Własny kwok | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Lenistwo idzie tak wolno, że nędza je dogania. - Benjamin Franklin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Kwok czyli jak zwabic suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Własny kwok

Janusz Michalak

Offline

JanuszW6666 napisał(a):
bodzio napisał(a):
Do JanuszW6666:
Rok temu kupiłem dokładnie taki sam kwok. W oryginalnym stanie ten kwok nie działa w ogóle. Dopiero po zmniejszeniu grubości noża wydaje jakieś dźwięki. Mam nadzieje że podsunąłem pomysł ulepszenia sprzętuUsmiech
Po przeczytaniu tego posta przekazałem go do sprzedającego na co odpisał mi tak:Dzięki za uwagę, ten kwok robiony był według zamówienia i nigdy nie miałem uwag co do jego budowy i działania,jeśli mogę to wyślę ci po świętach kłokuszkę ,byłbym zobowiązany za sprawdzenie działania i uwagi co do budowy ,akurat jej sam używałem i robiłem według wzornika ze wschodu
Oczywiście koszty po mojej stronie a kłokuszka pozostanie do twojego użytku

No i dzisiaj dostałem tak zwaną kłokoszkę, drugi kwok o już nieco węższym nożu i trzy robale zupełnie za darmo do Hiszpanii i z przeprosinami za długie oczekiwanie.
Dziękuję Suchy1912 za prezenty i jak tylko będę mógł to na pewno je wypróbuje.
Zastanawiam się tylko dlaczego kolega Suchy1912 jeszcze nie zaprezentował się nam ze swoimi kwokami w Hand Made, ponoć brak czasu.
www.forumsumowe.pl/images/t_kwok_i_klokoszka.jpg
www.forumsumowe.pl/images/t_kwok_i-klokoszka.jpg
 

Artur Betcher

Offline

Zaprezentował się ale niewłaściwie i dlatego usunąłem. Czekam na poprawna prezentację którą z chęcią zamieszczę.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz Celt

Offline

Dziś znalazłem ciekawy tak myślę, kawałek drzewa czereśni.
Po obraniu z kory i delikatnym zeszlifowaniu boków, wygląda tak
www.forumsumowe.pl/images/t_podstawa_budowy_kwoka.jpg
Jak myślicie da rade z niego coś zrobić? mnie się wydaje ze tak.
Czy czereśnia się nada jako drzewo do tego typu rzeczy?
 

Robert Zakrzewski

Offline

Rodzaj drzewa tu ma małe znaczenie jako materiał na takie robótki bardziej osoby wybierają drzewa egzotyczne żeby ładnie się prezentował kwok w tym przypadku bardziej trzeba się skupić na prosiaczku i na nożu żeby nie był za gruby i nie za cienki bo pęknie a rodzaj drzewa tu odgrywa mniejszą rolę tylko drzewo nie może być za miękkie np jak lipa .Kwoki już są robione z kompozytów żywicy ,drewna łączonego z metalem więc widać że bez znaczenia jakie drewno najwięcej zależy od prosiaczka czy będzie działać czy nie i od noża. Jak go ładnie zrobisz może być ciekawy kwok Okok
 

Lukasz Celt

Offline

Chodziło mi właśnie czy nie będzie za miękkie lub łamliwe, ale już widzę że dosyć twarde te gałęzieOczko
Ile nóż powinien mieć max i min grubości żebym mógł wybrać pośrednia? Czy nóż musi być na całej swojej długości jednakowej grubości? Ja u siebie zrobiłem to tak że pierwsze 5 cm od prosiaczka jest takiej samej grubości później się stopniowo pogrubia do uchwytu.
www.forumsumowe.pl/images/t_czeresnia-na_kwok.jpg

Jeśli już nic nie będę musiał zmieniać to brakuje tylko prosiaczka, który będę mógł zrobić dopiero w niedziele.
Może ktoś ma z was wymiary uniwersalnego prosiaczka?
 

Robert Zakrzewski

Offline

Ja mam przy swoim 3-3,5 milimetra grubość noża przy prosiaczku, a przy rękojeści już trochę grubszy, ale nieznacznie. To zależy od samego siebie. Ten kawałek noża przy prosiaczku powinien być w miarę cienki, żeby łatwo "przecinał wodę" . Chyba nie ma uniwersalnego prosiaczka zależy jaki chcesz sobie zrobić czy wypukły, prosty, czy wklęsły, albo jeszcze jakiś inny Oczko
 

Lukasz Celt

Offline

Po długim skrobaniu i czyszczeniu papierem ściernym już jest gotowy,
pomalowany i wypróbowany w oczku wodnym. Kwoczy i nie trzeba nic poprawiać, od początku wierzyłem że ten kawałek gałęzi będzie kwoczył i tak też się stałoHaha

www.forumsumowe.pl/images/t_czeresniowy_kwok_sumowy.jpg

Pozostaje jednie wypróbować go nad wodą.
Nigdy wcześniej nie wykonywałem prac w drewnie, więc estetyka jest jaka jest.
 

Artur Betcher

Offline

Dobra robota, napisz kiedyś o rezultatach kwoczenia bo ten dział u nas na forum kuleje.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Konrad Bartosik

Offline

Witam, Ja zrobiłem bardzo cienki nóż przy prosiaczku 3mm, wszystko to skleiłem, ale to mizernie wyglądało, wpadłem na pomysł połozenia na nóż i prosiaczek maty z włokna szklanego i zalania żywicą, mozolna robota ale po wyschnieciu i wyszlifowaniu efekt wysmienity, można nim tłuc chyba do śmierci, niedługo go będę próbował, chociaż jak go wziąłem w rękę to troszkę muszę podginać nadgarstek więc może być ciężko nim kwoczyć, nic straconego doświadczenie nie pójdzie w las. pozdrawiam wszystkich
 

Robert Zakrzewski

Offline

Kondzio wrzuć fotki tego kwoczka Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki kwok? Kwok czyli jak zwabic suma 6 17 marca 2020 22:18
Łowienie suma na kwok Kwok czyli jak zwabic suma 24 24 lipca 2017 09:37
Najlepszy kwok Kwok czyli jak zwabic suma 3 02 września 2016 21:48
Kwok Kwok czyli jak zwabic suma 63 24 lipca 2016 17:02
Jaki prawidłowy odgłos powinien wydawać kwok Kwok czyli jak zwabic suma 31 01 grudnia 2015 19:35
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,562,925 unikalne wizyty