Silniki zaburtowe na LPG | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jest tylko jeden sposób nauki - poprzez działanie. -Paulo Coelho


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Silniki zaburtowe na LPG

Piotr Herominek

Offline

Witam serdecznie. Czy słyszał ktoś coś o silnikach zaburtowych na LPG? Przypadkiem wchodząc na youtube, żeby popatrzeć na różne silniki zaburtowe, znalazłem kilka filmów z pokazem, jak się montuje taki zestaw LPG między innymi do Merkurego.
O ile w przypadku malutkiego silnika 2,5 - 5KM raczej nie ma sensu montaż takiego zestawu, to w przypadku silników o dużo większej mocy wygląda to interesująco, szczególnie jeśli ktoś dużo pływa.
Co o tym sądzicie, widział ktoś gdzieś taki działający sprzęt? Mi prawdę mówiąc to dziwnie brzmi, żeby propan-butan używać na wodzie, ale istnieje taka możliwośćOkok
 

Kosiec Piotr

Offline

Butla na łódkę i dodatkowe 15 kilo do wożenia na wodzie Usmiech
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 

Marcin Szajda

Offline

Silniki zaburtowe używane "w wędkarstwie" aż tak dużo nie palą paliwa, żeby myśleć o instalacji LPG. Do naprawdę dużych silników no może i to jest alternatywa ale raczej jak nowa instalacja fabryczna a nie jak dodatek do czegoś starszego, używanego. I tak jak Piotrek wspomniał o dodatkowym balaście, dla mnie LPG odpada jestem palący Haha
 

Mariusz Zdralek

Offline

Z mojego punktu widzenia podobnie jak kolega Piotr napisał kolejne klamoty, pomijam kwestie kosztów dodatkowych na jakąś instalacje. I odpowiadając na pytanie nie widziałem i pierwsze słyszę, pozdrawiam.
 

Slawomir T

Offline

Instalacja LPG w łódce a gdzie będziesz robił przeglądy nie wiem czy to zgodne z prawem .
Na pewno będzie taniej przy silnikach dużych rzędu 50 KM ale jak napisano w poprzednich postach silniki wędkarzy nie palą aż tyle , pomysł godny uwagi .
 

Pawel Jurny

Offline

Mój sąsiad ma 2motorówki samoróbki i w obu ma zamontowane silniki LPG też własnej roboty. No i nie powiem bo ładnie na nich śmiga po Wieprzu i Wiśle. A jeżeli chodzi o sposób montażu to z tego co podpatrzyłem wygląda to jak w przypadku skuterów wodnych że nie ma śruby na zewnątrz tylko tylko w środku.
"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu, myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" - Bruce Lee
 

Grzegorz Michalski

Offline

Silniki zaburtowe na LPG haha pierwszy słyszę Usmiech ale jak są już motocykle na gaz to może i łódki hehe Usmiech
Rybki
"Nienawidzę pić samemu i z kimś też..."
 

Robert Dubis

Offline

Silniki samochodowe na LPG , chodzi to masakrycznie i smród w auciePlacze , a co dopiero w łódce wędkarskiej.wysmiewacz
Pozdrawiam Robert
 

Jacek B

Offline

Na łódce nigdy bym się raczej nie zdecydował na lpg.Ale w samochodzie nie zgadzam się z Robertem,przejechałem Audi A4 170 tysięcy na gazie przez 6 lat i nigdy nie czułem zapachu gazu w samochodzie,spadku mocy tez nie zauważyłem.
Złapać to można chorobę.Ryby się łowi.
 

Robert Dubis

Offline

Jacek Bartnik napisał(a):

Na łódce nigdy bym się raczej nie zdecydował na lpg.Ale w samochodzie nie zgadzam się z Robertem,przejechałem Audi A4 170 tysięcy na gazie przez 6 lat i nigdy nie czułem zapachu gazu w samochodzie,spadku mocy tez nie zauważyłem.


Znam wielu ludzi którzy jeżdżą autami przerobionymi na gaz i sobie chwalą , sam kilka lat temu miałem kilka samochodów na gazPlacze , teraz tylko benzyna lub diesel.Okok
Pozdrawiam Robert
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Silniki spalinowe ze zmienna predkoscia trollingu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 06 lutego 2019 21:15
Ukradziono dwa silniki Mercury. Forum ogólne o sumach 15 14 listopada 2016 09:53
Silniki Parsun opinie. Łodzie, pontony i inne środki pływające 29 16 marca 2016 13:52
SILNIKI ELEKTRYCZNE HAIBO VST Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 27 stycznia 2015 13:56
Silniki do naszych łodzi i pontonów . Łodzie, pontony i inne środki pływające 9 30 czerwca 2014 07:29
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,580,333 unikalne wizyty