Kołowrotek do feedera | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest sługą. - kard. Stefan Wyszyński"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ MINI DZIAŁ KARPIOWY / Sprzęt karpiowy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek do feedera

Artur Betcher

Offline

Wszystkie moje są z Malezji, nie narzekam. Myślę że to opinie internetowych wędkarzy którzy nie wiedzą co to orka nad rzeką ale mogę się mylić bo w końcu moje kołowrotki są w użytku tylko kilka tyś godzin każdy....
XTEA dawałem do konserwacji ale to dlatego że dobijałem je na sumach i to raczej nie małych Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Fokt

Offline

I takie argumenty do mnie trafiają Okok . Myślę, że wybiorę zatem Shimano Baitrunner DL 4000 FA albo Daiwa REGAL-Z 3000BR. No chyba, że ktoś opisze inny fajny i sprawdzony kręciołek pod feeder.
 

Slawomir T

Offline

Ja do federa Mikado HI-KEVLAR LONG DISTANCE FEEDER 360 120 g kupiłem Shimano Catana 4000FA cena do 100 pln nigdy mnie nie zawiódł ,do łowienia żywców starczy .
 

gregorio

Offline

Ja używam Okuma Travertine TRB 45. Kołowrotek katuję już 4 lata i jak do tej pory chodzi bez zarzutu. Na zakup zdecydowałem się po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii, z którymi się całkowicie zgadzam. Na jednym z portali został kilka razy wybrany kołowrotkiem gruntowym roku. Wielki + to cena, która jest ponad 2 razy niższa, niż ww. Shimano, czy Daiwy.
PS. W kwestii kraju produkcji: proszę mi pokazać w miarę tani sprzęt, który nie jest produkowany w Azji. To, że coś pochodzi z Malezji, czy z Chin, nie znaczy, że jest klepany w garażu młotkiem przez Chińczyka.
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 

Marcin Fokt

Offline

Kolego Gregorio, też słyszałem dużo dobrego na temat tej Okumy Travertine TRB 45. W sumie to mam dwa Powerlinery z okumy i złego słowa na ich temat nie powiem. Jeśli chodzi o cenę, to faktycznie - okumę można dostać za jakieś 180 zł, a do shimano tak jak napisałeś , trzeba dorzucić 200zł. Wydaje mi się jednak, że praca shimano będzie zdecydowanie płynniejsza niż w okumie.
 

Kamil Bilinski

Offline

Ja niestety o Okumie Travertine TRB 40 nie mam dobrych opinii. Swoją zakupiłem osobiście w sklepie wędkarskim w zeszłym sezonie. Już na pierwszym wypadzie pękła w nim śrubka od mocowania kabłąka (i to nie przy główce tylko na gwincie), wyleciała sprężyna... no ale pozbierałem, zapakowałem do woreczka i oddałem na gwarancje - po dwóch tygodniach odebrałem - wkręcili większe śruby i narazie nie ma problemów, także przynajmniej serwis ok. U kolegi, który ma Okume o model większą zepsuło się coś z wolnym biegiem - żyłka wychodzi normalnie ale nic nie "grzechocze", po prostu nie ma żadnego odgłosu. Są to niby takie pierdółki ale wiem, że nie kupiłbym drugi raz tego kołowrotka. Wolałbym dołożyć te kilkadziesiąt złotych i kupić coś solidniejszego, bo po tych przygodach nie mam do niego zaufania...
 

Marcin Fokt

Offline

Wolałbym dołożyć te kilkadziesiąt złotych i kupić coś solidniejszego, bo po tych przygodach nie mam do niego zaufania...

Coś solidniejszego, czyli co?
 

gregorio

Offline

Marcin,
co znaczy "płynniejsza"? Kołowrotek chodzi normalnie, hamulec jest dość dobry, chociaż nie miałem okazji przetestować go na sumie czy karpiu, bo tych ryb na niego nie łapię. Największe "okazy", które na niego wyciągnąłem to leszcze 60cm +, klenie 50cm+, a nie było ich mało. Wszystko wyciągane bez pompowania kijem i kołowrotek nawet nie jęknął. Dodam tylko, że z feederem jestem ok. 30 dni w roku na rybach, głównie na Odrze. Rzucam koszykami 70-100g (+zanęta) kilka razy na godzinę, więc kołowrotek ma co robić i ciągle "daje radę". Sam się kiedyś zastanawiałem nad droższym kołowrotkiem, ale uznałem, że w przypadku wyrobów poniżej 500zł te 200zł więcej płaci się tylko za znaczek Shimano, czy Daiwy.

Kamilslask,
widocznie mieliście pecha. Ja oprócz Travertine mam jeszcze Epix Pro (1 półeczka wyżej) i z niego również jestem bardzo zadowolony, ale go tu nie polecałem, bo jest już nieprodukowany bodajże od 2 lat i trudno go dostać.
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 

Kamil Bilinski

Offline

Marcin Fokt napisał(a):

Wolałbym dołożyć te kilkadziesiąt złotych i kupić coś solidniejszego, bo po tych przygodach nie mam do niego zaufania...

Coś solidniejszego, czyli co?


Patrząc na to dzisiaj to kupiłbym zamiast tej Okumy kołowrotek bez wolnego biegu z przednim hamulcem, a jaki to Ci nie powiem bo właśnie się przymierzam do kupna takiego Oczko Przed wypłatą będę się patrzeć na promocje w sklepach i jak będzie jakiś dobry kręcioł przeceniony powiedzmy o 100 zł to długo się nie będę zastanawiać Oczko

Edit - właśnie przeglądałem oferty i znalazłem Daiwe Regal-X BR przecenioną na niecałe 200zł i prawdopodobnie ją bym wybrał.


do gregorio - zdziwiło mnie to strasznie bo przed zakupem sugerowałem się opiniami innych użytkowników na temat tej Okumy i 99% było pozytywnych... ale cóż... co dobre dla innych niekoniecznie jest dobre dla mnie Usmiech
 

gregorio

Offline

Kamil,
daj namiary na tę Daiwę.
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Tani kołowrotek Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 04 czerwca 2020 08:59
Wędka sumowa Black Cat 600g + kołowrotek Dam Quick Combat Sprzedam sprzęt wędkarski 3 01 kwietnia 2020 07:00
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,596,149 unikalne wizyty