Zbrojenie żywca | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ma nic bardziej nieznośnego, niż głupiec, któremu się powodzi. -Cycero


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Zbrojenie żywca

pawell

Offline

Witam. Po dzisiejszej rozmowie z komendantem PSR Opole dowiedziałem się, że w metodzie stacjonarnej również obowiązuje wielkość kotwicy mieszczącej się w kole 30 mm (bo mimo, że w regulaminie o tym nie pisze to jest odpowiednia ustawa która obowiązuje). Chciałbym się więc dowiedzieć czy lepiej jest zbroić żywca w kotwice 2/0 lub 3/0, czy lepszy duży hak?
 

Mariusz Kulenty

Offline

Zbrojenie przynęt w haki i kotwice reguluje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb w rozdziale 4:
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:

jednym haczykiem z przynętą albo

w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm albo

w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,


przy połowie ryb spod lodu:
jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm albo
sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm.
W rozdziale 5 czytamy:
Metoda gruntowo-spławikowa
1.1.
Łowienie ryb metodą gruntowo-spławikową dozwolone jest równocześnie na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną.
2. Metoda spinningowa

Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych wskaźników brań instalowanych na lince.

Nie chcę zanudzać ale w połowie ryb na żywca bądź martwą rybkę nie stosuje się przepisu dotyczącego haków bądź kotwic które muszą mieścić się w obwodzie koła o średnicy 3 cm gdyż żaden przepis tego nie zabrania.

Paweł proszę spytaj się Pana Komendanta PSR na jakiej podstawie interpretuje przepisy innaczej niż jest to opisane w regulaminie i nie pisz głupot.Oczko
 

Dariusz Kucharski

Offline

pawell napisał(a):

Witam. Po dzisiejszej rozmowie z komendantem PSR Opole dowiedziałem się, że w metodzie stacjonarnej również obowiązuje wielkość kotwicy mieszczącej się w kole 30 mm (bo mimo, że w regulaminie o tym nie pisze to jest odpowiednia ustawa która obowiązuje). Chciałbym się więc dowiedzieć czy lepiej jest zbroić żywca w kotwice 2/0 lub 3/0, czy lepszy duży hak?


Ustawa ta to rozporządzenie Ministra Rolnictwa na podstawie której napisany jest regulamin
Zdarzają sie strażnicy nieznający regulaminu i nieprzygotowani kompletnie, miałem podobny przypadek w związku z tym proponuję ci wydrukuj sobie rozporządzenie
to jest postawa prawna wedle której zakładam kotwicę 5/0

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
z dnia 12 listopada 2001 r.
w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących
w wodzie.
(Dz. U. z dnia 4 grudnia 2001 r.)
Na podstawie art. 2 ust. 2 i art. 21 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym
(Dz. U. z 1999 r. Nr 66, poz. 750, z 2000 r. Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 81, poz. 875, Nr
110, poz. 1189 i Nr 115, poz. 1229) zarządza się, co następuje:
§
1.
Rozporządzenie określa:
1)
szczegółowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb,


§
2.
1.
Amatorski połów ryb wędką może uprawiać osoba posiadająca kartę wędkarską, której wzór
określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
2.
Amatorski połów ryb wędką uprawia się:
1)
bez stosowania sztucznego światła do lokalizacji i wabienia ryb,
2)
(1) za pomocą wędziska o długości co najmniej 30 cm, z przymocowaną do niego linką
zakończoną:
a)
jednym haczykiem z przynętą, albo
Oklaski
nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą imitującą owada lub jego stadia
rozwojowe, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki
sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo
c)
sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż
cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o średnicy 30 mm

Dokładnie tak jak Mariusz to ci opisałOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

pawell

Offline

Mariusz, podczas wczorajszej rozmowy przeczytałem komendantowi to samo co napisałeś, czyli że w Rapr i zezwoleniu nie jest to zabronione. Jak chciałeś zadzwoniłem dzisiaj jeszcze raz. Powiedziano mi, że powoływał się na rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 12.11.2001. Jednak po skonsultować tego z ichtiologiem (który wczoraj podczas rozmowy ze mną tez twierdził, że jest to zabronione) przeprosił za wprowadzenie w błąd.
Wracając do zbrojenia przy użyci agrafka i kotwicy w metodzie z bojka chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej zbroić duże żywce. Tzn agrafka w pysk czy grzbiet , a kotwica w pysk, czy w płetwę odbytową? Większość artykułów opisuje zbrojenie w systemiki, jednak chciałbym poznać wasze techniki legalnego w Pl zbrojenia.
 

Artur Betcher

Offline

Legalnie to zestaw na martwą rybkę, ołów w pysku, jedna kotwica. Bardzo skuteczne.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

kojot-mazur

Offline

Zbrojenie regulaminowe - a rzeczywistosc. Czy w Polsce zbroicie normalnie w hak i kotwice? Jak przy kontroli? Mial ktos w trakcie takiego lowienia kontrol? Kazali wam kiedys zwijac zestaw zeby zobaczyc zbrojenie? Pozdrawiam i licze na uczciwa dyskusje Usmiech
 

buli82

Offline

Kolego,wspominałem już na temat kontroli w moim okręgu,szkoda gadać.Moje podejście jest takie,stosuje jak największy hak do przynęty,jak duża to dwa,aby jak najmniej poranić rybę,wyholować,parę zdjęć i do wody jak najszybciej.J nie potrzebna mi jest ustawa,czy rozporządzenie
 

Piotr Traba

Offline

Tak czy siak nie można w dwa haki - wszystko zależy od osoby która będzie Cię kontrolowała - jak będzie zapatrzony w RAPR to będzie niemiło, jak jest normalny i zrozumie to może zakończy się na pouczeniu Usmiech
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
zbrojenie trupka Przynęty martwe do łowienia sumów 2 18 lipca 2019 12:04
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Skuteczność żywca przy dużej populacji białorybu ? Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 5 13 lipca 2017 13:31
Jaki zestaw na żywca? Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 45 27 maja 2017 13:54
Wygenerowano w sekund: 1.71
51,545,854 unikalne wizyty