Moja pierwsza łódź aluminiowa - Dekalog | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Serce ma swoje racje, których rozum nie zna. -Blaise Pascal


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Moja pierwsza łódź aluminiowa - Dekalog

Dariusz Kucharski

Offline

Artur Betcher napisał(a):

3 dni temu pływaliśmy ale z braku żywca nic się nie uwiesiło Usmiech
Dziś wracam do łódki w której zostawiłem obrotówki szczupakowe z Demon Fishing żeby je zabrać a tu zrywka założona, kluczyk w stacyjce. Po prostu zapomnieliśmy i to już nie pierwszy raz Haha
Tak sobie myślę czy po 3 dniach w jakimś porcie w Polsce miałbym czego szukać grin



No nie przesadzaj z tymi trzema dniami, po kilku godzinach by znikławysmiewacz, kolesie nowym busem przyjechali na nockę a o 7 rano nawet znaku po nim nie byłopfft a w dodatku koleś pożyczył busa od szwagra, nie chciał bym być na jego miejscu
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Piotr Traba

Offline

Dariusz Kucharski napisał(a):

Artur Betcher napisał(a):

3 dni temu pływaliśmy ale z braku żywca nic się nie uwiesiło Usmiech
Dziś wracam do łódki w której zostawiłem obrotówki szczupakowe z Demon Fishing żeby je zabrać a tu zrywka założona, kluczyk w stacyjce. Po prostu zapomnieliśmy i to już nie pierwszy raz Haha
Tak sobie myślę czy po 3 dniach w jakimś porcie w Polsce miałbym czego szukać grin



No nie przesadzaj z tymi trzema dniami, po kilku godzinach by znikławysmiewacz, kolesie nowym busem przyjechali na nockę a o 7 rano nawet znaku po nim nie byłopfft a w dodatku koleś pożyczył busa od szwagra, nie chciał bym być na jego miejscu


Dodaj Darku że gość się sam o to "prosił" - zostawić nowe auto na polanie => niezbyt rozsądne to. Na miejscu szwagra szlak by mnie trafi Haha
 

Dariusz Kucharski

Offline

Ale prawda jest taka ze jeszcze całkiem niedawno w kilku miejscach wędkarze zostawiali auta i nie było obaw ,ja sam zresztą też, a teraz gówniarzeria podjeżdża na motorach i kradną i demolują auta nie ma gdzie zostawić auta by było bezpiecznie, ja płacę w porcie i tam zostawiamzly
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Piotr Traba

Offline

Niestety ale masz rację. Ja wędkując niedaleko siebie na Odrze zostawiałem auto koło taśmociągu na Janówku (jak wielu innych wędkarzy) i 15 min z buta dreptałem. Jednak cały czas z tyłu głowy myślałem czy z autem wsio OK. Jakiś czas później znajomy powiedział mi, że w nocy jakieś gnoje włamali się do kilku aut. Od tego czasu już tak nie robię...
 

Artur Betcher

Offline

Odświeżam z zapytaniem Usmiech
Czy znacie ludzi łowiących sumy z łodzi aluminiowych? Niekoniecznie Skylla Usmiech
Pytam bo ja znam zarówno w Polsce jak i tutaj. Pływają na nich przewodnicy wędkarscy łowiących wszystkimi metodami.
Często ci którzy mają mierne wyniki w łowieniu sumów podważają fakt że nie da się łowić sumów z łodzi aluminiowych na vertikal. Nie wiem dlaczego? To jak łowią przewodnicy w Polsce sumy na kwoka z łodzi aluminiowych? Prądem?? beka
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janusz Golebiewski

Offline

Widziałem kilka razy 1go gościa co pływa skyla po Odrze i łowi w pionie ale go nie znam i nie wiem czy coś łowi. Podejrzewam, że łowi coś bo zna dołki bardzo dobrze i często na nie napływał kwocząc. A niby czemu marne efekty zwalają na łódź alu ?
 

Artur Betcher

Offline

Nie wiem. Kupa ludzi w Polsce ( czyli wedle wielu najgorszym i najtrudniejszym łowisku świata Oczko ) jak i kupa ludzi tu czy w Hiszpanii łowi właśnie na łodziach aluminiowych. Prawda jest taka że we wielu ludziach budzi niepotrzebną złość i niepotrzebne emocje że w ogóle ktoś coś takiego posiada. Łódź aluminiowa to jednak luksus, nie kosztuje tyle co ponton. Ja nigdy nie twierdziłem że to najlepsza opcja dla wszystkich i że to dzięki łodzi aluminiowej złowimy suma. Po prostu względy praktyczne są takie a nie inne, trwałość przemawia za metalem. Są łowiska na świecie gdzie każdy inny środek pływający się nie sprawdza a są takie gdzie łódź aluminiowa była by balastem. Kwestia wielu zmiennych ale nie zmienia to tego że jednak wielu na łodziach aluminiowych łowi skutecznie ( również za pomocą kwoka) więc nie można stwierdzić "łódź aluminiowa nie nadaje się do łowienia sumów" jak już miałem okazję nieraz nawet osobiście usłyszeć.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Dariusz Kucharski

Offline

Jak to mówi przysłowie, jak klocek nie umie pływać to twierdzi że woda za rzadka, łatwiej jest głosić takie herezje niż przyznać się ze mam super sprzęt ale na pokaz , bo efektów brak - łowić nie potrafię- sprzętu kupa a z wędkarza dupa wysmiewacz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Janusz Golebiewski

Offline

Dobrze to ująłeś Darku Oklaski .........polać mu Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Już nawet nie chodzi o to Darku. Coraz więcej ludzi łowi sumy. Kiedyś mówiło się że sumów w Polsce nie ma albo że jest ich jak na lekarstwo. Teraz już takie ilości ludzi łowi te sumy których w Polsce ponoć nie było że w sezonie to prawdziwy wysyp na FB i na portalach widać. Istnieją tacy co bez kilku sumów nie wracają ( w porywach do kilkunastu) z każdego wypadu i niekoniecznie obwieszczają to światu w trosce o swoje miejscówki. Istnieje jednak grono które złowiło kilka do kilkunastu sumów i uważają się za autorytety. Ja autorytetów nie znam a mnie samemu czy moim chłopakom brakuje do tego jeszcze wiele lat praktyki. To tacy najczęściej kreują takie opinie a wynika to z chęci bycia kimś ważnym. Druga sprawa ze tak jak pisałem nie każdy może pozwolić sobie na łódź aluminiową. Ze zwykłej zazdrości też pisują "znawcy" takie bohomazy że średnio zaawansowany wędkarz sumowy wie że to brednie. Osobiście znam ludzi którzy którzy mają znacznie więcej niż ja i im niczego nie zazdroszczę. Kibicuje wielu ludziom łowiącym sumy.
Ostatnia grupa to ludzie którzy mają układy lub dobrych znajomych robiących łodzie nie aluminiowe. Ci krzyczą najgłośniej ( to się tyczy każdego rodzaju sprzętu) bo tym samym wyświadczają jakieś tam komuś przysługi. Mnie by było wstyd krzyczeć że jakieś tam łodzie do łowienia się nie nadają bo przecież to nie sprzęt łowi. Tomek złowił ogromnego suma na pontonie na który wielu bało by się wsiąść Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
"moja rzeka" PZW Federation Peche i inne organizmy 7 28 marca 2018 21:35
Mark5 X pro czy Garmin Fishfinder 350C - pytanie co wybrać ? pierwsza echo Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 9 01 marca 2017 20:32
Moja propozycja Okuma SLX Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 1 01 marca 2017 11:08
Łódź ABC 385 Łodzie, pontony i inne środki pływające 11 12 stycznia 2017 19:40
SUMOWE - wędki i kołowrotki - PIERWSZA LIGA Sprzedam sprzęt wędkarski 3 25 listopada 2016 11:54
Wygenerowano w sekund: 1.71
51,657,217 unikalne wizyty