Debata nt. Trollingu w wodach śródlądowych w Polsce | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Aby otrzymać pożyczkę, najpierw musisz udowodnić, że jej nie potrzebujesz Z praw Murphy'ego


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Debata nt. Trollingu w wodach śródlądowych w Polsce

songo

Offline

Ja jednak namawiam kolegów z okręgu mazowieckiego, kiedyś już były takie przymiarki, ale ludzie się zbuntowali, zaczęli dzwonić do Zarządu i się wycofali z tego pomysłu. Ja bym też zorganizował się i poszedł pod ministerstwo Transportu i Żeglugi to może ktoś z Trollingowcami będzie rozmawiał. Pozdrawiam. Osoby chętne proszę o wpisywanie się poniżej.
 

songo

Offline

Panowie napiszę może szerzej na ten temat: Pochodzę z Warszawy, mieszkam tutaj i łowię głównie w tych okolicach. Jestem wędkarzem kompletnym, lubię zarówno spinning jaki i spławik, ale jak pewnie setki ludzi z naszego okręgu, pokochałem trollinng i traktuje tą metodę jako jedną ze swoich ulubionych metod połowu dużych drapieżników od okonia, aż po suma (dodam że wypuszczam złowione ryby). Zbieram sprzęt związany z tą metodą od wielu lat. Specjalnie do tej metody, za ciężko zarobione pieniądze, najpierw kupiłem ponton, a po paru latach udało mi się odłożyć na łódź z silnikiem i przyczepką; gromadzę setki woblerów, często ręcznie robione i sam nawet robię przynęty w wolnej chwili. Większość sprzętu, wędek i kołowrotków kupowałem z myślą o tej metodzie i nie wyobrażam sobie dlaczego nie mogę z nich korzystać. To tak jakby ktoś zabronił uprawiania komuś jego ulubionego sportu. Kiedyś dużo trollingowałem na Zegrzu dopóki były tam ryby, od kilku lat próbuję trollingu na Wiśle (od Warszawy aż do Płocka), ponieważ moim marzeniem zawsze było złowienie ponad 2 metrowego suma, co jednak jak do tej pory nie było mi dane. W obecnej sytuacji może być z tym problem, nie wiem gdzie trzeba będzie pojechać żeby połowić moją ulubioną metodą i żeby złapać swoją rekordową rybę, co jak wiemy innymi metodami jest dużo trudniejsze. Na koniec dodam, że wiem, iż pod pretekstem tej metody niektórzy zrobili sobie dodatkowe źródło utrzymania, odławiając i sprzedając ogromne ilości, dużych ryb, ale nie wolno wprowadzać zakazu, dla setek ludzi z powodu kilku „baranów”, ponieważ taki proceder nie zniknie tylko dlatego, że ktoś zakazał trollingu. Trzeba natomiast kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować, a ja osobiści nie byłem kontrolowany od kilkunastu lat pomimo tego, że co drugi tydzień jestem nad wodą, natomiast straż rybacką w tym roku widziałem 1 raz. Jestem załamany, pomóżcie proszę.
 

czeslaw sowinski

Offline

Dariusz Kucharski napisał(a):

Ja tylko czekam aż Okręg wrocławski to wprowadzi , Jahoooo taka decyzja będzie służyć sumowi i innym drapieżnikom których tak niewiele zostało Smutny na odcinku w mojej okolicy sam trolinguję i też utopiłem dużo kasy ale dziesiątki łodzi i pontonów czeszące Odrę dzień w dzień a także w nocy zrobiły swoje jeśli tego nie zrobią za dwa - trzy lata drapieżnika nie będzie praktycznie wcale , wiem że się ogromnie narażam ale jest to moje zdanie poparte obserwacjami gdyż łowię tu od 40 lat

Darek to nie metoda jest przyczyną znikania ryb tylko wędkarze i nie ma to znaczenia czy zakaz będzie czy też nie. Ten kto zabierał i sprzedawał ryby będzie to robił nadal tyko inaczej. Jeszcze żaden zakaz niczego nie załatwił. Pomoże tylko egzekwowanie prawa które jest nagminnie łamane bez konsekwencji.
Można się z tym nie zgodzić ale takie jest moje zdanie.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Czesiu zgadzam sie z tobą co do jotyOkok ale wątpię by mentalność sie zmieniła zanim znikną rybki Placze
uwielbiam troling Okok bo jest fajnie popływać i popolować i milo spędzić czas na wodzie tylko sam wiesz co sie dzieje w naszym rejonie , kiedyś się cieszyłem ze otwarli Marinę teraz ją przeklinam zly jeszcze kilka lat temu było tak spokojnie i pusto
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

czeslaw sowinski

Offline

Dariusz Kucharski napisał(a):

Czesiu zgadzam sie z tobą co do jotyOkok ale wątpię by mentalność sie zmieniła zanim znikną rybki Placze
uwielbiam troling Okok bo jest fajnie popływać i popolować i milo spędzić czas na wodzie tylko sam wiesz co sie dzieje w naszym rejonie , kiedyś się cieszyłem ze otwarli Marinę teraz ją przeklinam zly jeszcze kilka lat temu było tak spokojnie i pusto

Darek tego już nie zmienimy! Czas poszukać swojego kawałka wody. To nie będzie proste ale ciągle jeszcze możliwe.
 

Konrad Bartosik

Offline

songo napisał(a):

Panowie napiszę może szerzej na ten temat: Pochodzę z Warszawy, mieszkam tutaj i łowię głównie w tych okolicach. Jestem wędkarzem kompletnym, lubię zarówno spinning jaki i spławik, ale jak pewnie setki ludzi z naszego okręgu, pokochałem trollinng i traktuje tą metodę jako jedną ze swoich ulubionych metod połowu dużych drapieżników od okonia, aż po suma (dodam że wypuszczam złowione ryby). Zbieram sprzęt związany z tą metodą od wielu lat. Specjalnie do tej metody, za ciężko zarobione pieniądze, najpierw kupiłem ponton, a po paru latach udało mi się odłożyć na łódź z silnikiem i przyczepką; gromadzę setki woblerów, często ręcznie robione i sam nawet robię przynęty w wolnej chwili. Większość sprzętu, wędek i kołowrotków kupowałem z myślą o tej metodzie i nie wyobrażam sobie dlaczego nie mogę z nich korzystać. To tak jakby ktoś zabronił uprawiania komuś jego ulubionego sportu. Kiedyś dużo trollingowałem na Zegrzu dopóki były tam ryby, od kilku lat próbuję trollingu na Wiśle (od Warszawy aż do Płocka), ponieważ moim marzeniem zawsze było złowienie ponad 2 metrowego suma, co jednak jak do tej pory nie było mi dane. W obecnej sytuacji może być z tym problem, nie wiem gdzie trzeba będzie pojechać żeby połowić moją ulubioną metodą i żeby złapać swoją rekordową rybę, co jak wiemy innymi metodami jest dużo trudniejsze. Na koniec dodam, że wiem, iż pod pretekstem tej metody niektórzy zrobili sobie dodatkowe źródło utrzymania, odławiając i sprzedając ogromne ilości, dużych ryb, ale nie wolno wprowadzać zakazu, dla setek ludzi z powodu kilku „baranów”, ponieważ taki proceder nie zniknie tylko dlatego, że ktoś zakazał trollingu. Trzeba natomiast kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować, a ja osobiści nie byłem kontrolowany od kilkunastu lat pomimo tego, że co drugi tydzień jestem nad wodą, natomiast straż rybacką w tym roku widziałem 1 raz. Jestem załamany, pomóżcie proszę.


Ja bym się nie przejmował tak tym zakazem. Wisła to duża rzeka, ten zakaz jest z d...py wyjety. Tak jak pisałes nikt nie kontrolował cię przez kilka lat, wiec nic się nie zmieni. Może się przeplyna 1 lipca a później bedzie tak samo jak było.
 

Artur Betcher

Offline

songo napisał(a):

Panowie napiszę może szerzej na ten temat: Pochodzę z Warszawy, mieszkam tutaj i łowię głównie w tych okolicach. Jestem wędkarzem kompletnym, lubię zarówno spinning jaki i spławik, ale jak pewnie setki ludzi z naszego okręgu, pokochałem trollinng i traktuje tą metodę jako jedną ze swoich ulubionych metod połowu dużych drapieżników od okonia, aż po suma (dodam że wypuszczam złowione ryby). Zbieram sprzęt związany z tą metodą od wielu lat. Specjalnie do tej metody, za ciężko zarobione pieniądze, najpierw kupiłem ponton, a po paru latach udało mi się odłożyć na łódź z silnikiem i przyczepką; gromadzę setki woblerów, często ręcznie robione i sam nawet robię przynęty w wolnej chwili. Większość sprzętu, wędek i kołowrotków kupowałem z myślą o tej metodzie i nie wyobrażam sobie dlaczego nie mogę z nich korzystać. To tak jakby ktoś zabronił uprawiania komuś jego ulubionego sportu. Kiedyś dużo trollingowałem na Zegrzu dopóki były tam ryby, od kilku lat próbuję trollingu na Wiśle (od Warszawy aż do Płocka), ponieważ moim marzeniem zawsze było złowienie ponad 2 metrowego suma, co jednak jak do tej pory nie było mi dane. W obecnej sytuacji może być z tym problem, nie wiem gdzie trzeba będzie pojechać żeby połowić moją ulubioną metodą i żeby złapać swoją rekordową rybę, co jak wiemy innymi metodami jest dużo trudniejsze. Na koniec dodam, że wiem, iż pod pretekstem tej metody niektórzy zrobili sobie dodatkowe źródło utrzymania, odławiając i sprzedając ogromne ilości, dużych ryb, ale nie wolno wprowadzać zakazu, dla setek ludzi z powodu kilku „baranów”, ponieważ taki proceder nie zniknie tylko dlatego, że ktoś zakazał trollingu. Trzeba natomiast kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować, a ja osobiści nie byłem kontrolowany od kilkunastu lat pomimo tego, że co drugi tydzień jestem nad wodą, natomiast straż rybacką w tym roku widziałem 1 raz. Jestem załamany, pomóżcie proszę.


Myślisz że trolling we Francji jest dozwolony??
Nie jest, nawet bywało że ci o efekty zazdrośni publicznie mnie wytykali od kłusoli a sami łowili na trolling...
Myślisz że kontrolowany nie byłem?? W życiu mandatu na wodzie nie dostałem a kontrolowany jestem często z uwagi na to że 90% czasu spędzonego na wodzie łowię w sektorze gdzie wymagane są dodatkowe opłaty ( winiety)..
Kiedyś z kanału 1 francuskiej Tv zrobili z nami wywiad o ....2 rano... w dodatku operowali z łodzi policyjnej gdyż robili reportaż o pracy policji wodnej. Złowiliśmy wtedy 4 sumy pow 2m, w tym tego 220cm Radka no i do tego kilka innych. A myślisz że wolno u nas suma z łodzi łowić w nocy?? Niejeden mi to wyrzucał bo sam bał się w nocy łowić, jak przestali się bać i zaczęli to dopiero wtedy ucichły gwizdy na mój temat. Teraz coraz więcej widzę filmów z mojego regionu robionych w nocy a gwiżdżą tylko ci co mają marne efekty, nie maja łódek itp ( choć sami łowią w nocy na żywca i w tym już nic złego nie widzą Haha ).
Ja absolutnie nie namawiam Cię do łamania prawa ale nigdy nie będę potępiał, bo to Ty Twoją kasa odpowiadasz za to a nie my. Ja znam setki ludzi łowiących sumy i ani jednego świętego. Jedynie paru świętojebliwych co udają że są święci a mają więcej niż przeciętny za uszami.
Sam musisz wiedzieć jak sobie radzić.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

songo

Offline

Dziękuję za słowa wsparcia, będziemy walczyć taką czy inną metodą, pozdrawiam wszystkich
 

czeslaw sowinski

Offline

songo napisał(a):

Dziękuję za słowa wsparcia, będziemy walczyć taką czy inną metodą, pozdrawiam wszystkich

Proponuję wystosować petycję którą można podpisać elektronicznie. Będzie spore zainteresowanie i poparcie bo ten zakaz dotyczy wielu wędkarzy nie tylko z waszego okręgu ale dotyka to wędkarzy z całego kraju, w tym i mnie osobiście. Jeśli zostanie zorganizowana jakaś pikieta lub manifestacja pod biurem waszego okręgu to przyjadę tylko trzeba wcześniej znać termin bo mam trochę kilometrów.
Mam nadzieję że znajdzie się więcej osób myślących podobnie. Dotyczy to też i tych co na dzisiaj nie mają takich problemów, bo jak można zauważyć byle g....o szybko się rozlewa!Smutny
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Penn slammer 560 czy Ryobi Arctica 6000 do trollingu. Wędziska spinningowe na suma 5 21 czerwca 2019 14:48
Silniki spalinowe ze zmienna predkoscia trollingu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 06 lutego 2019 21:15
Woblery do płytkiego trollingu Spinning, Trolling za sumem 12 03 listopada 2018 21:43
Godziny trollingu/spinningu Spinning, Trolling za sumem 4 10 czerwca 2018 10:21
Plecionka do trollingu Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 26 16 października 2016 11:57
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,543,812 unikalne wizyty