Linka do trzymania sumów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę. Jan Paweł II


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Linka do trzymania sumów

Longin B

Offline

Niedawno zakupiłem w Askari linkę do trzymania sumów na uwięzi.
O taką:

www.forumsumowe.pl/images/m_askaripl.jpg

A tak wyglądał amortyzator w zbliżeniu:

www.forumsumowe.pl/images/m_linka_trzymanie_suma.jpg

Czasem miewam pomysły na polepszenie tego co ktoś już wymyślił. Doszedłem do wniosku, że luźne kawałki linki mogą się plątać a w rurze osłaniającej amortyzator linka będzie słabo schła. Zrobiłem więc coś takiego:

www.forumsumowe.pl/images/m_linka_sumowa.jpg

Zachciało się też sprawdzić ile to może kosztować. Wybrałem się wiec do sklepiku i zakupiłem 10m linki 5 mm i 1,5 m gumy w oplocie. Całość wyszła 10 PLN.
Nakręciłem:

www.forumsumowe.pl/images/m_linka_sumowa_wlasnoreczna.jpg

i wyszło:

www.forumsumowe.pl/images/m_lina_trzymanie_suma.jpg

Dla pewności, ze linka nie rozplącze się dałem co jakiś czas (co ok. 30 cm pasek do łączenia kabli).

Oczywiście pozostał do zakupienia i zamontowania karabińczyk i ew. koszulka na linkę w miejscu przechodzącym przez pysk (można użyć przeźroczystego przewodu paliwowego w cenie 1 PLN za metr. Potrzeba max. 40 cm). A tak dla Was to wydaje się , że wystarczy 5 m linki i 1m gumy.

Wiec za ok 15 PLN mamy linkę.
 

Robert Dubis

Offline

Mam takie dwie jedna z Askari druga samoróbka
obie sprawdzone na sumach .Sumy wróciły do wody w dobrej kondycji.
 

Artur Betcher

Offline

Linka to najbezpieczniejszy sposób jeśli chcemy suma przechować w dobrej kondycji nie robiąc mu krzywdy Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Longin B

Offline

Robert Dubis napisał(a):

Mam takie dwie jedna z Askari druga samoróbka
obie sprawdzone na sumach .Sumy wróciły do wody w dobrej kondycji.


Ja już też mam dwie. Chodziło mi bardziej o to aby luźna linka przy gumie nie plątała się i dlatego nawinąłem ją spiralnie na gumę.
 

Jacek Gebala

Offline

Mam dwie takie oryginalne "Askari" linki do uwiązywania sumów - tyle tylko, że przedłożyłem je dodatkowo o dziesięć metrów - co innym też polecam. Oryginalna linka była nieraz za krótka, aby sum był na dnie w chłodnej, dobrze natlenionej wodzie !
 

Artur Betcher

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

Mam dwie takie oryginalne "Askari" linki do uwiązywania sumów - tyle tylko, że przedłożyłem je dodatkowo o dziesięć metrów - co innym też polecam. Oryginalna linka była nieraz za krótka, aby sum był na dnie w chłodnej, dobrze natlenionej wodzie !


I w tym sęk, nie należy o tym zapominać, ma być jak najgłębiej się da.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Longin B

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

Mam dwie takie oryginalne "Askari" linki do uwiązywania sumów - tyle tylko, że przedłożyłem je dodatkowo o dziesięć metrów - co innym też polecam. Oryginalna linka była nieraz za krótka, aby sum był na dnie w chłodnej, dobrze natlenionej wodzie !


Jacek gdzie Ty łowisz? U mnie największa głębokość to ok. 13 m, w większości 6-8. Moja samoróbka ma ok. 10 (chyba starczy). A poza tym trzeba mieć co na niej trzymać. Jak zabraknie to się dowiąże kawałek innej linki.
 

Jacek Gebala

Offline

Haha Pad, jezioro Bodeńskie, Saone....Haha

Nad Padem moja linka jest dwukrotnie dłuższa niż głębokość wody, w przeciwnym razie może się zdarzyć ze sum nie dotrze do dna(raz to miałem przy głębokości 5-6m i szybkim nurcie, linka o długości 10m nie wystarczała Nono).

Nad jeziorem Bodeńskim często przy brzegu w wodzie rośnie "sałata" i trzeba dłuższą linkę bo jak nie to będziemy mieli "Sushi" Nono a nie suma.

Saone płynie bardzo wolno, obszary przybrzeżne porasta też często "sałata", a tam gdzie ostatnio łowiłem(Tournus) strefa przybrzeżna jest płytka i szeroka no i trzeba było odciągnąć suma od brzegu na głębszą wodęNono.
 

Janusz Michalak

Offline

Razem ze Sławkiem używamy tylko gumy w oplocie. Ostatnio zauważyłem że pętla w pysku za bardzo się zaciska. Jeśli ktoś wstawi jakąś fotkę lub rysunek jak rozwiązać ten problem i jak zrobić to szybko i pewnie będę wdzięczny.
 

Jacek Gebala

Offline

JanuszW6666 napisał(a):

Razem ze Sławkiem używamy tylko gumy w oplocie. Ostatnio zauważyłem że pętla w pysku za bardzo się zaciska. Jeśli ktoś wstawi jakąś fotkę lub rysunek jak rozwiązać ten problem i jak zrobić to szybko i pewnie będę wdzięczny.


No wlasnie petla linki od Askari nie zaciska się w pysku. Zapinana jest na karabińczyk, a jej długość określona jest przez plastikowy ochraniacz !
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czy juz czas na łowienie sumów Powitalnia sumowa ;) 6 05 maja 2019 21:48
Witam Wszystkich łowców sumów. Powitalnia sumowa ;) 2 06 lipca 2018 12:34
Czynne łowienie sumów Forum ogólne o sumach 2 06 lipca 2017 00:41
Sum Europejski - świat młodych sumów Nasze filmy o sumach 7 17 listopada 2016 21:26
Sprzedam matę do ważenia sumów firmy MORITZ Sprzedam sprzęt wędkarski 1 01 lipca 2016 11:19
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,554,901 unikalne wizyty