Wędziska na suma - dyskusja ogólna. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Największe zło to tolerowac krzywdę. -Platon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędziska na suma - dyskusja ogólna.

Artur Betcher

Offline

Tu dyskutujemy na temat wędzisk i wszystkiego z nimi związanymi.
Przenoszone też tu będą wszystkie posty nie nadające się do innych tematów a dotyczące wędzisk.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Akurat przy wędziskach to zdecydowanym zwolennikiem takich blanków to ja nie jestem gdyż pięknych mocnych blanków seryjnych na suma za małe pieniądze jest sporo. Na suma często nie trzeba finezji a po prostu mocy a mocne blanki można kupić za śmieszne pieniądze. Takie blanki jak ma Saalar kupuje ten który na prawdę ma pieniądze na to i bardzo to lubi, dla reszty i tu już bez różnicy czy początkujących czy zaawansowanych jest to całkowicie zbędne.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mifek

Offline

Artur z całym szacunkiem, ale tu nie chodzi tylko o kasę... Fakt mocnych blanków jest na pęczki. Ale wędek czułych, dynamicznych, o pięknej transmisji drgań oraz takich po łowieniu, którymi ręka nie daje się we znaki następnego dnia już nie bardzo... Wiem coś o tym. Kiedyś zaczynałem od patyków seryjnych - jakoś tak się dziwnie złożyło, że z hand made'ami jest trochę jak z samochodami z automatyczną skrzynia biegów... Najwięcej przeciwników po stronie tych, którzy jeszcze nie próbowali...

Poza tym jest coś jeszcze - Fakt CTS saalar'a nie jest tani, ale to nie znaczy ze kij "szyty na miarę" musi kosztować tyle samo... Moja czarna mamba ROZSĄDNIE uzbrojona zamknęła się w 600 pln - zrobiona specjalnie pode mnie, na moje życzenie, wystrojona tak jak sobie tego zażyczyłem i wg ścisłych wytycznych - projekt mojego autorstwa Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Mifek z całym szacunkiem ale owszem o kasę chodzi.
Dla początkującego taki kij to totalna głupota szerzona przez naganiaczy na forach a dla zaawansowanego jak już powiedziałem owszem ale tylko wtedy kiedy go na to bezproblemowo stać.
Twój kij się zamknął w 600zł i tu idzie to przełknąć (nie dla każdego) ale żeby płacić za kija 1500 i musieć się na niego żyłować?? Łapie sumów niemało ale uwierz mi że z takim kijem mnie na zdjęciu nie zobaczysz i jestem całkowicie przeciwny temu "hand made" szerzonemu na siłę na forach a na co niektórych jak się z takim kijem nie pokażesz to wędkarz nie jesteś i z tobą nawet nie podyskutują bo w sumie nie ma o czym, utopia.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mifek

Offline

Myślę, że jesteś w błędzie. Na j.pl (o innych forach się nie wypowiadam - nie moje podwórko) jest na prawdę dużo ludzi, którzy łowią piekne ryby kijami po 200-300 pln max. Im sprawia radość łowienie. Nie CZUJA potrzeby posiadania innego kija. Ot i tyle. Na prawdę nie trzeba do tego dorabiać ideoligii. Są też tacy którzy maja cały las wędek po 1 000 pln i wiecej i też łowią ryby. Czy jedni są lepsi od drugich? Nie, każdy łowi jak lubi i w sposób, który sprawia mu radość. Mnie drażni już trochę przekonywanie ludzi na siłę że fabryczny kij za 400 pln to nie to samo co "hand made" z drugiej ręki (ważne by ta druga ręka była zaufana i godna polecenia). A już calkiem śmiać mi się chce jak ludzie wydają furę kasy 1 000 i wiecej za kije zbrojone w Polsce pod szyldem którejś z "polskich" firm wędkarskich przez ludzi którym się tylko wydaje, ze mają pojęcie i dumnie piszą na kijach HAND MADE.


Niech każdy owi tym co uważa za słuszne. Dla jednych będzie do mikado, dla innych kongerdla jeszcze innych megabass czy g. loomis serii NRX.

I jeszcze jedno: pamiętajmy o umiarze, jeśli kogoś na coś nie stać to niech się na to nie rzuca. Czasami lepiej chwilę odczekać - mamy teraz ogromny rynek wtóny i liczne okazje które az czekają by z nich korzystać Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

mifek napisał(a):
Myślę, że jesteś w błędzie. Na j.pl (o innych forach się nie wypowiadam - nie moje podwórko) jest na prawdę dużo ludzi, którzy łowią piekne ryby kijami po 200-300 pln max. Im sprawia radość łowienie. Nie CZUJA potrzeby posiadania innego kija. Ot i tyle. Na prawdę nie trzeba do tego dorabiać ideoligii. Są też tacy którzy maja cały las wędek po 1 000 pln i wiecej i też łowią ryby. Czy jedni są lepsi od drugich? Nie, każdy łowi jak lubi i w sposób, który sprawia mu radość. Mnie drażni już trochę przekonywanie ludzi na siłę że fabryczny kij za 400 pln to nie to samo co "hand made" z drugiej ręki (ważne by ta druga ręka była zaufana i godna polecenia). A już calkiem śmiać mi się chce jak ludzie wydają furę kasy 1 000 i wiecej za kije zbrojone w Polsce pod szyldem którejś z "polskich" firm wędkarskich przez ludzi którym się tylko wydaje, ze mają pojęcie i dumnie piszą na kijach HAND MADE.


Niech każdy owi tym co uważa za słuszne. Dla jednych będzie do mikado, dla innych kongerdla jeszcze innych megabass czy g. loomis serii NRX.

I jeszcze jedno: pamiętajmy o umiarze, jeśli kogoś na coś nie stać to niech się na to nie rzuca. Czasami lepiej chwilę odczekać - mamy teraz ogromny rynek wtóny i liczne okazje które az czekają by z nich korzystać Usmiech


I teraz rozumiem i teraz się z tym zgadzam ale jest to dokładnie to co napisałem wcześniej. Nic na siłę bo wcale kijaszki na blankach Batsona po 800zł na klenia nikomu nie są potrzebne a robiąc testy i na tym i na moim seryjnym Diaflaschu Batson się nie umywa. To dlatego że na siłę ludziom się wmawia że seryjne blanki są gorsze temat blanków Hand Made mnie drażni. Drażni mnie też ich cena bo często i gęsto seryjniak 2x tańszy oferuje dokładnie to samo.
Blanki Hand made tak ale nie na siłę i nie w utopijnych cenach.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Dawid Wojcik

Offline

Ja może w przyszłości zamówię sobie kijek "Hand Made" ale to bardzo odległa przyszłosć
 

Piotr Niedzwiecki

Offline

Panowie nie ma co się kłócić który lepszy. Bo wcale drogi kij nie musi być lepszy. Osobiście polecam kij mocny i mięsisty. Chodzi o to żeby nie tracić ryb. Ktoś kto łowi te ryby systematycznie wie o co chodzi, musi być amortyzacja przy fikołkach i nagłych odjazdach. Ja już wiem jaki kijek ma być. Dodam, że straciłem tylko jednego sumka w tym roku i to przez mocny kij, po prostu kotwica się rozgięła. A i ważne, nie polecam inwestować w drogie kije jak się nie łowiło wcześniej sumów, bo złowić jest ciężko i szybko się rezygnuje .
 

Artur Betcher

Offline

Niedzwiecki napisał(a):
Panowie nie ma co się kłucić który lepszy. Bo wcale drogi kij nie musi być lepszy. Osobiście polecam kij mocny i mięsisty. Chodzi o to żeby nie tracić ryb. Ktoś kto łowi te ryby systematycznie wie o co chodzi, musi być amortyzacja przy fikołkach i nagłych odjazdach. Ja już wiem jaki kijek ma być. Dodam, że straciłem tylko jednego sumka w tym roku i to przez mocny kij, po prostu kotwica się rozgięła. A i ważne, nie polecam inwestować w drogie kije jak się nie łowiło wcześniej sumów, bo złowić jest ciężko i szybko się rezygnuje .


O tym właśnie mówię.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Piotr Niedzwiecki

Offline

Avallone, wiem.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,728,792 unikalne wizyty