Ogrzewanie do namiotu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Charakter człowieka najlepiej określa się przez to, co uznaje on za śmieszne. - Johann Wolfgang Goethe"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Maty Pokrowce Namioty i sprzęt biwakowy na wyprawy

 
Ogrzewanie do namiotu

Artur Betcher

Offline

Kasia potwierdza.
Grzeje szybko i dobrze ale trzeba ostrożnie do tego podchodzić bo te klapki się psują szybko. Nasz mamy 4 lata. Ceny u nas to 4 do 5 euro jeden kartusz. Latem żeby podgrzać to na 3 dni kartusz wystarcza a jesienią nawet półtorej na noc. Trzeba też uważać bo łatwo w nocy zarzucić pościel na grzejnik i to duże ryzyko na pożar więc nigdy nim nie grzaliśmy podczas snu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Grzegorz Petryna

Offline

Więc podsumowując ten temat pozwolę sobie zacytować klasyka: "jak jest zima, to musi być zimno". bekabekabeka Jest wiele różnych możliwości ogrzania namiotu, lecz każdy ma swoje wady, a mu szukamy idealnego, więc dalsze propozycje poproszę. Haha
 

Mariusz Kowalski

Offline

Artur pytałem się o niego bo wiem gdzie są takie po 100 zł ale dodatkowo mają wyjście pod turystyczną butlę z gazem,a kartusze po 5zł bez łaski są wszędzie.
 

Artur Betcher

Offline

Mnie cena grzejnika nie interesuje, może być i 200zł za taki jeśli dobrej jakości ( firmowy) ale to wyjście na butlę jest interesujące. Fortunę na kartusze wydaliśmy.
Spróbuję załatwić sobie żeby do przyszłego sezonu zoperowali mi oba kolana to zaczniemy znów jeździć więc trzeba będzie nieco się dozbroić.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mariusz Kowalski

Offline

Artur firmowy ? tzn jaki ? Te maszynki moją tylko loga inne,karpiowe,górskie,turystyczne wszystkie są takie same,tylko za markę się płaci.
Jeśli nie zależy Ci na napisie znanej marki to proszę bardzo
http://allegro.pl...98029.html
A cena myślę że jest jednak ważna,jeśli tak podchodzisz to sprawy to lepiej kupić ten z powyższego linku za 800 zł.
 

Waldemar Kowalski

Offline

Temat ogrzewania namiotu jest mi dość bliski i cieszę się, że choć zupełnie niedoświadczony w temacie sumów to mogę jednak coś wnieść na forum.
Otóż "walczę" z tematem od kilku sezonów i choć do finalnego produktu daleko to chyba w końcu zacząłem wygrywać.
Założenia były dość proste:
-ma grzać
-ma być na tyle bezpieczne by śmiało można było kimnąć
-ma mieć stosunkowo niewielkie wymiary
-nie ma zarzynać kieszeni

Jeśli chodzi o gotowe produkty to nic takiego nie znalazłem. Z racji posiadanie technicznego wykształcenia i w miarę przyzwoitych umiejętności manualnych postanowiłem poeksperymentować i zrobić coś samemu.
Nie będę opisywał szczegółowo wszystkich prowadzonych eksperymentów powiem jedynie, że wnioski jakie udało się uzyskać na podstawie przeprowadzonych eksperymentów są następujące:
Do ogrzania namiotu ze względu na jego niewielką kubaturę nie potrzeba wcale dużej ilości ciepła, natomiast ze względu na jego dość kiepską izolację termiczną ważne jest by to ciepło było dostarczane w sposób ciągły.
Ze względów bezpieczeństwa gaz odpadł na początku, po dłuższym zastanowieniu paliwa płynne również.
Na "placu boju" pozostały paliwa stałe, czyli bardziej przyziemnie świeczki, a konkretniej tzw. podgrzewacze do potraw czyli takie jakby malutkie znicze w aluminiowych kubeczkach.

Eksperyment praktyczny wykazał, że przy 8 zapalonych podgrzewaczach w czteroosobowym namiocie Queschua 2 seconds i temperaturze na zewnątrz 0 stopni temperatura w namiocie wyniosła 8 stopni.
Oczywiście czym cieplej na zewnątrz tym cieplej i w namiocie.
wynik zachęcił mnie do dalszych eksperymentów, gdyż mi to wystarcza. Zimą na ryby nie jeżdżę, a jesienią podniesienie o tyle temperatury w namiocie spokojnie wystarcza do komfortowego wyspania się w przyzwoitym śpiworze.
Dobrej klasy podgrzewacze palą się kilka godzin więc jedna wymiana w ciągu nocy w zupełności wystarczy.
Ale od razu uprzedzam:
Jeśli ktoś szuka rozwiązania, które zamieni namiot w saunę to nie tędy droga.
Co bardzo ważne: z racji wykonywanej pracy zawodowej mam dostęp do profesjonalnego sygnalizatora niebezpiecznych dla życia gazów wykrywającego stężenia na poziomie pojedynczych ppm-ów
W trakcie eksperymentu nie stwierdzono pojawienia się nawet śladowych ilość tlenku węgla, ani spadku koncentracji tlenu.
Aby było bezpiecznie również pod względem pożarowym postanowiłem zrobić coś na kształt "piecyka" w którym umieszczę podgrzewacze, a który oddzieli przestrzeń namiotu od otwartego ognia i jednocześnie na tyle rozproszy ciepło by uniknąć również ewentualnego poparzenia.
Tu niestety kończą się moje literackie umiejętności i nie podejmuję się opisania szczegółów budowy. Obiecuję w ciągu kilku dni zrobić trochę zdjęć które jak mówi przysłowie wyjaśnią więcej niż tysiąc słów. W skrócie tylko napisze że jest to niewielkie aluminiowe pudełko z szufladką na podgrzewacze, a na jego górnej powierzchni znajduje się dość spory radiator.
Oczywiście "piecyk" aby umożliwić spalanie nie jest idealnie szczelny. Na ten moment nie posiada dwóch małych bocznych ścianek.
W dalszych planach jest dokładniejsza zabudowa mająca na celu dalszą poprawę bezpieczeństwa i dobudowanie układu wymuszonego przepływu powietrza przez "piecyk".
Urządzenie w obecnej formie było kilka razy przetestowane praktycznie i wykazało założoną przydatność.
Oczywiście chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

UWAGA!
każdy kto zechce skorzystać z przedstawionych rozwiązań robi to na własną odpowiedzialność!
 

Mariusz Kowalski

Offline

Kux,może właśnie Twoje rozwiązanie się sprawdzi,byle by tylko za jasno w namiocie nie było Haha,w poniedziałek myślę że pojadę na parę nocek powędkować więc wezmę troszkę tych podgrzewaczy tym bardziej że dostęp do nich mam nieograniczony Haha,po powrocie opiszę co i jak tylko jakąś solidną podstawę na szybko muszę wymyślić .
 

Waldemar Kowalski

Offline

Testuj, testuj..!
Jak wiadomo zwiększenie ilości eksperymentów, podnosi wartość naukową wyników. Usmiech
Dobrze jeśli miałbyś możliwość porównania temperatury na zewnątrz, i wewnątrz przy użyciu termometru bo subiektywne odczucia mogą być mylące.
Duży masz namiot?
Problem jasności w wersji zabudowanej nie występuje. Zresztą jak dobrze chce się spać to jest pomijalny - przynajmniej dla mnie Usmiech
Jedź - połam kije i poeksperymentuj. Dodatkowe wnioski przydadzą się nam wszystkim. Nie mam złudzeń, że zrobię na tym majątek, więc nie widzę przeszkód, aby cały projekt rozwijać dalej wspólnie na zasadzie "open source" Usmiech

edit:

Aaa! jeszcze coś!
Bardzo duży wpływ na utrzymanie temperatury ma dokładne pozamykanie namiotu. Warto o tym pamiętać!
 

Mariuszkk

Offline

O jakie podgrzewacze do potraw chodzi ?
 

Waldemar Kowalski

Offline

np.takie:
http://www.dobres...hte-100szt
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,562,358 unikalne wizyty