Noże na wyprawy sumowe - dyskusja ogólna | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Szczęśliwy człowiek wznosi światło tam, gdzie panują ciemności. -Phil Bosman


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Noże na wyprawy sumowe - dyskusja ogólna

Tomek Baciur

Offline

Rękojeść to mosiądz,kość,drewno
 

jbkajdulka

Offline

Rzeczywiście, nóż jest wspaniały i robi wrażenieOkok
 

Tomasz Zukowski

Offline

Super połączenie Usmiech Lubie naturalne wykończenia rękojeści. Bardzo fajny sprzęcik Okok
 

jbkajdulka

Offline

Kolejny wspaniały nóż

DŁUGOŚĆ NOŻA 35,5 cm * DŁUGOŚĆ OSTRZA 23 cm
SZEROKOŚĆ OSTRZA 4,1 cm * GRUBOŚĆ OSTRZA 5,4 mm

MATERIAŁY :

KLINGA : STOP STALI 1095 I 15N20 , 512 WARSTW
WZÓR STALI WYRAZISTY I KONTRASTOWY
TWARDOŚĆ 54-56 W SKALI ROCKWELL

RĘKOJEŚĆ : KOŚĆ WIELBŁĄDA, MOSIĄDZ

POCHWA : SKÓRA NATURALNA, RĘCZNIE SZYTA, DOPASOWANA DO NOŻA

WYKONANY RĘCZNIE, BARDZO WYTRZYMAŁY, POTĘŻNY
BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI

www.forumsumowe.pl/images/noze_wedkarskie.jpg

Ten też jest piękny, ale to już coś więcej niż nóż

www.forumsumowe.pl/images/noz_wedkarski_sum.jpg
 

Artur K

Offline

Nóż ładniuśki z zębem. Ale jeśli koledze sprzedano że z damascenki, to kolegę zwyczajnie ołgano. Z Damastu, owszem tak i problem nie polega na tym że nie nauczono się wytwarzać, nauczono się. Problem jest gdzie indziej, nie ma już rudy z której stal damasceńską wytwarzano. Skończyła się pod koniec XVIII, początek XIX w. To ta konkretna ruda sprowadzana z Indii powodowała konkretne właściwości gotowego wyrobu. Teraz wielowarstwowe odkówki prawidłowo i fachowo to są DAMASTY. Damast może być z różnej stali, rdzewnej, nierdzewnej, laminat czyli mieszanka tych dwóch albo jeszcze innych rodzajów stali. 700 warstw to jeszcze nie za dużo, widziałem Damasty które składały się z wielu tysięcy warstw, najlepsze są te które są odkuwane na zimno. Tylko że to kosztuje, na najlepsze wyroby to nieraz i mercedes S klasa bywa mało. W Polsce jest fachowiec, który odkuwa damast tak jak dawni mistrzowie kuli Damascenkę. Niestety nie ma papierów, jego mistrz zanim mu nadał papier zdążył zejść z tego świata.

Piękne Noże z Damastu kuje również Roman Blacha Usmiech Usmiech. Czech, przysłał mi kiedyś fotki swoich wyrobów, cudeńka.
 

jbkajdulka

Offline

Te, które ja wstawiłem, są przedstawione jako Damast.
Tutaj link do opisu stali damasceńskiej

pl.wikipedia.org/wiki/Stal_damasce%C5%84ska
 

Artur K

Offline

Jan Brzozowski napisał(a):

Te, które ja wstawiłem, są przedstawione jako Damast.
Tutaj link do opisu stali damasceńskiej

pl.wikipedia.org/wiki/Stal_damasce%C5%84ska


Ja akurat pisałem nie o tych co Ty przedstawiłeś tylko o tym pierwszym, co kolega napisał że damascenka.
 

Tomek Baciur

Offline

Na aukcji był opisany jako DAMAST.Napisałem że ze stali damasceńskiej bo nie wiedziałem że to nie to samo Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Przeczytałem cały artykuł w Wikipedii i na koniec doczytałem ze do dziś nie udało się stworzyć stali dorównującej właściwościami stali Damasceńskiej.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Robert Cyran

Offline

Ja polecam ale zaznaczam ze to już biała broń zrobić maczetę z piły z tartaku jak się zrobi mniejsza niż jest dozwolona to ok,może tez robić za siekierę Usmiech
Pozdrawiam RobertUsmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,652,222 unikalne wizyty