Noże na wyprawy sumowe - dyskusja ogólna | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat". Woody Allen


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Noże na wyprawy sumowe - dyskusja ogólna

Artur Betcher

Offline

Tak jak pisałem, ja badziewia używam więc może i czas zaopatrzyć się w coś co da się używać normalnie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lulek

Offline

Tak od siebie dodam, że grożenie rywalom to raczej odpada Usmiech Lepiej tego nie robić - użycie noża do samoobrony jest ostatecznością (realne zagrożenie życia bez możliwości ucieczki) i nigdy tego nie róbmy, bo z pogróżek może skończyć się tragicznie.
 

Slawek Ziolkowski

Offline

Ja mam coś takiego , ostatnio był na ultradźwiękach i na laserówce,coś się zabezpieczenie przed otwarciem zacina, a i na piaskowaniu i teraz jest w takim półmacie ,efekt o wiele lepszy jak oryginał

www.forumsumowe.pl/images/d_noz_firmy_xing_wen.jpg
Z uszanowaniem Sławek.
 

Slawomir T

Offline

Ja od 20 lat używam na rybach tasako -nóż firmy TRAMONTINA





TRAMONTINA - noże z Brazylii
Ceny rozpoczynają się już od 7 zł. do 160 zł. za sztukę,

twardości na poziomie 55HRC do 58HRC jest uzyskiwany w nowoczesnym procesie hartowania stali, który daje profesjonalne i wytrzymałe ostrze.
 

Tomasz Zukowski

Offline

To moje trzy noże z którymi się na rybach nie rozstaję UsmiechPierwszy z góry to nóż myśliwski [MUELA VIPER molibbdeno vanadio 440 MADE IN SPAIN] tak jest na ostrzu napisane.Kupiłem go we Francji i kosztował jak pamiętam 70euro ,z targowałem z 80 euro.Ostrze nie tępi się i używam go praktycznie do wszystkiego.Począwszy od krojenia kanapek nad woda poprzez ciosanie patyków drewnianych itp.Ten w środku to nóż do filetowania Rapala i do tego też go tylko stosuję,pięknie się sprawuje.Dałem za niego około 90 złotych ze trzy lata temu i jestem bardzo zadowolony Usmiech Ostatni z dołu nożyk służy mi do przecinania plecionki itp.Dałem za niego 3 euro tutaj we Francji na bazarku z używanymi rzeczami i był jak nowy Haha Na pewno kosztuje w granicach kilkadziesiąt złotych tak myślę bo to nożyk Szwajcarski jak się nie mylę ale jaki by nie był spisuje się znakomicie i wszystkie ostrza ostre jak brzytew.Na dzień dzisiejszy nie zamierzam kupować nic więcej,te służą mi wzorowo Okok


Zdjęcia znikły z serwera Image Shack
Damian.
 

Artur Betcher

Offline

Podchodząc do tematu z humorem zaraz trafi się delikwent który napisze: "...a ja na ryby nie zabieram noża tylko kastet...." grin
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Tomasz Zukowski

Offline

No i tak czasami może być z tym kastetem grin A tak na poważnie to oprócz sprzętu wędkarskiego i tych trzech noży to i toporek,piłę ręczną ,sekator,grabie,motyka,szpadel (ta sercówka francuska ) beznadziejna zresztą u mnie w aucie znajdziesz,a tym bardziej na wiosnę jak moje miejsca porządkuję albo robię nowe,a i jeszcze ze dwa noże bym znalazł gdzieś w plecaku albo aucie Usmiech Nie wiem jak do tego dojdzie jeszcze ponton to czy moje Mondeo da radę grin
 

Jaroslaw Gielzak

Offline

Tomek,
ten scyzoryk jest Victorinoxa- najbardziej znanego producenta scyzoryków na świecie.
Zyskał markę produkując scyzoryk dla oficerów szwajcarskiej armii.
A wiadomo- tam musi być zegarmistrzowska precyzja.
Sławek,
zaintrygowałeś mnie tymi brazylijskimi nożami.
Mam propozycję- zamieszczajmy zdjęcia- będzie ciekawiej.
Ja obiecuje swoje pokazać jutro- bo urwanie łba mam ostatnio.
cypis44
 

Tomasz Zukowski

Offline

Mi to w głowie siedzi Maczeta Usmiech Kiedyś sobie sprawię Haha No jestem ciekawy Twoich nożyków.Widzę ,że masz wiedzę na ten temat,ja też lubię te cacka.Jak jakiś sklep myśliwski dojrzę to zaraz mam chęć coś kupić ale po chwili mówię sobie przecież mam i daję spokój Usmiech
 

Lukaszs

Offline

Mówisz masz Usmiech kastet nie działa tak wybornie jak ten obrzyn Usmiech

www.forumsumowe.pl/images/d_maczeta.jpg

Hehh , a tak na serio to służy mi do przedzierania się przez gąszcz i siekania gałęzi Usmiech no i w razie kontroli bo składki hol.... drogie pfft
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,657,237 unikalne wizyty