Silniki Parsun opinie. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bezinteresowna przyjaźń może istnieć tylko między ludźmi o jednakowych dochodach. Paul Getty.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Silniki Parsun opinie.

darek foss

Offline

Piotr czyli jesteś zadowolony z tego silnika,pytam ponieważ po długim zastanowieniu tez postanowiłem takowy kupic ten najmniejszy czyli 2,6 .nie znam się na silnikach więc nie chce popełnic błedu przy zakupie używki wiec wole nowy a to obecnie jeden z najtańszych na naszym rynku ma byc do Forsaga 290 który dotarł do mnie wczorajJahooooWiele mi daje korzystanie z wiedzy kolegów na tym forum i oto chodzi, ciężko się pracuje łatwo wydaje a bubel kupisz sztuka żadna Okok
Dariusz
 

Seweryn Urawski

Offline

Pytanie nie do mnie ale jako że jestem użytkownikiem 5km sekinga 3 sezony to mogę coś powiedzieć. Mam ponton 3m i nim da się pływać w ślizgu ekonomicznie z 2,6 km nie popływasz a waga i spalanie podobne mają.... Co do awaryjności to nie zauważyłem nic szczególnego a nie powiem bo go w ogóle nie oszczędzałem. Jak masz jakieś pytania to piszUsmiech
Pozdrawiam
 

Slawomir Wojciechowski

Offline

Szanowni Panowie,

chciałbym odświeżyć temat spytać użytkowników silników Parsun o opinie użytkowe.
Od ostatniego wpisu w temacie minęły trzy lata.

Na ten sezon planuję zakup pontonu Kolibri KM 360D. Zastanawiam się nad silnikiem. Wydaje mi się, że czterosuw o mocy 5KM byłby wystarczający na moje potrzeby. Głównie ma służyć do pływania po Odrze w trollingu i komfortowego przemieszczania się między miejscówkami. Analizując wszystkie argumenty za i przeciw (waga/gabaryty/moc/spalanie/cena) nowy Parsun na o mocy 5KM wydaje się ciekawą alternatywą dla droższych silników. W cenie markowej używki miałbym nowy silnik. Nie jest duży, więc przewiozę go w bagażniku osobówki, poradzę sobie bez wysiłku z montażem i wodowaniem. Na silnikach i mechanice się nie znam, więc wolałbym coś nowego. Szczerze mówiąc kusi...

Czy ktoś używał/używa Parsuna 5KM?

Uprzejmie proszę o opinie użytkowników.
Z góry serdecznie dziękuję.
 

Viking

Offline

Sławek ile teraz wołają na tego kolibri
 

Dariusz Kucharski

Offline

Nowe silniki zaburtowe nawet markowe są już gorszej jakości niż produkowane tak z 10 lat wstecz a co dopiero chińczyki? wszystko oszczędne by tanie było a nie jest, i ma się szybko popsuć by producent mógł zarobić, i to tak sie zepsuć by trzeba było kupić nowy a nie naprawiać - brak tulei stalowej w cylindrze - niemożność wykonania szlifu
dla przykładu Yamaha 6 koni z 2001 roku ważyła w stanie suchym 37kg a już obecnie produkowane ważą 32 kg i są tak samo zbudowane , czterosuwy ale chyba do obecnie produkowanych montują więcej części z kartonu i drewnawysmiewacz i za taki silnik trzeba dać 5-10 tysięcy i więcej, a silnik wyprodukowany jeszcze na jakość ,da się "W "razie w jeszcze tak zrobić że będzie jak nowy, silniki produkowane w latach 60 tych i późniejszych jeszcze pływają i to duża większość bez remontu
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Slawomir Wojciechowski

Offline

Będę kupował ponton w Tokarexie. Zgodnie z ich cennikiem cena podstawowa to 3700 zł. W cenniku jest też informacja o cenie promocyjnej 3350 zł. Cena pewnie trochę się zmieni w zależności od akcesoriów, jakie zamówię do pontonu. Na razie na pewno kolor maskujących liści i może jakieś drobiazgi.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Slawomir Wojciechowski napisał(a):

Będę kupował ponton w Tokarexie. Zgodnie z ich cennikiem cena podstawowa to 3700 zł. W cenniku jest też informacja o cenie promocyjnej 3350 zł. Cena pewnie trochę się zmieni w zależności od akcesoriów, jakie zamówię do pontonu. Na razie na pewno kolor maskujących liści i może jakieś drobiazgi.


Gratuluję decyzjiOkok trochę kasy trzeba wyłożyć , nie powiem, ale wiesz co masz ,no i ten kolor maskującygrin bajka widziałem taki na żywowysmiewacz to już jest ponton na prawdę fajny
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mariusz Kulenty

Offline

Kolor maskujący jest z...y. Szkoda, że nie robią w tym kolorze BushaPlacze
 

aspius

Offline

Ja kupiłem tohatsu 9.8 , nie narzekam chociaż dopiero z 10 godz pływałem jednak jak popatrzeć na wymiary części pojemnośc ,moc skok i średnice tłoków itp t identyczne są w parsunie . Tak więc myślę że to są dokładne kopie ,tylko kto kogo skopiował ?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Silniki spalinowe ze zmienna predkoscia trollingu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 06 lutego 2019 21:15
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Proszę o opinie Mikado Cat Territory 2+1 Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 2 20 listopada 2018 23:26
Ukradziono dwa silniki Mercury. Forum ogólne o sumach 15 14 listopada 2016 09:53
Zestaw do spinningu. Opinie, własne doświadcyenia. Poradniki wędkarskie 6 03 września 2015 00:55
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,742,906 unikalne wizyty