Woblery Janusza Widła | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą... -Wiktor Hugo


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Woblery Janusza Widła

Tomek Baciur

Offline

Pan Janusz Wideł własnym woblerem ustanowił Rekord Polski w długości Bolenia.O ile dobrze pamiętam to był to Boleń 105 cm.
 

Artur Betcher

Offline

Janusz Wideł ma też nieoficjalny rekord Polski głowacicy jeśli się nie mylę ponad 120cm.
Wszystko łowi na własne woblery. Bardzo szkoda że rzadko się o tym mówi. Mam nadzieje że pokażą się tym sezonie fotki z rybskami łowionymi na Jego woblery bo wiem tez że ma w swojej ofercie sumowe.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

garien

Offline

Woblerki cudne. A z tego co czytam to nie tylko pięknie wyglądają ale i są magiczne. Gratuluje talentu i umiejętności Panie Januszu.
 

Janusz Widel

Offline

Bardzo dziękuję za uznanie. Mój rekord bolka to 99 cm. Głowatki nie zgłosiłem bo w tamtych latach zgłoszenie tej ryby pomiędzy nieliczną ekipą łowiącą tą rybkę było zdradą promującą połowy głowatki. Nie wypromowałem ja za to zrobili to inni i teraz jest dziesięciu chętnych na jedną żyjącą główkę. Najgorsze jest to że miejscowy wędkarz jest w stanie ocenić wielkość ryby w wodzie i odpowiednio się do niej odnieść. Ludzie nie łowiący głowatki potrafią zamordować nawet 60 cm. Często widzę taką akcję; Krzyk wędkarza że siedzi; biegną koledzy najczęściej tzw. trociaże osęka idzie w ruch, krzyki radości, gratulacje a rybka ma tylko 60 cm długości. Dla ludzi mordujących osęką kelciki po 50cm. Głowatka około 3 kilo to kawał rybska. Osobiście jestem bardzo otwarty i uprzejmy dla każdego wędkarza nad wodą ale jak widzę hołotę z osękami nad Dunajcem nie mówię nawet dzień dobry. Ostatnie lata słabszych wyników zawdzięczamy w dużej mierze ludziom nie szanującym tego co mamy.
 

garien

Offline

Panie Januszu nad każdą rzeką znajdą się tacy "wędkarze" Ja osobiście nie zabieram ryb jednak nikomu tego nie zabraniam (zabierz tyle ile ci potrzeba a nie wszystko co się rusza...)Ale niestety najgorsze jest to że jak zwrócisz uwagę to usłyszy coś w stylu " Ja mam metrówkę w oku Panie... od 30 lat łowię i wiem że to wymiarowa... "
 

Damian Poweska

Offline

Ja już nie mówie o wymiarowych rybach, jeden weźmie drugi wypuści i jest ok, ale u mnie na Sanie są tacy, że szczupaka 30 cm upychają w torbę!!. Pare razy byłem tego świadkiem, czasami z kumplem nie wytrzymywaliśmy i dochodziło do szamotaniny Oczko
 

sowos

Offline

No niestety obce jest nam usznowanie przyrody i tego co od niej dostajemy, niemowiac o ty co zostało w wodach. Na Bugu i Wisle non stop widze takie sytuacje o jakich piszecie, a najgorsze jest to ze czesto naprawde przyzwoicie ubrani i usprzetowieni ludzie dopuszczaja sie takich zagrywek. A gdy zwrucisz grzecznie uwage usłyszysz 'jak ja nie wezme to kłusol wezmie" albo 'spier" tylko niezastanawiaja sie nad tym ze własnie oni staja sie tymi kłusolami i miesiarzami. Przeciez wiadomo ze kazdy wedkarz ma prawo wziac jakas tam rybke na kolacje, ale niestety niektorzy zachowuja sie tak jak by wogóle nie mieli co jesc i walczyli o przetrfanie, biorac wszystko co zywe. Aj daleko nam do normalnosciSmutny
Michał
 

Artur Betcher

Offline

Panowie ten temat dotyczy woblerów i tego się trzymajcie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janusz Widel

Offline

www.forumsumowe.pl/images/janusz_widel_glowacica.jpg

Artur to jest rybka o której rozmawialiśmy.Złowiłem ją 200m od domu 16 lat temu.
 

Damian Poweska

Offline

Piękna, gratulacje Oklaski Puchar
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Woblery Czesława Sowińskiego ,,sowa'' Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 516 03 listopada 2018 21:45
Woblery do płytkiego trollingu Spinning, Trolling za sumem 12 03 listopada 2018 21:43
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,608,033 unikalne wizyty