Tanie pontony do wywożenia zestawów na suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Zraniona miłoŚć może wywołać takie same skutki co nienawiŚć. -Monteskiusz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Tanie pontony do wywożenia zestawów na suma

Janusz Michalak

Offline

Mam taki mały apel do tych którzy patrzą na dyskusję kolegów o pontonach za nie małe pieniądze i pewnie pod tym wpływem wstydzą się pytać o pontony tanie.A przecież wędkarstwo nie polega na kupieniu sprzętu za duże pieniądze tylko na pasji i przyjemności oraz satysfakcji bo to nie sprzęt łapie ryby tylko my.
Jak do tej pory pływałem jedynie parę razy na większym pontonie ale tamten był zadurzy więc go oddałem bo trzeba było by założyć hak i kupić jeszcze przyczepkę do auta a o miejscu do przechowywania nie wspomnę
Zawsze miałem mały ponton, akurat do wywózki choć to nie jest dobra inwestycja.Chyba że będziecie bardzo na niego uważali.
Trzeba uważać na wystające ostre gałęzie i kamienie.
Podczas wywózki koniecznie przynęta we wiaderku i to dobrze przymocowana żeby ryba lub wysuwająca się z kołowrotka plecionka nie wyskoczyła z wiadra i hakami nie podziurawiła powłoki.
Ostrożnie wypuszczaj żywca żeby nie miał na tyle miejsca i czasu podpłynąć pod ponton i go podziurawić kotwicą na grzbiecie.
Unikać ostrego słońca które bardzo źle wpływa na powłokę.

Na pewno nie pomoże taki ponton w podejściu do suma i holowaniu bo miękkie dno pontonu i niestabilność na to nie pozwoli, nie mówiąc już o wciągnięciu suma do wewnątrz.
Jeśli będziecie przestrzegać tych rzeczy taki ponton posłuży wam do wywózki jakiś czas i na pewno będziecie z niego zadowoleni.Okok
 

norimk

Offline

JanuszW6666 napisał
Unikać ostrego słońca które bardzo źle wpływa na powłokę.

Dlatego kupiłem jasny, jak wiadomo o wiele lepiej odbijają promienie słoneczne. Pozdr
 

gaca

Offline

Dzięki Janusz za cenne wskazówki dotyczące użytkowania tańszych lub bardzo tanich pontonów , które jak dla mnie będą tylko i wyłącznie służyły do wywózki żywca i szybkiego powrotu na brzeg Usmiech ma nadzieję że będzie to szybki powrót do brzegu w którym pomoże mi szybkie lub bardzo szybkieUsmiech machanie wiosłem Usmiech
 

Lukasz Polecki

Offline

Ponton Barka Neva III

Witam wszystkich Oczko Mam ochotę kupić nowy ponton na sezon 2011. Stary pogryzły mi myszy Smutny A więc pontonem będę pływał na wodach stojących. Głównie u znajomych na stawach a czasem też u siebie.
Za każdą opinię będę wdzięczny Oczko Pozdrawiam Oczko
 

norimk

Offline

Ja jak bym miał wybierać to Voyagera 500. Parametry oba mają te same z tym że Voyager dłuższy. Pozdr
 

Artur Betcher

Offline

Dobra kamizelka ratunkowa i będzie jak znalazł.
Trzeba wiedzieć jedno, nie każdego stać na Hondę, Kolibri czy Zodiaca.
Ryby nie rozróżniają marki i klasy pontonu Oczko Owszem ja tylko raz kupiłem coś takiej jakości ale jak bym wyjścia nie miał to bym nie marudził Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Arekp

Offline

Bezpieczeństwo przede wszystkim - każdy sam musi oszacować ryzyko. Potem rodzinka będzie miała pretensje, że się utopił, bo na forum doradzili mu, że to dobry ponton. Za 250 zeta nie ma dobrych pontonów. Więc tak jak napisałeś Avallone, musi być dodatkowe zabezpieczenie (kamizelka). Chyba, że staw ma pół metra głębokości.Oczko
W czerwcu widziałem ludzi wywożących zestawy na welurowych dmuchanych materacach. Popłynęli 300 metrów i wrócili (głębokość miejscami ok. 10 m), udało się, ale przecież nie o to chodzi. Starajmy się, żeby unikać sytuacji, po których możemy stać się danymi statystycznymi w rejestrach Policji. Proszę o rozwagę.
 

Lukasz Polecki

Offline

Te stawy nie są zbyt głębokie...1,5-2 metry.Ale rozważę jeszcze ten zakup.
 

Artur Betcher

Offline

O to chodzi , bezpieczeństwo przede wszystkim ale nie róbmy tragedii że na takich pontonach ludzie się topią od razu, toż to nie bomba a ponton stworzony do pływania.
Kamizelka obowiązkowa jest i na takim i na każdym innym.
Tragedie nie zdarzają się dlatego że ktoś kupił tani ponton, a dlatego ze nie dopilnował środków bezpieczeństwa.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz Polecki

Offline

Na razie nie mam jak kupić silnika i jakiegoś lepszego pontonu bo jeszcze się uczę i nie pracuję. Ale jak skończę szkołę to kupię coś lepszego Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.88
51,481,125 unikalne wizyty