Nasze drinki i nalewki. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie. Mou Jin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Kulinaria
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nasze drinki i nalewki.

Grzegorz Petryna

Offline

Ja już czekam na święta i sylwestra, żeby móc otworzyć swoje trunki. Haha

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/549725e0162fb_img-20141220-111246.jpg

Od lewej: cytrynówka, dalej miodówka i znana przez część kolegów z Forum- przepalanka. grin
 

Kazimierzp

Offline

Grześ nie otwieraj tych słoiczków na świeta tylko dorób jeszcze kilka i będzie na zlot jak znalazł. Ja z Grzesiem M. rozkładamy się obok Ciebie, my nie pijemy to możesz być przy nas o słoiczki spokojny tylko uważaj na Filipa.
 

Grzegorz Petryna

Offline

Kaziu może przed zlotem zobaczymy się na Rybomanii? Tam też możemy popilnować słoiczków. Haha
 

Viking

Offline

Grzechu mam 2 L spirytu przydałoby się je przerobić produkt do stanu konsumpcyjnego ,zapodaj przepisy na te 3 napitoki
Kiedyś chyba gdzieś znalazłem tu forum przepis (może nawet Twój )na przepalankę ale teraz nie mogę znalesc albo coś mi się pomyliło.
 

Grzegorz Petryna

Offline

Wiesz Robert to nie są tanie rzeczy, to tajna receptura. Haha Ale czego nie robi się dla kolegów.

Przepalanka:
składniki:
-1 litr spirytusu
-7 łyżek stołowych cukru
-1 cukier waniliowy
-5-6 goździków
-1,5 litra wody niegazowanej (można trochę mniej wody)

Receptura:

W garnku z nierdzewnej stali karmelizujemy 2 łyżki stołowe cukru. Garnek musi być suchy. Używamy drewnianej łyżki. Jednocześnie w drugim garnku gotujemy wodę. Jak cukier zacznie się karmelizować, wrzątek już musi być gotowy. Zalewamy cukier wrzątkiem. Dosypujemy pozostałe 5 łyżek cukru + cukier waniliowy + goździki. Jak wystygnie odławiamy goździki i mieszamy ze spirytusem. Smacznego.

Cytrynówka:
-1 litr spirytusu
-9 cytryn
-1,5 litra wody niegazowanej (można trochę mniej wody)
-2 szklanki cukru.

Przepis:
Cytryny pokroić w plastry bądź ćwiartki. wrzucić do słoja, wsypać 2 szklanki cukru, wlać spirytus i wodę, dobrze zamieszać i czekać, czekać, czekać. grin Do picia się nadaje po 3 dniach, ale tak krótko nigdy nie czekałem. Dla mnie minimum 2 tygodnie, a im dłużej stoi tym lepsza (roczna ma piękny kolor). Od czasu do czasu zamieszać.

Miodówka- przepisu nie podam, gdyż pierwszy raz robiłem i nie wiem co wyjdzie, ale na necie są miliony przepisów. Haha
 

Viking

Offline

Ja wiem ze tajne , obiecuje nikomu nie przekażę Oczko

Rozumiem ze przepalankę mogę degustować od razu no może za 3 dni

A cytrynówkę na nowy rok no chyba ze ..... heh

Dawaj ten przepis na miodówkę .Opinie będziemy mieli wspólna a co tam ,a zapewniam Cie ze się nic nie zmarnuje
 

Grzegorz Petryna

Offline

Przepalankę w sumie można od razu, ale ja jestem cierpliwy. Przepis na miodówkę z neta, ale jakoś nie mam przekonania do niego. 200 ml miodu, 1,5 litra wody, 1 litr spirytusu, wymieszać i czekać. Ja jeszcze wycisnąłem przez gazę sok z 2 cytryn do tego.
 

Filipka

Offline

Kazimierz Pajak napisał(a):

Grześ nie otwieraj tych słoiczków na świeta tylko dorób jeszcze kilka i będzie na zlot jak znalazł. Ja z Grzesiem M. rozkładamy się obok Ciebie, my nie pijemy to możesz być przy nas o słoiczki spokojny tylko uważaj na Filipa.


Po wspólnej nocy w przyczepie takie rzeczy wypisywać Kazek HahaHaha Nie przystoi Oczko
 

Grzegorz Petryna

Offline

Tak , tak tu jest nawet dowód na to, jak po wspólnej nocy Filip z Kaziem zbierali takie białe baloniki do worków na śmieci. Worki były pełne, jak u Mikołaja. Kolega Szymon przybiegł z pomocą, gdyż tyle tego było. beka

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/53bc52570402f_img-20140706-164644.jpg

Z tego co pamiętam to po nocy pełnej harców, Kaziu musiał wymieniać zawieszenie w przyczepce.

Panowie kiedy Zlot kolejny? Ja też chcę do przyczepki Kazia. Haha
 

Filipka

Offline

Hahahahahahhahahahahahahhaha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nasze akwaria i ich mieszkańcy Hyde Park 152 17 grudnia 2016 15:42
Nasze kulinaria. Kulinaria 226 13 marca 2016 23:24
Nasze zwierzaki Hyde Park 28 27 lutego 2016 18:16
Plecionka przyponowa do stacjonarki - nasze opinie Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 21 21 sierpnia 2015 19:55
Nasze sumowe rekordy Relacje z wypraw na suma 5 01 lipca 2015 23:13
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,562,438 unikalne wizyty