DAIWA OPUS BULL 6000 vs SANGER Uni Cat Warlock 90 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Serce ma swoje racje, których rozum nie zna. -Blaise Pascal


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
DAIWA OPUS BULL 6000 vs SANGER Uni Cat Warlock 90

Marcin Fokt

Offline

Oba kołowrotki zostały już opisane na forum i zarówno Daiwa jak i Sanger zebrały pochlebne opinie użytkowników. Temat zakładam ponieważ ceny tych " betoniarek " są porównywalne i właśnie dlatego warto byłoby wiedzieć po który z nich wybrać się do sklepu. Na korzyść Daiwy może przemawiać to, że jest ona oferowana z zapasową aluminiową szpulą, w przypadku Sangera za drugą szpulę trzeba dopłacić 70 zł. Natomiast zaletą Sangera może być większa pojemność szpuli.


DAIWA OPUS BULL 6000

www.forumsumowe.pl/images/daiwa_opus_bull_6000.jpg

3 łożyska kulkowe
infinite anti- reverse
aluminiowa korbka
aluminiowa szpula do dalekich rzutów
aluminiowa szpula zapasowa
kabłąk Airbail (patent nr- EP1038437B1)
aluminiowa obudowa
Twist Buster rolka prowadząca (patent nr EP0876760B1)
Gyro Spin
sprężyna kabłąka o wydłużonej żywotności

Model: DAIWA OPUS BULL 6000

masa: 750g;
przełożenie: 4,6:1;
pojemność szpuli: 0,50/240m;
nawój: 107cm;
ilość łożysk: 4 (3+1);
szpula zapasowa: 1 (aluminiowa)
Obecnie najtańsza oferta tego modelu znajdująca się na allegro to 321zł + koszty przesyłki.




SANGER Uni Cat Warlock 90 Kołowrotek SUMOWY

www.forumsumowe.pl/images/uni_cat_warlock_90.jpg

To kołowrotek na który czekali prawdziwi łowcy sumów. Warlock to ultra mocny kołowrotek na super okazy spełniający dwie najważniejsze potrzeby łowców suma : duża pojemność szpuli i ekstremalnie mocna oś tu aż
niewiarygodne 8 mm ! . Warlock jest kołowrotkiem pozwalającym na walki z sumami powyżej 2 m długości bez strachu o jego wytrzymałość.Nadaje się również doskonale na połowy morskich gigantów.W Warlock 90 wyeliminowany został słaby punkt wszystkich kołowrotków narażonych na silne uderzenia a mianowicie hamulec. Zastosowano do jego produkcji 6 nowo opracowanych pierścieni teflonowych.Dzięki temu Warlock jest prawdziwą i niezniszczalną maszyną do walki z olbrzymami.
Model: SANGER Uni Cat Warlock 90
masa: 900g
przełożenie: 3,3:1
pojemność szpuli: 220m/ 0.60mm
Obecnie najtańsza oferta tego modelu znajdująca się na allegro (i jednocześnie jedyna) to 390zł + koszty przesyłki.
 

Artur Betcher

Offline

Ładny temat ale dostawcie tu fotki sprzętów to będzie nie tylko treściwie ale i urokliwie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz S

Offline

Faktycznie cena Warlocka poszła w górę, ja zakupiłem go za 370 zł razem z przesyłką, jeśli potrzeba to mogę pomierzyć elementy które Cię interesują, wkleić real foto lub napisać interesujące wymiary.
 

Marcin Fokt

Offline

Łukaszu, jeśli będziesz miał chwilę czasu to możesz dorzucić jakieś fotki z reala oraz swoje spostrzeżenia jeśli chodzi o Warlocka. O ile mnie pamięć nie myli to niedawno go zakupiłeś i pewnie jeszcze nie miałeś okazji sprawdzenia go nad wodą, ale chyba już coś możesz na jego temat napisać. O to samo proszę właścicieli Daiwy. Bardzo zastanawia mnie faktyczna pojemność jej szpuli, a wynika to z tego, że jeden z naszych kolegów posiada DAIWĘ OPUS BULL model 5500 i pisał mi, że weszło mu na szpulę jedynie 220 metrów power pro 0,40. Generalnie czym więcej informacji tym lepiej i tym wybór między opisanymi kręciołami może okazać się łatwiejszy. Pozdrawiam.
 

Lukasz S

Offline

No niestety w bojach go jeszcze nie sprawdziłem, pp 0,43 mm powinna wejść bez problemu cała, ja mam na nim spiderwire 0,35 mm 270 m, jeszcze zostało sporo miejsca, do tego też dałem dosyć sporo podkładu z żyłki 0,60 mm. Ogólnie solidna konstrukcja. Porównując go na sucho do SSM 950 to są gabarytowo takie same (nie wiem czy miałeś w ręku SSM 950 albo 750 ale myślę, że może Ci to troszkę przybliży, do Daiwy nie będę porównywał bo w ręku jej nie miałem), obudowa i rotor są z grafitu ale myślę, że to nie stanowi żadnego problemu, oś za to jest bardzo gruba. Warlock posiada także dość grubą i długą stopkę, sporo grubszą niż Penn. Jutro albo po jutrze wstawię real foto.
 

Tomasz Zukowski

Offline

Ciekawi mnie czy SANGER Uni Cat Warlock 90 ma głośną terkotkę? Na nadchodzący sezon nabyłem DAIWA OPUS BULL 6000 ale dopiero mogę coś powiedzieć po przetestowaniu,terkotkę ma głośną.Nawet jeszcze nie wiem jaka zastosuje plecionkę ale zastanawiam się nad PP 0,46mm lub Berkley Ultra Cat 0,50mm Usmiech Na pewno oby dwa modele są godne polecenia Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Ja go miałem ( Warlocka).
Spisywał się świetnie, został sumami przechrzczony i chodził jak złoto.
Sprzedałem po jakimś czasie w stanie idealnym za grosze jak na niego bo denerwował mnie brak terkotki.... Okazało się potem że kupiłem nówka ale z uszkodzoną terkotką, niech to szlag Smutny Teraz chce 2 takie i 2 te Daiwy kupić Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Tomasz Zukowski

Offline

W takim razie chyba na drugi zestaw stacjonarny kupie Worlocka Usmiech Na pewno ma oś o wiele grubszą niż Daiwa.Tylko zastanawiam się nad wędziskiem z Uni Cata chciał bym jakieś jeszcze mocniejsze niż Worlock 2 Boje ale to w innym temacie Usmiech Jutro dam parę fotek Daiwy w realu Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Tomku o wędce w innym temacie ale nie szalej bo ja mam mocniejsze i nawet nie wiesz ile stracisz przyjemności holu.

Przepraszam za spam, czekam na real foto i daj je tez na bloga.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Tomasz Zukowski

Offline

Ok Usmiech faktycznie może lepiej zakupić drugiego Sangera Uni Cata Worlocka 2 Boje i z kołowrotkiem były by to rozsądne pieniądze,czaje się też na Sängera Uni Cata Tri Poda II,fajnie by pasowały takie same wedziska ,no i długość ta samaUsmiech Sam nie wiem muszę pomyśleć Usmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Penn slammer 560 czy Ryobi Arctica 6000 do trollingu. Wędziska spinningowe na suma 5 21 czerwca 2019 14:48
Cormoran Bull Fighter x sum 320. 80-350 Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 2 10 kwietnia 2019 23:15
sanger uni cat destroyer 2 + daiwa 100 b + wszystko co mam Sprzedam sprzęt wędkarski 2 21 września 2018 09:39
Sanger Uni Cat Destroyer 2 Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 66 31 sierpnia 2018 18:39
Sprzedam kołowrotki Tica Scepter GF 6000 - 2szt. Sprzedam sprzęt wędkarski 1 18 czerwca 2018 12:03
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,616,141 unikalne wizyty