Zakupy wędkarskie 2016 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kobiety sa hipokrytkami, poniewaz wszystkie dzieci moga powiedziec z przekonaniem o wlasnej matce: byla swieta


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zakupy wędkarskie 2016

aspius

Offline

Zakupiłem silnik 10 km bo już dawno jak miałem 5 w jednym cylindrze wydawało się że zbyt głośno chodzi i nawet nie próbowałem trolla .Teraz silnika prawie nie słychać płynę bez gazu lub na minimalnym aby tylko silnik zmienił ciut obroty .Woblery jak pisałem tylko jak płynę i założe coś płycej chodzącego to ładnie czuć na wędce ale wówczas mam podejrzenie że może chodzi metr nad dnem .Jak założe jakiś głębszy i większy wobek to tak ryje w dnie że aż pracę czasem gubi no i zaraz wisi na nim wszystko co w dnie zalega . Nie sądzę aby był wobler co by dostosowywał się do głębokości i pracował tak 15 cm nad dnem . Pływam ze starym podstawowym echem i chyba czas go wymienić .Tylko podobno w tych echosondach di w trybie 3d nie widać ryb ?
 

Artur Betcher

Offline

Do trollingu potrzebujesz wyłącznie głębokość a to ze ryb nie widać jest normą gdyż każde echo ma jakąś tam martwą strefę przy dnie ze względu na pofałdowanie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Konrad Bartosik

Offline

aspius napisał(a):

Zakupiłem silnik 10 km bo już dawno jak miałem 5 w jednym cylindrze wydawało się że zbyt głośno chodzi i nawet nie próbowałem trolla .Teraz silnika prawie nie słychać płynę bez gazu lub na minimalnym aby tylko silnik zmienił ciut obroty .Woblery jak pisałem tylko jak płynę i założe coś płycej chodzącego to ładnie czuć na wędce ale wówczas mam podejrzenie że może chodzi metr nad dnem .Jak założe jakiś głębszy i większy wobek to tak ryje w dnie że aż pracę czasem gubi no i zaraz wisi na nim wszystko co w dnie zalega . Nie sądzę aby był wobler co by dostosowywał się do głębokości i pracował tak 15 cm nad dnem . Pływam ze starym podstawowym echem i chyba czas go wymienić .Tylko podobno w tych echosondach di w trybie 3d nie widać ryb ?


Po pierwsze ryby nie boja się silnika spalinowego, bo cały hałas jest nad wodą.
Po drugie, lepiej mieć woblery głęboko schodzące, bo każdy deep runer wobler idzie tak poprowadzić żeby szedł tuż nad dnem. W trolingu sumowym można prowadzic wobler metr za łódka, wypuszczjąc linke korygujemy jego zanurzenie aż dotknie dna. głeboko schodzący wobler jest dobry bo jak ryje w dnie i znajdzie dziurke to szybko schodzi za kantem za którym powinien stać sumiasty. Taki jest właśnie Prohunter, typowo trolingowy wobek, o dość dużym oporze prowadzenia. Echosonda jest tylko potrzebna, do potwierdzenia tego co się widzi po rzece, niektórych rzeczy nie widać. chcesz miec dobrą echosondę to kup sobie echo z side imaging. Tam widać ryby. Ale równie dobrze można pływać na zwykłym echo. Takie super echa są fajne na nowych wodach, szybko można precyzyjnie poprowadzić wobler. Ja na zwykłej z jednym sonarem, czasami nie mogę napłynąć na burte precyzyjnie, ale z czasem po kilku napłynięciach po pracy wobka i odczytach echa idzie tak samo dobrze to zrobić. Troche korepetycji i będziesz łowił sumy, teraz widzę dużo błedówUsmiech. powodzenia jutro, JA dopiero w sobotę atak...
 

aspius

Offline

Echo kupić i tak będę musiał bo urwałem przetwornik i trzyma się przyklejony na sztywno .Myślałem o serii elite lowrance jakąś 5 albo 7 . Wiem już że ryby niezbyt boją się silnika bo czasem widzę atak bolenia 5 m od silnika albo spławy ryb . Z drugiej strony znam ludzi którzy dopiero jak przesiedli się ze sporej łódki z dużym silnikiem na normalny ponton zaczeli łowić sumy . Z prowadzeniem wobka to wszystko jest proste jak głębokość jest jednakowa i miejscówki duże . Na wisełce gdzie przykosy są czasem 20 m długie nie jest to takie proste . Wiem z doświadczenia gdy łowiłem z gruntu że większe sumki to albo przykosa albo napływ główki bardzo rzadko w dole za główką . Będzie się próbować do skutku Foto
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Witam nadszedł taki czas że z jednej torby ,pokrowca z wędkami trzeba było doposażyć się o dodatkowego pomocnika bo jak wiecie nie wszędzie można swobodnie dojechać autem a sprzętu pod sumowanie trochę jest Haha
O to mój nowy pomocnik, choć idealny nie jest bo wymaga drobnych przeróbek ale jest dużo wygodniej Okok
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0105jpg_bc2ad.jpg
 

Tomasz Seta

Offline

Pamiętam jak 20 lat temu jeździłem pociągiem nad Wisłę gdzie z peronu na najlepsze miejscówki normalnie wyścigi się odbywały.Z takim pomocnikiem szedłbym po wale przeciwpowodziowym jak burza Haha.Jak do wody daleko to taki wózek jest bezcenny-gratuluję Okok
 

JanuszKR

Offline

Jaroslaw Radzki napisał(a):

Witam nadszedł taki czas że z jednej torby ,pokrowca z wędkami trzeba było doposażyć się o dodatkowego pomocnika bo jak wiecie nie wszędzie można swobodnie dojechać autem a sprzętu pod sumowanie trochę jest Haha
O to mój nowy pomocnik, choć idealny nie jest bo wymaga drobnych przeróbek ale jest dużo wygodniej Okok
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0105jpg_bc2ad.jpg



Jarku składa się ta bryka jakoś ?
 

Piotr Traba

Offline

Z czasem też o takim wózku będę musiał pomyśleć Usmiech fajny zakup Usmiech
 

MiyamotoMusashi

Offline

W końcu skończy się przepłacanie za ciężarki Usmiech
forumsumowe.pl/h/fshzw_20160608_153815_f67a8.jpg
 

Jaroslaw Radzki

Offline

JanuszKR napisał(a):

Jaroslaw Radzki napisał(a):

Witam nadszedł taki czas że z jednej torby ,pokrowca z wędkami trzeba było doposażyć się o dodatkowego pomocnika bo jak wiecie nie wszędzie można swobodnie dojechać autem a sprzętu pod sumowanie trochę jest Haha
O to mój nowy pomocnik, choć idealny nie jest bo wymaga drobnych przeróbek ale jest dużo wygodniej Okok
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0105jpg_bc2ad.jpg



Jarku składa się ta bryka jakoś ?

Taaak oczywiście burty są regulowane i wysuwane, rączki są do demontażu i cały spód z kółkiem ładnie się składa, kółko też szybko się demontuje, czas montażu lub demontażu ok 4 min, ale tu z tego miejsca muszę powiedzieć że nie zdała ta wersja pierwszego egzaminu pakowania sprzętu i jazdy, był cholernie nie stabilny jedna wielka masakra, postanowiłem go troszkę przerobić o to efekty, i znacząca różnica podczas pakowania sprzętu, dwa kółka dają stabilizację przy załadunku najcięższego elementu jakim jest ponton teraz jest git, muszę jeszcze ciutkę wzmocnić układ jezdny dla bezpieczeństwa podczas transportu.
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0125jpg_f66f3.jpg

I tak wygląda zapakowany i gotowy do drogi ;o)
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0126jpg_ecf46.jpg
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zakupy wędkarskie 2017 Forum ogólne o sumach 91 07 marca 2018 12:49
Świeże zakupy do stacjonarki Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 27 stycznia 2018 12:05
Zmiany w okręgu Katowice- 2016. PZW Federation Peche i inne organizmy 2 26 stycznia 2018 16:21
Wyjazd Grupowy Ebro 2016 - Hiszpania Zloty i forumowe imprezy 186 28 stycznia 2017 14:36
Humor wędkarski i nie tylko - 2016. Hyde Park 98 03 stycznia 2017 22:55
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,586,968 unikalne wizyty