Które wędzisko wybrać? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Czym jest człowiek, jeśli dlań dobrem i wartością czasu jest sen i pokarm? Bydlęciem — i tyle. Autor: William Shakespeare


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Które wędzisko wybrać?

Robert Dubis

Offline

gloff napisał(a):

mysle nad zakupem 2 szt. wędek Sänger Uni Cat Warlock II - przeznaczenie tylko grunt rzeki i jeziora , pytanie - jaka długość 2,75m czy 3m a może 3,45m ? Kołowrotki mam Shimano Ultegra XT 10000 i raczej nie myśle nad ich zmianą na inne specjalnie pod suma
pozdrawiam


Dla mnie odpowiednią długością to wędzisko 3 m , wszystkie kije powyżej 3 m będę wymieniał na krótsze , każdy ma inne wymagania ,musisz dobrać wędkę po siebie ,najlepiej zrób sobie jakiś test nad wodą.Haha
 

Robert Dubis

Offline

Zbyszek Grudner napisał(a):

Sam jestem ciekaw.. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów zatem Usmiech Chociaż, jak czytałem, rekord Polski został wyholowany kijem do 220 g, więc z 1,5 metrowym chyba nie powinno być kłopotu..


Są przypadki na forum że sumy łowiono na karpiówki , uzależnione to jest od łowiska ,jeżeli chcesz się bawić i holować suma ponad godzinę jest to wystarczająca gramatura , (ryzyko wypięcia się ryby ,murowania do dna , wejście w zaczep i zerwanie plecionki), ja na swoim łowisku nie mogę ryzykować , muszę mieć kij mocny i dość sztywny , hol ryby wtedy trwa o wiele krócej , jest holem siłowym.Haha
 

Mariusz Kowalski

Offline

Nie mam możliwości zrobienia takiego testu,karpiówki dobierałem pod siebie pare lat grin , zresztą jak cały sprzęt,wędziska o które pytam wybrałem bo mają tu na forum wielu zwolenników,nigdy ich w ręce nie trzymałem i nie widziałem,tylko co do długości nie mogę się zdecydować ale też myślę że 3m będzie długością optymalną,
pozdrawiam.
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Cześć Robert piszesz o wykonaniu testu by dopasować kij do samego siebie napisz w paru zdaniach prosze jak powinien wyglądać taki test i jakie odczucia moje powinny być bym twierdząco mógł powiedzieć że ten kij mi pasuje,( oczywiście chodzi mi o Twoje odczucia podczas takich testów kiedy Ty je dla siebie wykonywaleś)
 

Robert Milner

Offline

Do stacjonarki kij poniżej 3 m uważam zdecydowanie za krótki. Chyba że łowi się przez cały czas w niewielkiej sadzawce. Tu chodzi przede wszystkim o możliwość jak najdalszego wyrzutu. I tu stanowić będzie cw oraz pozostałe osobiste wymogi.
Życie to nie bajka o rybaku i złotej rybce.
 

Robert Dubis

Offline

Jarek-R napisał(a):

Cześć Robert piszesz o wykonaniu testu by dopasować kij do samego siebie napisz w paru zdaniach prosze jak powinien wyglądać taki test i jakie odczucia moje powinny być bym twierdząco mógł powiedzieć że ten kij mi pasuje,( oczywiście chodzi mi o Twoje odczucia podczas takich testów kiedy Ty je dla siebie wykonywaleś)


Musisz mieć dostęp do wędek o różnych długościach , test najlepiej robi się na jakimś łowisku lub zaczepach , dla mnie kijek musi być dość sztywny i nie dłuższy niż 3m , mam daiwę 3,3m ,przeszła test na sumiku 26 kg , kijek super ale dla mnie za miękki a preferuję hol siłowy ,musiałem się cofać w stronę brzegu żeby podebrać suma , a często jestem sam na łowisku ,z kijem 3 m nie miałem takiego problemu . dla innych wędka powyżej 3 m może być idealna chociażby ze względu na lepsze i mocniejsze zacięcie ryby ,długi kij jest także bardziej elastyczny, lepiej amortyzuje ataki ryby, znam wytrawnych sumiarzy którzy łowią na wędki 2,7m i sobie chwalą , moje testy odbywały się na łowisku na sumach , metoda prób i błędów ale nie każdy ma takie możliwości żeby wymieniać wędki dwa razy na sezon. Jest nas tu spora grupa kolegów ,proponował bym ci umówić się z kimś i przymierzyć kijek do ręki , chętnie zaproszę do siebie.Haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Filmy, które warto obejrzeć Hyde Park 418 12 maja 2019 11:25
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 564 27 kwietnia 2019 16:26
Jakie wędzisko wybrać ??? Wędziska spinningowe na suma 6 18 sierpnia 2018 09:53
Seriale, które warto obejrzeć Hyde Park 39 10 grudnia 2017 20:59
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,694,753 unikalne wizyty