Zbrojenie woblerów sumowych Alaska 8cm | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Stosunek jako sposób na nudę jest rzeczą równie pospolitą i banalną jak sama nuda. Autor: Josef Capek


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Zbrojenie woblerów sumowych Alaska 8cm

Marcin Kalinowski

Offline

Jak w temacie drodzy Koledzy i Koleżanki.
Konkretnie interesuje mnie jak prawidłowo uzbroić 8 cm Alaski (założone już kółka łącznikowe MAXX atestowane do 40 kg - brakuje kotwic).
Chciałbym jednak poradzić się "starszych Kolegów lub Koleżanek" w ogólnym zbrojeniu woblerów na wąsacza. Czytałem gdzieś, że apropo alaski dobrze dać tylko jedną kotwicę z tyłu ale jaką? Jeśli zechcecie pomóc chętnie się dostosuję do rad.
 

Artur Betcher

Offline

Ja nimi łowię. Woblery ostro pracują szybko schodząc i nawet w trakcie pracy zachowują właściwą postawę tak jakby niepełnego pikowania w dół. Daje nam to dobry efekt że praktycznie nigdy nie wejdziemy w zaczep tylną kotwicą i właśnie dlatego na tylną daję mocną na tyle żeby n ie przegrała z żadnym sumem. Gamaki Treble 16 lub Owner St66 w rozmiarze 1 lub 1.0 ale po prawdzie i Gamaki Treble 14 i Owner 41 całkowicie starczają jak i również te bardziej wzmocnione innych produkcji bo i tak nie ciągniemy tak żeby je rozprostować.
Bardzo rzadko ale jednak zdarza się zaczep na przedniej i tam trzeba dać słabszą na tyle żeby wyciągnąć z zaczepu w razie czego a nie stracić woblera bo wiemy ile kosztują przynęty.
Już dawno mi minęła idiotyczna koncepcja zbrojenia woblerów sumowych w obie kotwice mega strong bo to po prostu internetowa porada mająca gwarantować producentom woblerów ciągłość sprzedaży Oczko
Jak to konieczne wrzucę fotkę ale muszę się dogrzebać.
Pozdrawiam Artur
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Tutaj 2 zdjęcia, na przykładzie unikatowej kolorystycznie Alaski gdzie przednia to Gamakatsu Treble 13 która jest wystarczająca mocą na subtelny hol suma nawet 2m ( mój rekord właśnie na takie kotwice wyciągnąłem) a tylna Gamakatsu Treble 16 która wyciągnie i motor z wody ( nawet za mocne jak do woblerów są)

www.forumsumowe.pl/images/t_alaski_na_suma.jpg

Widać też że Inwalidera 14cm i Spro również tak zbroję, wszystkie inne też lub zostawiam fabryczne kotwice gdyż hol mam opanowany i suma jeszcze na spinning nie straciłem a mniejsze straty w przynętach.

www.forumsumowe.pl/images/t_inwalider_spro_sum.jpg

Pozdrawiam serdecznie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Kalinowski

Offline

A gdybym dał tylko jedną kotwicę z tyłu np 2/0?
Czy to będzie dużym błędem?
Wtedy zaczepy praktycznie eliminuje, ale czy nie będzie pustych bić?
 

Artur Betcher

Offline

Mogą być puste bicia a wiedząc jak rzadko się trafia sum na spinning ja wolę asekuracyjnie mieć 2 bo nawet jak rozegnie przednią to często tylna w międzyczasie zahaczy.

Prawda jest też że wolał bym używać tylko tylną przy spinningu z brzegu niż użyć obu mocnych gdyż szkoda przynęt tracić.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Kalinowski

Offline

No właśnie Arturze. Jutro wyjeżdżam i do niedzieli będziemy na wodzie w razie czego dołożę coś małego na przód. Zobaczymy. Trollingu będzie pewnie tylko kilka godzin, bo chcemy zbadać nowe rewiry na Narwi a jak wiadomo trollingować można tylko do mostu w Wierzbicy. Mamy trzy noce przed sobą może coś się z gruntu przydarzy. Jakby co na pewno się odezwę.
Z pozdrowieniami
Marcin
 

Artur Betcher

Offline

Daj znać co połowiliście i nazwy rzek pisz z dużych liter Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Kalinowski

Offline

No faktycznie trochę się zapędziłem. Po prostu pomalutku się pakujęJahoooo. Oczywiście dam znać po powrocie.
 

Artur Betcher

Offline

Załóż proszę osbny temat o tej wyprawie. Ten temat jest o zbrojeniu woblerów sumowych a nie o wyprawach Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

pablo20

Offline

Witam.
Chciałbym spytać kolegów o poradę jak zbroić woblery sumowe od długości 7-8cm ?
typu
BIG-S, Dorado Lake, Dorado Alaska.
Czy dobrym wyjściem będzie uzbrojenie ich w jedną kotwicę OWNERA ST 46 w rozmiarze 1/0.
Czy dać mniejsze lub większę?. Nie jestem pewny czy nie popełnie błędu dając za dużą i wtedy zmieni się praca wobka co odbije się na braniach.
Pozdrawiam Paweł
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
zbrojenie trupka Przynęty martwe do łowienia sumów 2 18 lipca 2019 12:04
Zbrojenie żywca Forum ogólne o sumach 8 18 stycznia 2018 22:35
Przerabianie woblerów RapalaDT i Jaxon diver Spinning, Trolling za sumem 1 12 października 2016 12:10
Kotwice do woblerów Spinning, Trolling za sumem 21 07 września 2016 17:03
Witam Wszystkich Wędkarzy nie tylko sumowych Powitalnia sumowa ;) 6 01 kwietnia 2016 19:19
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,545,035 unikalne wizyty