Lubelskie - ciekawe łowiska sumowe | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Celibat nie jest dziedziczny. Z praw Murphy'ego


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Lubelskie - ciekawe łowiska sumowe

dudek2000

Offline

Ciekawe łowiska sumowe z Lubelskiego.

Elo Polska woda rzecz jasna nie EbroUsmiech
Chciałbym, aby każdy kto z woj.lubelskiego tutaj zajrzy napisał krótki, ciekawy artykuł o swoim łowisku, nazwie zbiornika, gatunku ryb jakie tam pływają w szczególności uwzględniając czy występuje tam populacja suma, itp... Być może są tu zalogowani wędkarze z naszych okolic-zrodziły by się nowe poglądy, wymiana myśli, może nawet jakiś wspólny wypad..
Zacznę od siebie łowię w żwirowni nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Jest to średniej wielkości akwen położony w okolicach Białej Podlaskiej. Ryb tu kiedyś było co niemiara, teraz rybostan się zmniejszył wyraźnie, pozostały tylko nieliczne okazy... Prawdopodobnie jest to wina drapieżników, w szczególności suma... Z gatunków najczęściej łowionych to płoć, leszcz, do tej pory dorodny okoń, szczupak, sum, lin, karp, był też zarybiony amurem i węgorzem, ale większość wędkarzy nie przypomina sobie odłowu ostatnich 2 gat.rybUsmiech Na nocnych zasiadkach podchodzi przeważnie leszcz, oraz sum - lin nocą u nas nie żeruje..
 

Wiktor S

Offline

Obok Białej Podlaskiej jest żwirownia w Woskrzenicach, nie wiem jak teraz wygląda, bo ostatnio łowiłem na niej jakieś 15 lat temu, brali jeszcze z niej żwir wtedy i woda była mocno mętna. Pojechałem tam z kolegą w pogoni za karpiem na trzydniową zasiadkę. Karpi złowiliśmy 4, wszystkie w granicach 6-8 kilogramów. Ja oprócz zestawu karpiowego postawionego na kukurydzę konserwową, postawiłem też żywca z gruntu, którym była wyrośnięta płotka. Przed wieczorem drugiego dnia miałem pierwsze branie i na brzegu lądowałem metrowego sumika, nad ranem następnego dnia trafiłem drugiego, tym razem sporo większego, miał powyżej 15 kg. Byliśmy z kolegą tam jeszcze dwa razy w tym samym roku, ale już więcej się sumek nie trafił, chociaż wiedziałem że są tam piękne ryby tego gatunku.
Drugim łowiskiem obok Białej Podlaskie są zalewiska w Terebeli, mało tam suma ale się trafia. Lubiłem tam jeździć na zbiornik nr. 2 w pogoni za linem, łowiłem go na spławik, lecz zawsze miałem obok zarzuconą żywcówkę. Czasami trafiałem sumka, ale większego niż 5-6 kg nie złowiłem.
Żwirownia w Międzyrzecu tez może zaskoczyć wędkarza, swojego czasu było to piękne łowisko, dopóki nie zaczęli masowo walić w nie karpia, oby tylko wędkarz coś łowił i był zadowolony. Jeździłem tam w 90-tych latach, lubiłem to łowisko ze względu na różnorodność ryb, ale jak po kilku wyjazdach łowiłem tylko niewielkie karpiki to dałem se spokój. Tam też złowiłem kilka sumków, tym razem jednak z pontonu ze środka akwenu na żywca. Nie były to giganty, ale wszystkie dwucyfrowe, największego oszacowaliśmy z kolegą na około 20 kg.
Moim najbardziej ulubionym łowiskiem na lubelszczyźnie jest jednak Bug, to dla niego poświęcam najwięcej uwagi, zasiadki na wodach stojących to tylko promilowy incydent w moim życiu wędkarskim. Z racji tego że jestem na rencie to mam sporo czasu i staram się jak najczęściej uciekać z miasta nad działkę w Pratulinie, którą kupiłem ładnych parę lat temu. Nie ograniczam się do jednego odcinka rzeki, żeby łowić suma w Bugu trzeba go szukać, obserwować wodę, a nie kłaść zestawy w bankowe, książkowe miejscówki. Dlatego jeżdżę od Serpelic prawie pod Włodawę, uwielbiam tą rzekę.
 

dudek2000

Offline

Jeśli chodzi o żwirownię Międzyrzec Podlaski to na której żwirowni łapałeś te sumy 2 cyfrowe?Usmiech1,2,3,4 czy 5?
 

Wiktor S

Offline

Łowiłem tylko na jednym zbiorniku wydaje mi się że na drugim, ale z tego co zasłyszeliśmy, to w każdym były sumy, tylko nikt ich nie łowił świadomie. Każdy kto złowił na tych zbiornikach suma powyżej 10 kg wzbudzał wśród wędkarzy sporą sensację.
 

dudek2000

Offline

Chyba masz rację, też o tym słyszałem. Widzę, że sporo wiesz o tych zbiornikach. Okonie są na 2giej żwirowni naprawdę piękne, a jakie waleczne, ale wracajmy do tematu czekam na opisy kolejnych łowisk z LubelskiegoUsmiech
 

Artur Betcher

Offline

dudek2000 napisał(a):
Chyba masz rację, też o tym słyszałem. Widzę,że sporo wiesz o tych zbiornikach. Okonie są na 2giej żwirowni naprawdę piękne, a jakie waleczne, ale wracajmy do tematu czekam na opisy kolejnych łowisk z LubelskiegoUsmiech


Nie licz za bardzo na zdjęcia i dokładne namiary miejscówek, tego dowiesz się od okolicznych wędkarzy lub ich podpatrując na danych zbiornikach. Tu będziesz miał szczęście jeśli ktoś taki jak Burzanin doda ogólne info na temat łowisk Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

dudek2000

Offline

Jeśli chodzi o moje łowisko to już Burzanin mi powiedział, gdzie wywozić zestaw, plan min wykonanyUsmiech Czekam na gradobicie postówUsmiech Mam jeszcze jeszcze 1 pytanie do ciebie Burzanin jaka metodą łowiłeś sumy? Tradycyjna z żywcem i z oliwką na dnie czy może z bojką lub podwodnym spławikiem?
 

Wiktor S

Offline

Łowię na bojkę, tak jak szczupaki, tylko większa boja i żywiec pół metra nad dnem.
 

dudek2000

Offline

Próbowałeś może wątroby na suma na żwirowni w Międzyrzecu Podlaskim?
 

Wiktor S

Offline

Wątroba jest skuteczna na rzece, gdy prąd zabiera zapach ze sobą, na wodach stojących używaj tylko mocnego żywotnego żywca, wątroba jest mniej skuteczna. Kiedyś łowiliśmy koszykiem piskorze w nadburzańskich rowach, wspaniały to był żywiec na suma, tydzień na haku pracował i żywego się wypuszczało, niestety jest teraz pod ochroną.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,545,191 unikalne wizyty