Nowy Regulamin 01.01.2011 Amatorskiego Połowu Ryb | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie być kochaną - to nieszczęŚcie; nie być już kochaną - to zniewaga. -Monteskiusz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / PZW Federation Peche i inne organizmy
Kto jeszcze czyta ten temat? 2 gość(ci)

 
Nowy Regulamin 01.01.2011 Amatorskiego Połowu Ryb

Artur Betcher

Offline

Wracać do tematu, kącik schadzek to w Hyde Park beka
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Dawidos

Offline

Norimk ciekawe rzeczy się tam u was dzieją Prezes nie może być jednocześnie Skarbnikiem to wbrew ordynacji , jakby był jeszcze Sekretarzem to tworzyłby jednosobowy zarząd.
 

norimk

Offline

Jak widać Polak potrafi. Wolna amerykanka.
 

gregorio

Offline

Hunt eR napisał(a):
gregorio napisał(a):
Do panów Hunt Er i normik.
czytaj pkt. 5. Reszta to jakieś "informacje dodatkowe" zwierające błędy.


Nie doczytałeś do punktu 6.

www.forumsumowe.pl/images/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb.jpg


Hunt eR, doczytałem. Dalej jednak uważam, że zapis ten nie upoważnia nikogo do legalnego zabrania 3 szczupaków. Samo pozwolenie nie jest prawem. Prawem są przepisy stanowione przez organy do tego upoważnione. Skoro PZW Opole nie ustanowiło limitu 3 szczupaków, to obowiązuje limit 2, niezależnie od tego, co PZW Opole napisze sobie w pozwoleniu. Gdyby jakiś nieszczęsny wędkarz trafił na strażnika-betona, to sprawa zapewne skończyłaby się w sądzie, który postępowanie mógłby warunkowo umorzyć lub odstąpić od wymierzenia kary, ale raczej nie wydać wyroku uniewinniającego, bo przecież przepisy zostały ewidentnie złamane.
W całej tej sprawie nie chodzi jednak o to, czy ktoś się wykpi od ukarania, lecz o etyczne zachowanie wędkarzy. Już czytając ten idiotyczny zapis powinniśmy się zastanowić, czy nie ma tu błędu, bo przecież RAPR mówi co innego, a nie zacierać ręce i cieszyć się, że żaden strażnik nie może nas ukarać.
Zaznaczam na koniec, że nie jestem obrońcą PZW. Należę do związku, gdyż ma on niestety monopol. W zasadzie nie widzę w jego działalności nic dobrego, czego przykładem jest ta sprawa, niedawny jeszcze zakaz połowu na żywca czy podrywkę. Również uważam, że ktoś powinien słono zapłacić za ten błąd, ale to niestety niemożliwe, bo towarzysz obroni towarzysza. Przegrani będą jak zawsze szeregowi wędkarze.

PS.Tak na marginesie: znam jednego człowieka, członka PZW zresztą, który całkiem serio mówił mi, ze chce sobie zrobić taki zestaw:
wędzisko 6m teleskop "made in USSR"
żyłka 1mm
spławik 5g
kotwica fi 120mm, a na niej karaś.
Po co? Ano na leszcze w tarle. Wędka zgodnie z przepisami i nikt mu nie udowodni, że szarpie ryby- on tylko łowi ogromne okonie i szczupaki na żywca.
 

Artur Betcher

Offline

Dyskusja dosyć ciekawa choć połowa postów tu nie pasuje jednakże zostawiamy bo poprzez odświeżanie tego tematu cykliczne użytkownicy maja okazję zaznajomić się z nowym regulaminem.
Pozdrawiam
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

gregorio

Offline

Artur, ja bym wolał, żeby dyskusji na takie tematy nie było wcale, co by oznaczało, że PZW wziął się w końcu do roboty.
 

Artur Betcher

Offline

gregorio napisał(a):
Artur, ja bym wolał, żeby dyskusji na takie tematy nie było wcale, lecz żeby PZW wziął się w końcu do roboty.

To jest raczej nie możliwe a jeśli już jest to będzie wymagać długiego czasu. Póki co pozostaje nam przestrzegać regulamin bo gdyby go nie było to wtedy już na pewno panowała by wszędzie wolna amerykanka a bazary były by zasypane rybami.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jarek Kozlowski

Offline

Mi SSR przedwczoraj kazało sprzątnąć stanowisko obok. Fakt to około 4-5 metrów obok ale czy mają takie prawo? Druga sprawa... W regulaminie jest przepis o przekazaniu drugiej wędki. Mianowicie chodzi o to czy jeżeli spinninguję to mogę zamiennie z kimś? Przekazuję mu wędkę i łowi na moim łowisku i w moim limicie stojąc obok mnie. Osobiście myślę że nie ale wolę się upewnić. Bo planujemy w sobotę taki mały rodzinny wyjazd na ryby. Na nieznany staw. Wiemy tylko od kolegi że jest dużo okonia, szczupaka i karpia.
 

zursan

Offline

Jeżeli pod Twoją opieką, w ramach Twojego łowiska i limitów ma wędkować osoba bez karty wędkarskiej, to może to być tylko dziecko do 14 lat. Opiekun musi być pełnoletni!

Jeśli osoba towarzysząca ma powyżej 14 lat aby mieć prawo trzymania wędki musi mieć kartę wędkarską z opłaconymi składkami - wyjątkiem jest tu współmałżonek, któremu wystarczy karta bez składek (ale tylko w ramach jednego łowiska i limitu).

A co do porządku na stanowisku - nie ma znaczenia czy SSR ma prawo nakazać, bo nakazać nikt nam nie może. Posprzątanie łowiska w promieniu minimum 5m jest zapisane w RAPR jako podstawowy obowiązek. Straż Rybacka zaś może wyciągnąć sankcje z tytułu jego nieprzestrzegania.
Zatem jak rozumiem w Twoim przypadku SSR zachowała się bardzo delikatnie przypominając Ci o podstawowym obowiązku.

PZDR!
zursan
 

Pawel Poznanski

Offline

Zombi... możesz przekazać swój spinning tylko członkowi najbliższej rodziny, tzn. żonie lub dziecku. Oczywiście w tym wypadku żona łowi na Twoje konto.
W zeszłym roku przyczepili się do mnie, że dałem spina ojcu. Prawie dostałem mandat, ale jakoś udało się strażników udobruchać Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego od 200 do 500zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 263 20 lipca 2019 16:13
Regulamin Giełda forumowa sprzedam Sprawy organizacyjne 1 21 września 2018 16:26
Kupię akcesoria do połowu suma (stacjonarka) Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 01 lipca 2018 20:33
Regulamin Portalu Regulaminy portalu Sumowego 17 30 czerwca 2018 14:42
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,575,321 unikalne wizyty