Pontony TOKAREX | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jeżeli kochasz życie, nie trać czasu, bo z czasu składa się życie. -Benjamin Franklin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Pontony TOKAREX

Lulek

Offline

podam dane tego pontonu :

Kolibri KM 300D LIGHT


długość (cm) 300
szerokość (cm) 160
średnica burty (cm) 42
ilość komór powietrznych (szt.) 3+1
maksymalne obciążenie (kg) 400
maksymalna ilość pasażerów 3
moc silnika zaburtowego (KM) 10
waga (kg) 50
wymiary zapakowanej łodzi (cm) 130x50x45
Modele tej serii mają sztywną konstrukcję dna oraz pompowany kil, który zapewnia lepszą sterowność.
 

Lukasz S

Offline

Jak ja się rozglądałem za pontonami to kosztował chyba ten model 2000 tyś gdzieś. Za inny model kolibri w tym rozmiarze ze sztywną podłogą trzeba było dać 700 zł więcej, coś takiego jak Artur ma tylko mniejszy. Jeśli chcesz kolibri może warto dozbierać i kupić coś pewnego, jest teraz trochę mniejsza różnica cenowa między nimi, bo o podłodze w tym modelu co opisałeś za wiele informacji nigdzie nie ma, i to mnie od niego odwiodło. Dobrze by było jakbyś sprawdził jak podłoga w tym modelu, przed wyborem.
 

gregorio

Offline

Otrzymałem właśnie info od producenta pontonów Kolibri, że dopuszczalne ciśnienie w ich wyrobach to 0,15 bar. To tylko 60% tego, co zalecają producenci innych podobnych pontonów (m.in. ProMarine). Kolega, który użytkuje Kolibri, powiedział, że gdy napompował owe 0,15 bar, to się w ogóle pływać nie dawało- ponton był po prostu flakiem. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 

Artur Betcher

Offline

Nie wiem czym kolega pompował ale ja pompuje zgodnie z zaleceniami i pływa mi się rewelacyjnie. Może czas zmienić miernik albo używki?? Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

gregorio

Offline

Pompujesz tylko 0,15 bar wg wskazań manometru, czy na "rękę"?
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 

Artur Betcher

Offline

Pompuje tyle ile powiedział żeby pompować Rafał z Tokarex.
Pompuje 0.16 do 0.18atm (o ile dobrze pamiętam). Nie więcej bo jak przychodzi słońce to nie chce żeby kiedyś rozsadziło.
Mam pompkę elektryczną, widzę ile ciśnienia jest.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

gregorio

Offline

Więc przy tych 0,18 jest już twardy, czy w pochmurny dzień trzeba dopompować?
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 

Artur Betcher

Offline

Przy 0.18 wystarczy na pochmurny ale za dużo na upał jak dla mnie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

zyzio

Offline

Witam podłącze się do tematu.Mam pytanie do Ciebie Artur.Chciałem Cię spytać ,czy masz jakąś konkretną pompkę elektryczną z pomiarem ciśnienia(model),czy zwykłą pompkę ?, a po napompowanie mierzysz ciśnieniomierzem?,a drugie pytanie to czy przy pompowaniu pompujesz równomiernie wszystkie komory?,czy każdą z osobna na full?Z góry dziękuje,jak znajdziesz chwile czasu na odpowiedz,która przyda się tez innym.Pozdrawiam
 

Artur Betcher

Offline

Mam elektryczną gdzie ustawiam ciśnienie jakie ma być włączam i kiedy będzie jakie ma być sam się wyłącza. Ma wyświetlacz LCD, prosta w obsłudze.
Pompuje po kolei,nie bawię się z tym.
Niezawodna jest jak na razie
Poniżej foto

www.forumsumowe.pl/images/t_kompresor_do_pontonu.jpg

Opis:

REWELACYJNA POMPKA ELEKTRYCZNA DO PONTONÓW Z WYŚWIETLACZEM LCD GP8OD
385,00 zł.

Szybka, niezawodna, mocna o automatycznej regulacji ciśnienia.
Bardzo szybka: około 500 litrów powietrza na minutę
SUPER JAKOŚĆ!!!!!!
Niklowana obudowa wyświetlacza LCD
MAKSYMALNE CIŚNIENIE AŻ 80KPA !!!!! Uniwersalna. Napompuje większość modeli pontonów także tych z airmatą!!!!
UWAGA!!!!Prosimy o ustawienie odpowiedniego ciśnienia dla komory swojego pontonu (ciśnienie zalecane przez producenta łodzi). Zbyt duże ciśnienie może spowodować eksplozję komory.
1kpa = 10mb = 0.01kg/c = 0.145psi
Zasilanie z zewnętrznego akumulatora 12V.
Bezpieczna: automatycznie zatrzymuje się po osiągnięciu wybranego ciśnienia
W zestawie pokrowiec na pompkę.
W komplecie komplet końcówek do zaworów.
Może napompowywać oraz odpompowywać powietrze
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pontony Proscan Marine. Łodzie, pontony i inne środki pływające 11 09 września 2019 01:47
Tanie pontony do wywożenia zestawów na suma Łodzie, pontony i inne środki pływające 56 10 września 2013 07:45
Z jakiego materialu sa robione pontony Zodiac Hyde Park 15 03 lipca 2013 22:40
Pontony Zodiac Łodzie, pontony i inne środki pływające 9 14 czerwca 2013 22:39
Pontony rosyjskie Łodzie, pontony i inne środki pływające 12 08 grudnia 2012 19:33
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,571,714 unikalne wizyty