Skąd brać żywca? Zmiany w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Serce ma swoje racje, których rozum nie zna. -Blaise Pascal


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / PZW Federation Peche i inne organizmy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Skąd brać żywca? Zmiany w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym

Robert Sobczak

Offline

Zmiany w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym

Od dnia 27 listopada 2010 r. zaczęła obowiązywać nowa Ustawa o Rybactwie Śródlądowym.

1. Ustawa jest bardziej restrykcyjna niż poprzednia.

2. Ustawa wprowadza nowy dokument uprawniający do amatorskiego połowu ryb , ZEZWOLENIE NA AMATORSKI POŁÓW RYB

3. Ustawa wprowadza regulacje prawne umożliwiające nakładanie mandatów karnych na wykroczenia ustawowe oraz te zawarte w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb a w szczególności:
- za brak przy sobie dokumentów wędkarskich
- nie przestrzeganie limitów połowu
- nie przestrzeganie wymiarów ochronnych
- nie przestrzeganie okresów ochronnych
- brak utrzymania czystości na stanowisku
- za brak wpisu do rejestru połowu ryb


4 . Ustawa dopuszcza możliwość pozyskania ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej ale tylko w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb wędką . Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód , z których zostały pozyskane.

5. W związku z wejściem w życie znowelizowanej ustawy zmienia się wysokość mandatów np. :
- połów ryb niewymiarowych - minimum 200 zł.
- połów ryb podrywką niezgodnie z przepisami - minimum 200 zł.
- połów więcej niż dwoma wędkami - minimum 200 zł.
- połów ryb w odległości mniejszej niż 50 m od urządzeń hydrotechnicznych - minimum 200 zł.


UWAGA !

Zgodnie z obowiązującym prawem gdy osoba łowiąca ryby niezgodnie z przepisami odmówi przyjęcia mandatu Państwowa Straż Rybacka i inne uprawnione organy są zobowiązane do zatrzymania sprzętu służącego do połowu ryb oraz dokumentów wędkarskich i skierowania sprawy do Sądu.

Sąd uznając winę obowiązkowo orzeka :
1. przepadek sprzętu
2. zatrzymanie dokumentów co najmniej na rok
3. kary dodatkowe w postaci grzywny i nawiązki w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb
4. w razie ukarania Sąd orzeka o podaniu orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości na koszt ukaranego.
 

Slawomir T

Offline

No to dali po garach .Tam gdzie łowie nie złowię karasia , ani linka na żywca nie mówiąc o karpiu. Ta ustawa zabrania kupowania żywca w sklepie i przywiezienie go nad wodę . Tak to zrozumiałem , koło ratunkowe na pontonie kapoki i co jeszcze .Z uszanowaniem TS
 

Robert Sobczak

Offline

Do punktu nr 3 muszę dodać:

- nie przestrzeganie uchwał Zarządu Okręgu opublikowanych w zezwoleniu i rejestrze połowu ryb
- niewłaściwe oznakowanie rejestracji środków służących do połowu ryb
- za brak sprzętu ratunkowego na łodziach i pontonach
 

pw0

Offline

Przy Wiejskiej jest cyrk a nie sejm , i do tego pazerny.
 

Janusz Michalak

Offline

TABOR napisał(a):
No to dali po garach .Tam gdzie łowie nie złowię karasia , ani linka na żywca nie mówiąc o karpiu. Ta ustawa zabrania kupowania żywca w sklepie i przywiezienie go nad wodę . Tak to zrozumiałem , koło ratunkowe na pontonie kapoki i co jeszcze .Z uszanowaniem TS

Nie ma co narzekać a raczej trzeba pomyśleć i troszkę przygiąć przepisy.Jeśli w rejonie gdzie łapiesz nie ma węgorza na pewno jak go zawiesisz jako przynętę to nie będzie to zgodne z przepisami.Więcej nie napiszę bo mnie zaraz podsumują a bardzo nie lubię słów kłusol i ****Nono
 

Artur Betcher

Offline

JanuszW6666 napisał(a):
TABOR napisał(a):
No to dali po garach .Tam gdzie łowie nie złowię karasia , ani linka na żywca nie mówiąc o karpiu. Ta ustawa zabrania kupowania żywca w sklepie i przywiezienie go nad wodę . Tak to zrozumiałem , koło ratunkowe na pontonie kapoki i co jeszcze .Z uszanowaniem TS

Nie ma co narzekać a raczej trzeba pomyśleć i troszkę przygiąć przepisy.Jeśli w rejonie gdzie łapiesz nie ma węgorza na pewno jak go zawiesisz jako przynętę to nie będzie to zgodne z przepisami.Więcej nie napiszę bo mnie zaraz podsumują a bardzo nie lubię słów kłusol i ****Nono


Tu tych słów nie usłyszysz Janusz, powinieneś wiedzieć że to nie takie forum i już niejeden nadgorliwy się o tym przekonał i z nami w trybie natychmiastowym pożegnał.
Nie zachęcamy przecież nikogo do kłusownictwa.
90% tych co krzyczy na forach **** pcha do wora co się da. 90% tzw "wzorowych wędkarzy" którzy na forach robią za "święte krowy" nagina przepisy. O czym tu dyskutować.
Każdy niech łowi w zgodzie z regulaminem i własnymi zasadami i pilnuje swoich spraw a nie cudzych Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawomir T

Offline

Co ja czytam ,ktoś mnie cytuje . Jak napisałem wcześniej w innym poście ,nawet nie stosuje pijawki bo nie wolno i tyle , to super przynęta na leszcza i suma lecz zabroniona .Nie będę naginał żadnych przepisów , po prostu mi się nie podobają ,ale są i obowiązują.Z uszanowaniem TS
 

Janusz Michalak

Offline

Tu tych słów nie usłyszysz Janusz, powinieneś wiedzieć że to nie takie forum i już niejeden nadgorliwy się o tym przekonał i z nami w trybie natychmiastowym pożegnał.
Nie zachęcamy przecież nikogo do kłusownictwa.
90% tych co krzyczy na forach **** pcha do wora co się da. 90% tzw "wzorowych wędkarzy" którzy na forach robią za "święte krowy" nagina przepisy. O czym tu dyskutować.
Każdy niech łowi w zgodzie z regulaminem i własnymi zasadami i pilnuje swoich spraw a nie cudzych Oczko


Wiem o tym i dlatego zaglądam tu czasami częściej niż powinienem.Jak wiecie tu już nie można łapać na żywca ale swojego czasu w niektórych rejonach Ebro można było użyć tylko żywca złapanego w czasie zasiadki.Powód był poniekąd wytłumaczony jak należy bo przecież sum też trafił do tej rzeki proszony i wytrzebił parę gatunków ryb więc nie chciano by trafiły też inne gatunki które mogły by się przyczynić do zmian w ekosystemie.Koledzy którzy przyjeżdżali na łowisko wcześniej dawali znać czy żywiec bierze jeśli nie to jechaliśmy na stawik i łapaliśmy karpie których było tam swojego czasu dość dużo.Ach ci Rumuni.Z rybami udawaliśmy się wcześnie rano na łowisko i rozstawialiśmy wędki obok kolegów a ryby zostawialiśmy w ich części.Jeśli ktoś się pytał skąd jest żywiec na mojej wędce pokazywałem na kolegę mówiąc "on mi dał bo jest tu już parę dni i nałapał".Teraz to już nie przejdzie bo nie wolno łapać na żywca ani przetrzymywać złapanej ryby w siatce więc nie narzekajcie bo nie jest jeszcze tak źle
 

Artur Betcher

Offline

We Francji nie wolno łowić na węgorza od tego roku. Nie wiedziałem o tym kiedy przyszła w maju pierwsza kontrola bo wtedy to były tylko pogłoski. Nic się nie doczepili, znają mnie wszyscy kontrolerzy i wiedza że wypuszczam wszystkie sumy.
Drugim razem założyłem węgorza koledze w czerwcu bo bardzo chciałem żeby złapał suma, okazało się potem że nie było warto z wielu powodów. To były jedyne przypadki łapania przeze mnie lub kogoś ze mną na zakazaną przynętę. 90% rodowitych francuzów łapie nadal na węgorza mimo zakazu a ja przerzuciłem się na klenie i leszcze mimo że nie bardzo boję się kontroli a Ci którzy byli ze mną podczas nocnej kontroli wiedza dlaczego Oczko
Każdy ma wybór i nie znam świętego wędkarza, znam tylko takich co robią z siebie świętych Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawomir T

Offline

Oglądałem film o Niemcu , który zarybił Ebro ,sumem , karpiem i sandaczem. Obecnie my wędkarze się cieszymy a zieloni płaczą nad zniszczonym ekosystemem.Tego nie da się przewidzieć , człowiek nawet jak śpi to zmienia własne otoczenie .Z uszanowaniem TS
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Skąd jesteśmy... Powitalnia sumowa ;) 602 02 sierpnia 2019 13:57
Zmiany w okręgu Katowice- 2016. PZW Federation Peche i inne organizmy 2 26 stycznia 2018 16:21
Zbrojenie żywca Forum ogólne o sumach 8 18 stycznia 2018 22:35
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,554,433 unikalne wizyty