Plecionka do trollingu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Najlepszą wagą do ważenia przyjaźni jest nieszczęście. -Plutarch


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Plecionka do trollingu

Lukaszb

Offline

Co polecicie Panowie do trollingu aby było fajne, mocne i niekoniecznie kosztowało 300zł za szpule 200m Oczko
I przy okazji pytanie o grubości, celować tylko w 0,35 czy macie jakieś sprawdzone 0,40 do tej metody?
 

Jozefp

Offline

Whiplasch 0.28 ...wytrzymuje jakieś 28-30 kgOkok
 

Artur Betcher

Offline

Jozef Pojedyniec napisał(a):

Whiplasch 0.28 ...wytrzymuje jakieś 28-30 kgOkok

I mechaci się tak szybko że patrząc na niego odcinałem kilka razy dziennie metr. To dlatego używałem jej kilka dni a potem oddałem w prezencie koledze. I tak dobrze skończył bo PP wywaliłem całkowicie żeby nie podkusiło używać jeszcze raz.
Wytrzymałość to nie wszystko, nawet Pudzian nie mia by tyle pary aby holować suma z siłą ponad 20kg.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukaszb

Offline

A Ty Arturze co nawijasz do trola? Bo jak mnie pamięć nie myli to mówiłeś, że 0,30 i 0,40 nawijałeś tylko nie mogę znaleźć czego konkretnie.
 

Konrad Bartosik

Offline

Łukasz, ja polecam power pro 0,28 - 30Lb lub 0,32 - 40 Lb. Grubsza sobie odpuść.
 

Jozefp

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Jozef Pojedyniec napisał(a):

Whiplasch 0.28 ...wytrzymuje jakieś 28-30 kgOkok

I mechaci się tak szybko że patrząc na niego odcinałem kilka razy dziennie metr. To dlatego używałem jej kilka dni a potem oddałem w prezencie koledze. I tak dobrze skończył bo PP wywaliłem całkowicie żeby nie podkusiło używać jeszcze raz.
Wytrzymałość to nie wszystko, nawet Pudzian nie mia by tyle pary aby holować suma z siłą ponad 20kg.


Widocznie Wisła ma inny skład chemiczny niż Sekwana grin
 

Artur Betcher

Offline

Ja gdzieś nawet zdjęcia wstawiałem jak się mechaci. Nawet jeśli to mechacenie nie wpływa drastycznie na jej wytrzymałość to psychologiczny efekt mówiący że przez to mogę zerwać suma wystarczył żeby ją wymienić. PP znowuż odstawiłem w chwili stracenia drugiego suma przez tarkę jego. Nie używam przyponów i dlatego plecionka jest taka ważna. W stacjonarce przecież najważniejszy jest przypon i kiedy w spinningu go nie używamy przechodzi to na odpowiedni wybór plecionki. Ludzie używają najróżniejszych plecionek i każdy swoje chwali ale kiedy nie łowią nic lub kilka sumów w sezonie to co mogą powiedzieć tak naprawdę o właściwościach plecionki? My łowimy często kilka w jeden wieczór i dlatego jeśli plecionka ma być na więcej niż jeden sezon to musi być najlepsza.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukaszb

Offline

No to wiemy czego nie brać, ale co brać w takim razie? Haha
 

Artur Betcher

Offline

To zależy ile sumów chcesz łowić Usmiech
Mnie nie stać na wymianę plecionek co rok i na kołowrotku czasem i 3 lata musi być plecionka. To dlatego jedyna która używam to Uni Cat Power Line 0.30 a od tego roku testuje 0.40. Mocno przegrubiona ale świetnie sobie radzi z tarką suma gdyż jest sztywna i zbita do tego stopnia że nie idzie jej jak Wisplasha "rozczłonkować". Nawet jak na tarce suma się postrzępi nieco to nie odcinam od razu bo widzę że nadal mocna. Byłeś na targach, mogłeś ją zobaczyć bo przecież wędki zabrałem ze sobą.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Filipka

Offline

On wolał dupeczki oglądać Haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Penn slammer 560 czy Ryobi Arctica 6000 do trollingu. Wędziska spinningowe na suma 5 21 czerwca 2019 14:48
Plecionka na suma Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 2 27 lutego 2019 20:12
Silniki spalinowe ze zmienna predkoscia trollingu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 06 lutego 2019 21:15
Woblery do płytkiego trollingu Spinning, Trolling za sumem 12 03 listopada 2018 21:43
Kołowrotek i plecionka do verticala Forum ogólne o sumach 1 13 lipca 2018 11:46
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,301,257 unikalne wizyty