Dziś na rybach SUM 2015 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Zwykle mamy tu normalne opady! Deszcz! Śnieg! Grad! Ryby! (Terry Pratchett)


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Dziś na rybach SUM 2015

Jaroslaw Radzki

Offline

phil-wroclaw napisał(a):

Jako że noce są krótkie wpadliśmy z kolegą Mariuszem na świetny pomysł wyjazdu na ryby i połowienia w czasie dwóch dni na przełomie dnia i nocy Zaczęliśmy 19.30 w piątek. Po godzince, w czasie testów nowego woblera Konrada Bartosika, połakomił mi się na niego bardzo przystojny sum jednak dosyć małoletni i szybko wrócił do wody.
Konrad, mam nadzieję, że większym rybkom tego gatunku też się będzie podobał , wobler był w wodzie może 5 minut i miesza wodę ładnie !
Jak się potem okazało była to jedyna wyjęta przeze mnie ryba tego wyjazdu.
forumsumowe.pl/h/fshzw_imgp2805jpg_ebdd1.jpg

Szybko przyszedł czas na Mariusza, który poprawił mój wynik w sumie do około 60 cm, ta ryba nie była jednak aż tak fotogeniczna i została odpięta w wodzie, a sesje zdjęciową sobie darowaliśmy. Jakieś pół godziny później kolega na niezawodny wobler Józka Sendala wyśrubował rekord suma w dniu 3 lipca na 92 cm i ta ryba została zaproszona na niedzielną kolację, po czym dzień zakończyliśmy ogniskiem i kiełbaskami.
forumsumowe.pl/h/fshzw_imgp2808jpg_a7f19.jpg

Nastąpiła około 3 godzinna sjesta w samochodzie i o 3.40 dnia 4 lipca już byliśmy na wodzie niestety do godziny 7.00 praktycznie nic się nie działo. Jednak zaraz potem zostaliśmy wyrwani z marazmu, Mariusz tak mocnym braniem połączonym z natychmiastowym odjazdem i chęcią wyrwania jego około 100 kilogramów z łodzi razem bamboszami, a ja solidnym uderzeniem jego wędką w ramię. Kolega oczami wyobraźni widział wielkiego suma, potem zaczął podejrzewać półtora metrowego szczupaka, ale sprawcą niespodzianki okazała się 129 centymetrowa tołpyga wagi około 35-40 kg której przerwaliśmy ciężką pracę filtrowania Odry kłując ją nieładnie w bok za co przepraszamy.
Kolega się nie patyczkował i pani Tołpyga po około 10 minutach mogła podziwiać nowy parkiet mojej łodzi po czym nastąpiła sesja zdjęciowa i wypuszczenie.
forumsumowe.pl/h/fshzw_imgp2820_18047.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_imgp2815jpg_70c0a.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_imgp2821jpg_c37cd.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_imgp2822jpg_bb3f7.jpg

Ostatnie zdjęcie przedstawia pewnie około 2 m suma odpoczywającego w toni i w pobliżu tego miejsca coś solidnego uwiesiło mi się na kiju wyciągając przy tym około 20 m plecionki na mocno dokręconym hamulcu po czym nie pytawszy mnie o zdanie odpięło się i podziękowało za współpracę, nie muszę chyba opisywać mojej miny po tym wydarzeniu ;o). Z uwagi na to że nie było typowego twardego i mocnego uderzenia w wobler nie jestem pewny co go gatunku który zrobił mi te przykrą niespodziankę , jednak podejrzewam cwanego i ostrożnie biorącego suma. Syci wrażeń i nieco zmęczeniu dzień zakończyliśmy niedługo potem.
forumsumowe.pl/h/fshzw_imgp2823jpg_3ec2f.jpg


Gratulacje za tołpygę bo to nie częsty widok na końcu wędziska ale w szoku jestem że to Odrzańska ciężko uwierzyć, bo najczęście w jeziorach ta bestia żyje hmmmm ale piękna ryba brawooooooooOklaskiOkokUsmiech
 

Artur Betcher

Offline

Wszystkim gratuluje z całego serca. Cieszy mnie że pokazujecie tu coraz więcej pięknych polskich sumów.
Mam nadzieję że to dopiero początek i że pokazywać je będziecie cyklicznie bo będzie to znaczyć że forum i wiedza na nim zawarta jest przydatne i potrzebne.
Pozdrawiam wszystkich a sam dodaje 2 sumy Roberta i dwa moje z wczoraj w skrócie. Reszta w tematach Janusa i Cześka jak ogarnę trochę.

Pierwszy sum Roberta:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_8666jpg_628cb.jpg

Drugi sum Roberta:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_8703jpg_f4530.jpg

Pierwszy mój:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_8721jpg_549ca.jpg

Drugi mój:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_8726jpg_ca75a.jpg

Jeszcze raz połamania kija wszystkim życzę.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Pięknie Arturze jak zawsze podsycasz ogień hihihi Brawo i wielkie jak sumy Gratulacje dla Was chłopaki OklaskiOklaskiOkok
 

Grzegorz Petryna

Offline

W piątek po robocie udało mi się urwać na parę godzin z kolegą na Odrę. Było to moje rozpoczęcie sezonu sumowego w Polsce. Wzięliśmy łódź i postanowiliśmy potrolować. Trolluję dopiero od niedawna, gdyż nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z tą metodą. Wszystkiego nauczył mnie Artur podczas mojej wizyty w Paryżu. Efekty tego można było zobaczyć na tym zdjęciu.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/554652cbe63b4_img-20150501-205415.jpg

Sumek Paryski został złowiony wtedy na wobler Czesława Sowińskiego, o ten:

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/5547b92dbc097_img-20150504-201837.jpg

Na Odrze postanowiliśmy zrobić małe porównanie, ja trolowałem na Strażaka od Czesia, a kolega na zbliżony kształtem wobler innego rękodzielnika. Około godziny 20.30 płynąć wzdłuż Odry natrafiliśmy na zatopione drzewa i głębokie doły z nagłymi wypłyceniami. Bankowe miejsce na sumiastego. Pod samym drzewem nastąpiło branie na wobler Czesia. Sum zaczął najpierw uciekać pod łódź, a potem próbował zwiać pod drzewo, więc dokręciłem mocniej hamulec i w tym momencie strzeliła wędka na łączeniu:

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/55996e7e19394_img-20150705-194626.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/55996ebc8f3e4_img-20150705-194642.jpg

Także do Michała Wiśniewskiego: Cormoran Big Cat Ultra Lifter nie jest taki dobry. Usmiech

Z pomocą kolegi na połówce wędki jakoś udało się wyholować sumka do łodzi. Mierzył 133cm i cały i zdrowy wrócił do swojego domku.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/55996aafef9a9_odra-2015-133cm.jpg

Tu jeszcze z całą wędką i Cześkowym woblerem.
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/55996a7f4f2d2_11698670-1526187997640986-5523884119454517227-n.jpg

Chciałem jeszcze raz podziękować za nauki Artura, Cześkowi za super przynętę, która wyciągnęła u mnie już 2 sumki i widzę, że chce jeszcze. Usmiech Oraz mojemu koledze Maćkowi za super wypad i pomoc w holu. Gdyby nie on to pewnie nie wyciągnął bym tego sumka.
 

Jaroslaw Radzki

Offline

No Grzegorzu piękne pierwsze wąsyyyyy gratulacjeeeeeeeOklaskiOklaskiOkok
 

Bartosz Wasielewski

Offline

Gratulacje Grzesiu Oklaski

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/55996aafef9a9_odra-2015-133cm.jpg


Chwyciłeś sumika z klasą, normalnie jakbyś go do tańca porywał wysmiewacz
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Dariusz Kucharski

Offline

Grzesiu szczere gratulacjeOkok sumek fajny i do twarzy wam razem Oklaski
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

SumiTo

Offline

Gratulacje Oklaski
kill boredom, not fish...
"JESTEM POLAKIEM NAJGORSZEGO SORTU!"
 

phil-wroclaw

Offline

Bardzo ładna rybka
 

Artur Betcher

Offline

Ja oczywiście tez gratuluje i trzymam kciuki za następne wypady. Oprócz Strażaka jest jeszcze kilka łownych woblerów Czesia które mogły by na Odrze nieźle namieszać bo do teraz słyszałem ciągle że baryłowate woblery Hand Made na Odrze są nieskuteczne grin Są tyle że łowić trzeba umieć Usmiech Nie rozumiem Grzesiu dlaczego tylko jeden sum?? grin
A tak już całkiem poważnie nie opieraj się szukając informacji na temat sprzętu na opiniach ludzi którym się sprzęt podoba a nawet na opiniach takich którzy jednego czy kilka sumów złowili ( albo co gorsza żadnego) . Szukaj info u takich którzy łowią setki a do tego nie mają w tym interesu, wtedy będziesz miał pewność że się nie zawiedziesz.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dziś na sumach 2018 Forum ogólne o sumach 14 19 października 2018 21:21
Dziś na rybach ( nie sum) sezon 2018 Hyde Park 6 31 stycznia 2018 18:53
Dziś na rybach (nie sum) sezon 2017 Hyde Park 53 20 czerwca 2017 20:03
Dziś na rybach (nie sum) sezon 2016 Forum ogólne o sumach 383 03 stycznia 2017 22:09
Rękodzieło wędkarskie - dyskusja ogólna 2015 Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 01 grudnia 2016 15:51
Wygenerowano w sekund: 1.66
51,573,689 unikalne wizyty