morskie takie jak halibuty. Jednym słowem gratulacje. Może skuszę się o prośbę zamówienia indywidualnego?.
Życie to nie bajka o rybaku i złotej rybce.
 

Longin B

Offline

Bo miał to być kij sumowy i w razie czego morski. A blanki RCLB z założenia projektanta to blanki Salwater.
 

Kazimierzp

Offline

Longin piękna robota, wędeczka pierwsza klasa.Oklaski
 

Longin B

Offline

Test ugięcia RCLB70ML
Test wędziska Batson RCLB70ML
 

Pawel Poznanski

Offline

Loniek... przepadłeś... choroba rodbuldingowa rozwinęła się do bardzo zaawansowanego stadium, a na to już nie ma lekarstwa - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu Oczko
Bardzo ładny kijek. Świetna robota. Ale najważniejsze, że wraz z tą wędką pozostaną zapewne piękne wspomnienia ze zlotu - a to jest bezcenne. Właśnie o to tutaj chodzi - żadna wędka seryjna, choćby była ze złota nie da takiej satysfakcji jak własne rękodzieło, coś co wywołuje w człowieku pozytywne emocje - nawet jeśli dla reszty świata będzie to najgorszy badziew nie warty nawet grosza.

Życzę kolejnych wspaniałych pomysłów i czekam na kolejne zaskakujące projekty.
 

Slawomir T

Offline

Paweł już ja Longinowi pomogę w tych projektach tylko wrócę z urlopu .wysmiewacz
 

Pawel Poznanski

Offline

Sławku, chętnie nacieszę oko tym co wymyślicie Okok

Longinie, jeśli mogę spytać to jakim klejem przymocowałeś uchwyt kołowrotka i jaki rozmiar nici dałeś na omotkę trzymającą przelotki?
Na razie metalowego uchwytu nie wklejałem jeszcze i zastanawiam się czy zwykła żywica epoksydowa wystarczająco mocno będzie trzymać...
Aha, jak ja robię kijek pod multik to uchwyt wklejam gwintem w stronę przelotek - wygodniej mi się trzyma...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
wędki i kołowrotki na suma tan Powitalnia sumowa ;) 1 22 stycznia 2018 17:49
Wysyłka wędki - Poczta Polska Forum ogólne o sumach 21 09 grudnia 2017 01:15
Przygotowanie do pierwszej zasiadki sumowej Łowienie sumów na grunt 1 05 czerwca 2017 09:44
Test wędki Sanger Uni Cat Warlock II Boje Testy sprzętu wędkarskiego 23 01 marca 2017 19:06
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,557,745 unikalne wizyty