Skąd brać żywca? Zmiany w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dziewczęcym udkiem bronię się przed smutkiem. Autor: Jan Sztaudynger


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / PZW Federation Peche i inne organizmy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Skąd brać żywca? Zmiany w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym

ebro

Offline

Ciekaw jestem jakim cudem straż rybacka będzie wiedzieć ,czy żywiec pochodzi z danego łowiska, czy został przywieziony?
 

Lukaszs

Offline

Zbadają próbkę moczu żywca Usmiech
 

Arekp

Offline

Polak potrafi odnaleźć się w każdej rzeczywistości, więc nie wychodźcie przed szereg, tylko czekajcie na rozpoczęcie sezonu a wraz z nim pojawi się sto kombinacji jak zrobić kontrolę. Jaki kraj, takie prawo i taka jego egzekucja.zlyzlyzly
 

Artur Betcher

Offline

Obce gatunki przywiezione jako żywiec na dane łowisko potrafią zniszczyć ekosystem. Nie dziwię się temu zapisowi a dla nas sumiarzy nic on nie zmienia ponieważ zawsze najlepszym żywcem jest ten pochodzący z danego łowiska.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Temat wart odświeżenia zwłaszcza że sezon tuż tuż.
Zastanawia mnie zatem jak będzie z tym żywcem, czy będzie można stosować tylko tego co złowiliśmy na łowisku?
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Arekp

Offline

W Polsce wg regulaminu PZW tylko żywiec pozyskany na łowisku.
 

grzechuce

Offline

A na zachodzie biznes się rozwija... livebaitvending.com/machines
w Holandii podobno już są.
im więcej sprzętu tym mniej czasu na łowienie
 

Pawel Poznanski

Offline

Ja jak mam czas to wyskoczę wcześniej z bacikiem i próbuję coś złapać. Jeśli nie (a tak mam częściej) to po prostu kupuję i tyle. Przepis jest słuszny i jak to mówią lepiej późno niż wcale...
Z drugiej jednak strony trzeba wziąć pod uwagę skąd sklepy mają żywca a skąd okręgi biorą ryby do zarybień. Wcale bym się nie zdziwił jeśli z tych samych hodowli.
Inna sprawa to jakoś trudno mi uwierzyć, że okręgi wydają kasę na dodatkowe badania ryb i narybku wpuszczanego podczas zarybień.

W kwestii stosowania podrywki jak się okazuje też jest niezły bajzel w przepisach. Mój okręg jednak twierdzi, że wędkarze nie mogą używać podrywki:

www.pzw.org.pl/40/wiadomosci/47563/60/informacja_w_sprawie_mozliwosci_stosowania_podrywki_do_polowu_ry
 

Artur Betcher

Offline

Jak jest z tą podrywką i z tym żywcem na dzień dzisiejszy??
Warto znać takie informacje i dlatego temat odświeżam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Viking

Offline

Odswiezam temat podrywka i żywiec przepisy nadal obowiazują , ale chodzi mi o pijawki. Czy ktoś orientuje się jak jest z pijawką można na nią łowić czy nie
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Skąd jesteśmy... Powitalnia sumowa ;) 602 02 sierpnia 2019 13:57
Zmiany w okręgu Katowice- 2016. PZW Federation Peche i inne organizmy 2 26 stycznia 2018 16:21
Zbrojenie żywca Forum ogólne o sumach 8 18 stycznia 2018 22:35
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Wygenerowano w sekund: 1.73
51,652,993 unikalne wizyty