Nasze kulinaria. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Niekoniecznie trzeba być bogiem, by mieć wyznawców. -Witold Gombrowicz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Kulinaria
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nasze kulinaria.

Kamil Misztal

Offline

Ostatnio zasmakowałem w kuchni japońskieUsmiech , chociaż to nie mój konik postanowiłem spróbować. Moja pierwsza próba.

forumsumowe.pl/h/fshzw_20120122576_e5e48.jpg
 

Robert Dubis

Offline

Wygląda apetycznie pfft jak smakuje?
Pozdrawiam Robert
 

Kamil Misztal

Offline

Mi i tacie bardzo Okok smakowało , pycha Wazelina
Reszta rodziny pod wpływem tortur jednak nie zdecydowała się spróbować Haha
 

Marcin Szajda

Offline

Ja bym się mimo wszystko skusił od rana na kawałeczek Okok
 

Tomek Woloszyn

Offline

Jak na pierwszą próbę wygląda świetnie a jak smakuje?
 

Ala Pawelczyk

Offline

[quote]Kamil Misztal napisał(a):

Mi i tacie bardzo Okok smakowało , pycha Wazelina
Reszta rodziny pod wpływem tortur jednak nie zdecydowała się spróbować Haha[A/quote]

Ja bez tortur bym smakowałabeka
Sushi to sushi ma specyficzny smak, a Twoje wygląda baaaardzooo apetycznieOklaski
 

Mariusz Kowalski

Offline

Przepis jak to zrobić krok po kroku poprosimy.
 

Filipka

Offline

No ładne. Wyglądają super i apetycznie. No z wyjątkiem tych środkowych z pałeczkami Surimi. Zgadza się ?
 

Kamil Misztal

Offline

Mariusz Kowalski napisał(a):

Przepis jak to zrobić krok po kroku poprosimy.


Oto sprawdzone przeze mnie proporcje składników :

2 szklanki ryżu
2 szklanki wody (uwaga: odmierzać należy identyczną szklanką!)

na zaprawę (jedna z wersji ):

50 ml octu ryżowego (odmierzamy kieliszkiem do wódki lub dajemy 5 łyżek do zupy)
2-3 płaskie łyżeczki cukru
1 łyżeczka soli

Składniki zaprawy zagotowujemy i odstawiamy do ostygnięcia.

Akcesoria:

- garnek, w którym swobodnie zmieści się ryż, woda i jeszcze zostanie miejsce; przykładowo do ugotowania 2 szklanek ryżu garnek o pojemności od 2 do 3 litrów
- dobrze dopasowana do garnka pokrywka z niewielkim otworem na ujście nadmiaru pary (inaczej odskakuje pod wpływem ciśnienia)
- rondelek do zagotowania zaprawy
- szeroka miska do studzenia ryżu
- co najmniej jedna szklanka, łyżka i łyżeczka do odmierzania składników
- szeroka drewniana łopatka do przewracania ryżu w czasie polewania zaprawą i studzenia
- czysta zwilżona ściereczka kuchenna do przykrycia ryżu

Akcesoria do podstawowego sushi np.widocznego na zdjęciu
- Ryż do sushi
- liście nori
- imbir marynowany
- wasabi w tubce lub proszku
- sos sojowy
- sezam prażony: czarny i biały
- drewniana matka 24cmx24cm

Wszystkie składniki możemy zamówić jako gotowy zestaw w jednym z wielu sklepów inter.

Płukanie ryżu:

Wsypujemy ryż do garnka, nalewamy zimną wodę i mieszając dłonią przepłukujemy, odlewamy wodę (można z pomocą sitka) i czynności powtarzamy tyle razy, aż odlewana woda jest już niemal przezroczysta.Nie używamy ciepłej wody do płukania!

Gotowanie ryżu na kuchence gazowej:

Ostatni raz dokładnie odsączamy ryż i nalewamy do garnka tyle wody ile jest ryżu. Na 2 szklanki (odmierzonego na sucho!) ryżu nalewamy 2 szklanki wody. Teraz przykrywamy garnek dokładnie dopasowaną pokrywką i zostawiamy na 10 minut, a po tym czasie zapalamy ogień i szybko podgrzewamy zawartość garnka aż do wrzenia. Następnie zmniejszamy płomień na minimalny, gotujemy 10-15 minut (zależy od ryżu), gasimy gaz i zostawiamy garnek nie odkrywając ! na 10 minut.

Po tym czasie wyłożyć należy cały ryż do szerokiej miski i mieszając go delikatnie drewnianą łopatką polać zaprawą zagotowaną z cukru, soli i octu. Przygotowany ryż w misce okrywamy wilgotną ściereczką, aby nie sechł. Ryż powinien ostygnąć w temperaturze pokojowej; kiedy jest już letni można skręcać rolki lub robić inne sushi.


Hmm o samym ryżu nie jeden mistrz sushi mógł by napisać książkę. W Japonii nauka przygotowywania sushi trwa 7 lat beka. Pierwsze 3 poświęcone są na opanowanie sztuki gotowania i płukania ryżu. Jednak cała reszta jest stosunkowo prosta. Kiedy mamy już gotowy ryż robienie rolek przypomina robienie kanapki beka
 

Kamil Misztal

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

No ładne. Wyglądają super i apetycznie. No z wyjątkiem tych środkowych z pałeczkami Surimi. Zgadza się ?


Filip zgadza się Usmiech to surimi + sezam ,ogórek , sałata karbowana. Na samej górze tuńczyk + sos pikantny , szczypiorek. I moje ulubione na samym dole łosoś + serek philadelphia, awokado, ogórek , sałata karbowana.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nasze akwaria i ich mieszkańcy Hyde Park 152 17 grudnia 2016 15:42
Nasze zwierzaki Hyde Park 28 27 lutego 2016 18:16
Nasze drinki i nalewki. Kulinaria 135 06 października 2015 22:45
Plecionka przyponowa do stacjonarki - nasze opinie Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 21 21 sierpnia 2015 19:55
Nasze sumowe rekordy Relacje z wypraw na suma 5 01 lipca 2015 23:13
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,561,900 unikalne wizyty