Plecionki sumowe (opinie) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

" Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu " - Terry Prattchet


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Plecionki sumowe (opinie)

Robert Dubis

Offline

Ja swoją pierwszą plecionkę kupiłem 300 m za 60 zł, suma 44 kg holowałem 2,5 godziny, dała radę, po pewnym czasie doszedłem do wniosku że płetka musi być mocniejsza, ale i pozostałe elementy zestawu jak wędka, kręcioł, przypon itp. muszą mieć swoją moc, dlatego chcąc łowić cyklicznie dużo rybek sprzęt musi być pierwsza liga.
Pozdrawiam Robert
 

Zbigniew Lewicki

Offline

Dlatego tyle dylematów i pytań, zwłaszcza że będzie to mój największy jednorazowy wydatek sprzętowy do tej pory. Gdy pięć lat temu wróciłem do wędkowania po nasu latach pierwszego w życiu sumika (60 cm) złowiłem na bambusa gruntowego i kołowrotek Delfin jako przyłów w polowaniu na węgorza. Teraz sprzęt już mam zupełnie inny ale sumy nadal są przyłowem w polowaniu na sandacza czy węgorza, zazwyczaj wielkości do 80 cm. Wiem że w okolicach Torunia często zdarzają się o wiele większe okazy więc postanowiłem skompletować jeden mocniejszy zestaw dzięki poradom z tego forum, za które wielkie dzięki! Okok
 

Zbigniew Kapustynski

Offline

Ja od wielu już lat używam do połowów różnych ryb, tylko plecionek Berkley.
Do białej ryby, okoni, sandaczy Berkley Whiplash 0,06 mm wytrzymałość 10,6 kg. Do trolingu na większe woblery 0,21 mm-26,4 kg. Na morze 0,24 mm - 37,4 kg.
Na suma kupiłem Berkley Ultra Cat 130 LB, ale tutaj miałem na Ebro tylko 1 branie(skopane przez złą kotwicę) i nie mogę się wypowiadać. Jeśli chodzi o poprzednie rodzaje gwarantuję ich jakość. Nigdy mnie nie zawiodły. Ponadto, można je używać przez wiele lat i ich jakość jest ciągle na wysokim poziomie.Okok
Pozdrawiam Zibibinio Usmiech
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Mam pytanie czy plecionkę przeznaczoną do spiningu głównie z łódki na suma można łączyć?? czy raczej nie polecane. Pytam bo szpule mają ok 110m hmm
 

Artur Betcher

Offline

Na łódce więcej niż 110m nie potrzebujesz.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Dzięki Arturze cenne info, pozdrawiam.
 

Zbigniew Kapustynski

Offline

Ja łowiłem na 130 metrach i w dryfie musiałem mieć całą szpulę 280 metrów.Oczko
Ale przy głębokości do 15 metrów, 110 m jak znalazł.Okok
Pozdrawiam Zibibinio Usmiech
 

Jaroslaw Radzki

Offline

To będzie mój pierwszy sezon kiedy to pospininguje troszkę za sumem ale z racji pracy po za granicami czasu ne będę miał zbyt dużo więc tam gdzie bym chciał popróbować nie ma 12m hehehe a max 3m więc myślę że na ten czas rzeczywiście powinno mi starczyć te 110m, a może kiedyś będzie okazja kupić fajną plecionkę w całosci tzn powyżej 110 m heheh
A to na test do spina
forumsumowe.pl/h/fshzw_wp_000487_e4ff5.jpg
 

Majkel82

Offline

Witam. Stosował ktoś te plecionki? http://www.mikado.pl/plecionka-nihonto-octa-braid/
 

Mariuszkk

Offline

Kolega ma 0,18 na spinie i po pierwszej wyprawie chwali-ja też może się skuszę i przetestuję.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Plecionki MadCat Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 1 11 maja 2020 18:50
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,560,907 unikalne wizyty