Dziś na rybach (sezon 2010) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dla Polaków można czasem coś dobrego zrobić, ale z Polakami nigdy. Aleksander Wielopolski (1803 - 1877)


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Dziś na rybach (sezon 2010)

Artur Betcher

Offline

Posty usunąłem, nie ten temat, do pogaduszek zapraszam do tematu "O wszystkim i o niczym"
Mamy już w necie wiele for gdzie nie można znaleźć żadnych informacji, przypilnujcie sami żeby tu tak nie było bo za pół roku będzie tu taki bałagan że nikt nic nie znajdzie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mario

Offline

A wiec w dwóch zdaniach bo nie mam dziś zbyt wiele czasuSmutny.
Wczoraj łowiąc ze Stefanem Seuss z jego łodzi w Paryżu na Sekwanie wychowalnym 5 sumów: 160 cm 30 kg, 130 cm , 100cm, 70cm, 60cm.
Dołączam fotki dwóch największych, ( Stefan mówił ze tym mniejszym się nie opłaca robić zdjęć a dla mnie każda rybka cieszy ). I przy okazji też poznałem Haas Patricka (Radical Team Carp) który testował wędki Radical, jeśli przejada test to będą w katalogu Quantum 2011.
Na następne rybki jestem umówiony ze Stefanem na październik na tydzień a wiec myślę ze będą lepsze wyniki. we Francji (Rhone). Po niedzieli zrobię opis z wyprawy.

Pierwszy Sum 160 cm:

www.forumsumowe.pl/images/m_ladny_sum.jpg

[img]Drugi Sum 130 cm:[/img]

www.forumsumowe.pl/images/m_sum_130cm.jpg

Fotka ze Stefanem Stefan Seuss ( Szef Black Cat Team) (Radical Team Carp)

www.forumsumowe.pl/images/m_black_cat_team.jpg

Fotka z Haas Patrick (Radical Team Carp)

www.forumsumowe.pl/images/m_patrick_hass.jpg
 

Slawomir Jozwiak

Offline

No mario Gratulejszyn !!!
 

Mario

Offline

Dodam jeszcze ze mam możliwość organizowania wypadów na sumy ze Stefanem, nie jest to w celu zarobkowym, muszę tylko ustalić ze Stefanem wszystkie szczegóły bo rozmawialiśmy wstępnie o tym.
To będzie uzależnione od jego wolnych terminów. Jak dobrze pójdzie to może do Włoch się załapie na rybki. A to jego wyczyn we Włoszech:

Rekord Świata Pobity

W nocy pomiędzy 21 i 22. Marca 2006 dwaj wędkarze testowi Quantum, Stefan Seuß i Benjamin Gründer zapisali się w historii połowów olbrzymich sumów. Już od początku zawodów Bernhard and Ute Heiner's "Welscamp" na rzece Po wędkarze zespołu Quantum wyciągali spore sztuki, lecz tej pamiętnej nocy pobili dwukrotnie.

Około pół godziny przed północą na wędzisku Stefana miało miejsce potężne branie po którym nastąpiła długa wyczerpująca walka. Długie i wyczerpujące odjazdy podczas holu wskazywały na to że ryba musi być niewiarygodnych rozmiarów. Po 45 minutach starał się wyciągnąć rybę rękoma lecz skończyło się to wciągnięciem go do rzeki. W końcu jednak udało się bezpiecznie wyholować rybę na brzeg.

W momencie w którym udało mu się wreszcie stanąć na nogach i ogarnąć całą sytuację zobaczył swojego partnera z drużyny biegnącego w stronę swoich wędzisk. Sygnalizator brań przy wędce Benjamina hałasował niemiłosiernie. Po zacięciu nastąpiła kolejna wyczerpująca walka zakończona szczęśliwym lądowaniem ryby. Pierwsze szybkie pomiary ryb odebrało wędkarzom mowę. Oba mierzyły sporo ponad 2,4m. Istne szaleństwo.

Rekord Świata IGFA:

www.forumsumowe.pl/images/m_rekord_swiata_sum.jpg


Rankiem, w obecności notariusza i siedmiu świadków, dokonano ponownych pomiarów z użyciem zalegalizowanego sprzętu. Wyniki były absolutnie rekordowe: sum Stefana Seuß`a mierzył 2,48m I ważył 102,8kg natomiast odrobinę mniejszy sum Benjamina Gründer'a miał odpowiednio 2,41m i 97,4kg. Dane połowu Stefana Seuß`a przekazane zostały do IGFA I od tego momentu obowiązuje nowy rekord świata.


Ryby złapano przy użyciu następującego sprzętu: wędka - Rhino DF Big Fish, 2,85m, Kołowrotek - Quantum Crypton Big Pit z plecionką Quantum Catfish Braid 50 kg. Woda w tym dniu miała tylko 9,2 stopnie C. Przynętą był w obu przypadkach żywiec leszcza.
 

aseel

Offline

Gratki Mario

 

Martin94

Offline

No to masz kolego niezłe znajomości Okok
 

Janusz Michalak

Offline

Tylko pozazdrościć. A ja tu mam chęć, czas i miejsce ale brakuje kolegi po kiju na zasiadkęSmutny. Byłem parę razy sam i nawet raz wciągałem niedużego suma ale to nie to co przysiąść i pogadać.
 

aseel

Offline

Dwa dni od piątku od 19 do niedzieli 10, w sumie dwa brania jedno zerwało 40 cm leszcza i poszedł ze zdobyczą drugi zacięty 174cm waga ? ale chyba nie fotogeniczny, bo zsunął się z maty i dał nogę jedynie udało się zrobić zdjęcie mordki i takie sobie zrobił kolega jak go podnosiłem
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Nono Graty!!! Aseel, czyli wypad możesz zaliczyć do udanych Usmiech
 

Janusz Michalak

Offline

To tylko pogratulować. Ja wybrałem się na Caspe w piątek wieczorem i obrazu na przywitanie rozpętała się burza, fala jak na morzu i o wywiezieniu zestawów tylko pomarzyć. Ciemną nocą udało się zanęcić i z przeszkadzającą nadal falą wywieść zestawy. Niestety do niedzieli rano tylko zmieniałem pellet i nęciłem, 20kg pelletu i ani jednego brania. Szczerze mówiąc pierwszy sezon łapie na pellet i nie jestem pewien czy wszystko robię dobrze. Kiedyś wieszałem żywca na bojce i widziałem jak ładnie pracuje i czy go coś skubie. Tak więc czuje mały niesmak po tym wypadzie.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dziś na sumach 2018 Forum ogólne o sumach 14 19 października 2018 21:21
Sezon na suma 31.05.2018r? Forum ogólne o sumach 5 08 marca 2018 19:22
Dziś na rybach ( nie sum) sezon 2018 Hyde Park 6 31 stycznia 2018 18:53
Dziś na rybach (nie sum) sezon 2017 Hyde Park 53 20 czerwca 2017 20:03
Wędkarstwo podlodowe sezon 2017 Hyde Park 18 11 lutego 2017 03:26
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,752,989 unikalne wizyty