Zniżki w sklepach dla użytkowników portalu. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Największym błędem człowieka jest udowodnić drugiemu jego głupotę. Autor: Anonim


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Sprawy organizacyjne

 
Zniżki w sklepach dla użytkowników portalu.

Artur Betcher

Offline

Zniżki w sklepach dla użytkowników portalu.

Witamy wszystkich serdecznie.

Temat jest długi, ale ze względu na jego znaczenie dla użytkowników portalu, zachęcam do przeczytania w całości.

Chcąc podziękować naszym użytkownikom za ich aktywność, po raz drugi w tym roku robimy wielki krok w ich stronę. Uznaliśmy że tak jak i w przypadku przewodników wędkarskich, to Wam należą się profity, bo to Wy swoją aktywnością budujecie ten portal, sprawiacie że mamy kilka tysięcy wyświetleń dziennie, dzięki czemu portale ciągle są popularne w polskiej internetowej sieci wędkarskiej.

Nie jest tajemnicą, że sklepy, które opierają część lub całość działalności na sprzedaży internetowej, to właśnie dzięki zawartym w różnej formie reklamom na poczytnych portalach wędkarskich, tworzącym je użytkownikom zawdzięczają swój sukces. Niestety rzadko to jest doceniane i jeśli już, to właściciele portali osiągają z tego tytułu jakieś profity. Najczęściej w słusznej sprawie, gdyż są one przeznaczane na utrzymanie serwera, ale nie zmienia to faktu, że przeciętny użytkownik na tym nie korzysta.

Postanowiliśmy to zmienić.
Wyselekcjonowaliśmy więc grupę sklepów o dobrej opinii i cenach i wystosowaliśmy do nich pismo o chęci podjęcia współpracy na bezprecedensowych warunkach, czyli w zamian za zniżki dla stałych użytkowników portalu.
Pismo wysłaliśmy do czterech sklepów i wszystkie się zgodziły na interesujących nas warunkach. Nie były to nawet negocjacje bo po prostu sklepy te zgodziły się na podjęcie współpracy z nami na warunkach przez nas określonych, gdzie za reklamę nie będą płacić właścicielowi strony internetowej, a formą zapłaty będą zniżki na ich produkty dla stałych użytkowników naszych portali.
Oczywiście sklepy nie są wybrane przypadkowo. Są to sprzedawcy posiadający nie tylko dobre ceny, ale też w jakiś sposób wyróżniające się pozytywnie spośród innych. Nie braliśmy pod uwagę żadnych sklepów ogólnowędkarskich, gdyż rozpiętość cen i marż, z reguły to uniemożliwia. Na jedne produkty w takich marża wynosi 20%, a na inne 120% więc żadna zniżka nie jest miarodajna. Wyselekcjonowaliśmy zatem sklepy, że się tak wyrażę "tematyczne", które mają pewien ograniczony asortyment, co gwarantuje uczciwość i przejrzystość współpracy.

Poniżej przedstawiam sklepy, z którymi nawiązaliśmy współpracę wraz z uzasadnieniem.

1. Sklep usunięty

2. Tokarex www.pontony.net.pl
www.forumsumowe.pl/images/tokarex_pontony.jpg

Firma prowadzona przez Jana Tokarskiego, której właściwie przedstawiać nie trzeba, bo dobra opinia o niej daleko wykracza poza fora wędkarskie. Oferuje ona przede wszystkim pontony i łodzie wędkarskie, a także silniki, akumulatory, cały do nich osprzęt a także elektronikę wędkarską.
Wielu już się przekonało jak uczciwe i przejrzyste zasady oferuje Tokarex, a w osobie sprzedawcy Rafała uzyskało odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań i problemów.
Nie mogę napisać, na jak wysokim poziomie jest serwis posprzedażowy firmy, gdyż mogłyby się znaleźć osoby spoza portalu, które mogły by to wykorzystać. Jednakże jest to jedna z tych firm, gdzie na pierwszy plan przedkłada się dobro klienta.
Tutaj również uzyskaliśmy 10% zniżki dla stałych użytkowników portalu i również jest to świetny wynik, gdyż marże na produkty, które firma oferuje również nie są takie jak na drobny sprzęt wędkarski.

3. Sklep Usunięty

4. Sklep usunięty


DODANO DNIA 12.05.2012

5.Sklep Usunięty


DODANO DNIA 21.05.2012

7. Sklep Team Dragon www.teamdragon.pl
www.forumsumowe.pl/images/team_dragon.png

Taem Dragon właściwie przedstawiać nie trzeba. Sklep prowadzi zawodowy wędkarz Piotr Grzelaczyk.
Również o wyborze zadecydowała uczciwa polityka cenowa sklepu jak również i to że w ofercie sklepu znajdują się w 99.9% właśnie produkty Dragon. Posiadają także woblery SALMO
Sam sprzęt nie wymaga jakiegoś specjalnego przedstawiania bo jego opinia jest już dobrze wielu użytkownikom znana. Pan Piotr to człowiek pozytywnie nastawiony i otwarty na pomoc i również bardzo się cieszymy że nawiązał z nami współpracę na warunkach które nas interesowały. Dziękujemy też za to że i zniżka która nam zaproponował jest miarodajna a nie na zasadzie kijka sznurka i marchewki Usmiech Zniżka ta nie obejmuje jedynie łodzi Buster na które jej nie ma celem ochrony już istniejących producentów łodzi na portalu pomimo tego że to zupełnie inne półki.
Każdy z użytkowników z listy wystarczy że zarejestruje się na stronie i powiadomi o tym P. Piotra a ten przydzieli ich do specjalnie utworzonej grupy gdzie ceny automatycznie wyświetlać się będą ze zniżką. Oczywiście każdy kto nie chce się rejestrować to po prostu nie musi, można też zamawiać przez telefon czy maila ale jest to pewne ułatwienie.
Zniżka na wszystkie artykuły na stronie wynosi 20% za wyjątkiem serii HM i odzieży Andersona gdzie wynosi ona 5% z racji tego iż marże na te wyroby są jednocyfrowe i sklep musiał by dopłacać do zakupów stałych użytkowników z listy.

8. Hurtownia Eldorado www.eldoradosklep.pl
www.forumsumowe.pl/images/eldorado-mikado.jpg

Hurtownia Eldorado prowadzi sprzedaż produktów Mikado i stanowią one ponad 95% asortymentu hurtowni. Firmę prowadzi P.Radosław Czajkowski który również jest zawodowym wędkarzem. Na szczęście dla nas prowadzi ona tez sprzedaż detaliczną i to dlatego zwróciliśmy się właśnie do nich. Oprócz konkurencyjności cenowej wyróżniają się także szybkością realizacji zamówień gdyż znajdują się 200m od centrali Mikado. Jako ze współpracują głównie z Mikado posiadają tez największy w Polsce asortyment Mikado.
Firmy Mikado nikomu przedstawiać nie muszę bo też ma ustaloną pozycje na rynku.
W hurtowni tej znajdują się też marginalnie łodzie, echosondy i pontony i są one wyłączone z jakiejkolwiek reklamy i zniżek celem ochrony interesów tych podmiotów z nami współpracujących których te przedmioty stanowią główną działalność. Nie ma zatem na nie zniżek.
Zniżki na wszystko oprócz tych trzech wyjątków w całym sklepie wynoszą 20% i przy warunkach jakie oferują to wynik rewelacyjny. Hurtownia posiada też zniżki lojalnościowe w wysokości 3%, 5% i 10% ale łączyć ich i sumować nie można bo wynegocjowany przez nas rabat i tak dwukrotnie przewyższa ten dla stałych klientów w dodatku bez względu na to czy kupimy robaki za 4zł czy wędziska za 1000zł. Sumowanie tego również prowadziło by do tego że musieli by dopłacać do naszych zakupów. Rabaty lojalnościowe mogą się jednak przydać wszystkim tym którym zniżka nie przysługuje. 20% to świetne warunki ale taka jest właśnie cena za reklamę u nas.

DODANO DNIA 24.05.2012

9. Askari Polska www.askari.pl
Mamy dla Was wszystkich wielką niespodziankę którą jest nawiązanie współpracy ze sklepem oferującym na suma wszystko od A do Z. Ci którzy już go znają wiedzą że we wielu produktach na rynku jest bezkonkurencyjny. Ci którzy go nie znają powinni się zapoznać z jego ofertą ponieważ posiada on w swojej ofercie produkty których jest bezpośrednim importerem w których znajdziemy:

Sanger Uni Cat, Zebco, Berkley, Rapala, Abu Garcia, Cormoran, Daiwa, Dam, Delkim, Exori, Mitchell, Mustad, Penn, Petzl, Rhino, Ryobi, Sensas, Shimano, WFT, VMC

I kilkadziesiąt innych dostępnych tutaj: Lista produktów importowanych

Mówimy oczywiście o sklepie Askari Polska www.askari.pl

www.forumsumowe.pl/images/askari.jpg

Sklep ten jest prowadzony przez Grzegorza Smołka i posiada w swojej ofercie sprzęt i akcesoria praktycznie do wszystkich metod, począwszy od wędkarstwa karpiowego, poprzez morskie, muchowe, podlodowe, spinningowe, spławikowe, aż po BIG GAME, czyli to co nas najbardziej interesuje - wędkarstwo sumowe. Już sama jego obecność w naszym programie, to rzecz wyjątkowa gdyż sklep ten opłacało by się promować i reklamować na naszym portalu bez jakichkolwiek zniżek ze względu na to, że już je ma bardzo niskie, przez co każdy bez wyjątku zyskuje na znajomości tego sklepu. Niemniej jednak po negocjacjach sklep Askari Polska daje nam 10% rabatu dla stałych użytkowników portalu płacąc tym samym tym upustem za reklamę na portalu. Dziękujemy za ten gest i jako użytkownicy i jako administracja.
To, że firma ta ma największy wybór rzeczy na suma w Polsce jak i wszystko to w najtańszych cenach, to raz ale i tak w podjęciu decyzji o nawiązaniu współpracy miał znaczenie fakt że jako jedyna nie ogłasza że jest największą, najlepszą i najtańszą firmą jeśli chodzi o sprzęt na suma. Jest to firma nie szukająca reklamy, klientów zdobywa faktami.

Zmiany w umowie z ASKARI POLSKA z dnia 04.o6.2012

Dostałem informację że firma Askari Polska musi zmodyfikować warunki współpracy wyłączając ze zniżek wszelkie Łodzie, Łódki zanętowe, Silniki i Artykuły już objęte promocją.
Wiąże się to z tym że do niektórych z tych artykułów już muszą dopłacać w przypadku gdy kupuje je ktoś ze zniżką gdyż maj ą na nie bardzo niskie marżę.
W przypadkach Artykułów objętych promocją często są to wyprzedaże rzeczy po kosztach i w takim wypadku firma dopłaca do każdego kupionego produktu a tak być nie może.
Wszyscy którzy złożyli zamówienia na produkty wyłączone ze zniżek do tej pory od i tak zniżkę na te produkty mają bo wyłączenie wchodzi w życie od tej chwili i nie działa to wstecznie.
Myślę że nie jest to wielki problem gdyż firma Askari i tak posiada rewelacyjny asortyment w rewelacyjnych cenach a zniżka zostaje na poziomie na którym była.

Pozdrawiamy.


DODANO DNIA 01.06.2012

10.Sklep Usunięty

DODANO DNIA 14.07.2012

11.Sklep Usunięty

DODANO DNIA 21.12.2012


12. Fishing Planet http://www.fishin...

www.forumsumowe.pl/images/polska_baza_wedkarska-nad-ebro.jpg

Fishing Planet jest to polska baza wędkarska nad Ebro prowadzona przez Piotra Szałajko i od niedawna również jego wspólnika Roberta Cyferkowskiego.
Znamy ją dobrze, wielu z nas już ją odwiedzało pod nazwą SpainFishing.


http://www.forums...shing.html

Kontakt nadal przez Piotra lub przez Biuro podróży z nimi współpracujące.

Ośrodek dzięki inwestorowi podniósł standardy i jest przygotowany na większą ilość gości niż dotychczas.
Od teraz jednak zamiast reklamować temat w naszym dziale będziemy reklamować stronę internetową tej bazy wędkarskiej w Hiszpanii.
Oczywiście posiadamy tam zniżkę w wysokości 20% na wszystko dla użytkowników spełniających wymagania. Już nie wystarczy 30 postów na forum tak jak za czasów SpainFishing.
Wkrótce na forum nowy temat w którym przedstawimy bazę po zmianach oraz konkurs Usmiech
Pozdrawiamy.


Umowa z wszystkimi firmami nie jest umową prawną. Jest oparta na zasadzie partnerstwa i współpracy, gdzie w zamian za reklamę firmy, profity trafiają nie do administracji, a do użytkowników aktywnie budujących nasze portale, bo to dzięki Wam wszystkim istniejemy i rozwijamy się, a więc i reklamowane firmy mają skuteczną reklamę.

Tyle pokrótce na temat firm, z którymi nawiązaliśmy współpracę. Jednocześnie obiecujemy, że w przyszłości będzie ich więcej. Oczywiście oprócz interesów użytkowników, zawsze uczciwie będziemy również dbać o interesy firm, które już z nami współpracę nawiązały i będziemy starać się, żeby nowe firmy nie zazębiały się oferowanymi produktami z tymi już u nas istniejącymi.
Nie mniej jednak docelowo mamy nadzieję, że liczba firm oferujących zniżki dla stałych użytkowników portalu, będzie się cyklicznie powiększać.

Przy wyborze firmy do nawiązania współpracy, będziemy zawsze zwracać uwagę nie tylko na ceny, ale też na uczciwość sprzedawców, serwis posprzedażowy, opinię firmy wśród użytkowników internetu i samo podejście danej firmy. Najbardziej pożądane są firmy oferujące coś więcej niż sam towar, czyli takie, które oferują jakąś wartość dodaną, za którą nie oczekują zapłaty. Może to być właśnie wiedza i bezinteresowna pomoc, nawet tym, którzy nie są klientami sklepów.
Nie nawiążemy też nigdy współpracy z podmiotami oferującymi zniżki pozorne czyli z takimi które już mają za wysokie ceny a jakakolwiek zniżka była by tylko żartem wysuniętym w kierunku użytkowników portalu.

Firmy zainteresowane współpracą mogą pisać do nas na adres arturbetcher@gmail.com, ale tak jak już wspomniałem ze względu na małą przejrzystość ofert i marż, sklepów ogólnowędkarskich reklamować nie zamierzamy, przynajmniej w tej chwili.
Na pewno będziemy się starać podjąć współpracę w najbliższym czasie z jakąś pracownią oferującą wędziska na zamówienie i z producentem łodzi szczególnie przystosowanych dla wędkarzy. Będziemy też myśleć o innych asortymentach takich jak namioty, sprzęt biwakowy i inne (propozycję zawarcia umowy z Lamborgini uważam za nierealną Oczko)

Każdy podmiot z nami współpracujący może też uskutecznić swoją reklamę, zamieszczając wpisy o nowościach na swoich blogach, informując o obniżkach cen, organizując różnorakie konkursy lub dodając inne informacje związane z reklamą.

Tak jak już napisałem, umowy nasze nie są umowami prawnymi, tylko partnerskimi i liczę na uczciwość obu stron.

Teraz przejdę do kolejnej części, czyli do tego, komu zniżki przysługują.
Oczywiście będą tu kryteria, jak w każdym temacie gdzie w grę wchodzą realnie zaoszczędzone pieniądze.
Nie będzie tu kumoterstwa, a lista osób będzie robiona z automatu, bez względu kto komu się podoba czy nie. Będzie ona oparta przede wszystkim na aktywności na portalu, bo nie jest możliwe, żeby osoby nieaktywne lub dopiero co zarejestrowane osiągały z tytułu współpracy korzyści. Na to nie pójdzie ani portal ani żaden sklep.

1. Podstawowym kryterium będzie posiadanie imienia i nazwiska jako nicka, gdyż eliminuje to wszelakie sytuacje, gdzie ktoś mógłby chcieć po prostu wykorzystać okazję. Na życzenie jakiegokolwiek podmiotu współpracującego będzie to sprawdzane.

2. Próg 200 punktów z aktywności na portalu do którego będzie się liczyć posty, zdjęcia w galerii i newsy.
Post to wiadomo 1pkt, każde zdjęcie które opublikujemy w galerii to 5pkt i każdy news opublikowany to 20pkt.
Początkowo myśleliśmy o tym, żeby było to 100 postów, jednakże wielu ludzi ma problemy z napisaniem choćby kilku postów, a zdjęcia i newsy też wpływają na rozwój portalu. Na życzenie więc będziemy publikować jako newsa Wasze zasiadki sumowe publikowane na blogu, które będą dostatecznie okraszone zdjęciami z takiej wyprawy.
Zdjęcia publikujemy tylko te, które mają zarówno tytuł jak i opis.

3. Staż na portalu minimum miesiąc. Nie możemy pozwolić, żeby na portalu zarejestrowała sie osoba i dodała 40 zdjęć, a potem domagała sie zniżek.

Jak widać, kryteria które postawiliśmy nie są łatwe, ale też nie są jakieś wygórowane dla osób aktywnie uczestniczących w życiu naszych portali. Stawiamy cały czas na aktywność i już dzięki dotychczasowej pracy, wiele osób na dzień dzisiejszy może skorzystać ze zniżek, tym samym oszczędzając realną gotówkę.

Rozumiemy też, że są wśród nas osoby, które nie spełniają wymagań ze względu na przykład na nicka lub ze względu na za mała liczbę postów, a które swoimi działaniami zasługują w 100% na nie, ale nie możemy robić tu wyjątków bo współpraca nasza ze sklepami stała by się nieczytelna i zagmatwana.

Mając na uwadze fakt, że będziemy się starać ciągle zwiększać liczbę sklepów, z którymi będziemy współpracować oraz różnorodność produktów, które docelowo będzie można kupić w promocyjnych cenach, zachęcamy do spełniania wymagań ustalonych wspólnie z naszymi partnerami, bo uważamy że schylić się po te realne pieniądze, jest naprawdę warto.

Te zniżki nie są niczym szczególnym, bo już od dawna na nie zasłużyliście, szczególny jest jedynie krok w celu ich uzyskania w tej właśnie postaci. Stanowicie siłę napędową wielu sklepów internetowych, polskie fora wędkarskie to skarbnica klientów dla nich i bardzo cieszy fakt, że te kilka sklepów, do których wystosowaliśmy ofertę w tej postaci postanowiło to właśnie docenić.

Tą akcją właśnie dziękujemy wszystkim za aktywność i budowanie tego portalu. Mamy też nadzieję, że w przyszłości lista osób uprawnionych nie zmieści się na jednej stronie, tak samo jak i liczba sklepów, producentów o różnorodnym asortymencie usług i produktów wędkarskich. Usmiech

Szczegółowe kryteria i lista osób uprawnionych dostępna jest w tym temacie:
Lista uprawnionych do zniżek w zamian za reklamę na forum

Baner reklamowy firm które podjęły z nami współprace pojawi się nad ostatnio poruszanymi tematami i bedzie wyglądał tak:W przypadku gdy firm nazbiera się więcej zostanie on przeniesione pod ostatnio poruszane tematy lub powstanie drugi taki sam pod nimi.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.

Administracja portalu www.forumsumowe.pl
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Tomasz Zukowski

Offline

Co tu dużo pisać Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski
Myślę,że to dobre posunięcie ponieważ zyska na tym portal i jego użytkownicy Okok
Też tak patrzyłem przed chwilą Power Pro reklama Yyyyy Oklaski
Super sprawa z tymi zniżkami Jahoooo
Powiem szczerze ,że taki pomysł też mi świtał kiedyś w głowie ale tylko świtał,a dzisiaj się urzeczywistnia Oklaski
 

Lukasz S

Offline

Gratulacje dla Administracji Naszego Portalu za tak świetne decyzje Usmiech Oklaski Aż miło się robi jak się czyta ten temat. Nie jestem na innych forach ale wydaje mi się, że nie wiele jest takich co tak dba o dobro użytkowników, nic tylko trzeba za to podziękować Usmiech Naprawdę fajna sprawa, myślę że i użytkownicy i sklepy wiele na tym zyskają. Tylko jedno takie małe pytanie. Zamawiając towar z danego sklepu co musimy zrobić aby zniżka została przyznana? Wysłać e-mail do nich czy będzie to się odbywać z automatu?
 

Tomasz Zukowski

Offline

Też nie jestem na żadnym innym forum ale rzadko kiedy jest tak ,że i użytkownicy mają jakieś korzyści i to nie tylko chodzi o portale ale tak ogólnie.Jednak wędkarstwo to drogie hobby i takie zniżki to bardzo dużo Usmiech Oklaski
 

Artur Betcher

Offline

Podać imię i nazwisko oraz powiedzieć że jest się z Forum Sumowe z grupy której przysługują zniżki.
Sklepy dostały listę oraz link do tematu gdzie same mogą sprawdzić listę użytkowników którym ona przysługuje. Do tego mogą wysłać prośbę o weryfikację na maila czyli to szybka sprawa. Wysyłają też na to samo nazwisko.
Każdy sklep będzie miał swój temat na forum tak więc i w nim można napisać że chce się coś zakupić po promocyjnej cenie. Ogólnie nie będzie żadnych problemów z uzyskaniem zniżki bo oferta jest po pierwsze podziękowaniem za aktywność na portalu na po drugie i sklepy przecież na tym zyskują.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Kazimierzp

Offline

Bardzo fajny pomysł, a jeśli chodzi o sklep z plecionkami to na pewno korzyść dla sklepu, którego nie trzeba będzie polecać na PW ale ma na forum reklamę, a także korzyść dla nas którzy mają zniżkę na zakupy, oraz dla tych co szukają orginalnej plecionki.
 

Artur Betcher

Offline

Aspius_aspius miał nieskazitelną opinię i to zadecydowało o otwartej współpracy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jacek B

Offline

Ceny Power Pro ma przystępne nawet bez 10% zniżki,a do tego jak jest sprawdzony i ma oryginały to ja się skuszę chociaż zniżka mi na razie nie przysługuje.Okok
Złapać to można chorobę.Ryby się łowi.
 

Artur Betcher

Offline

Podoba mi się takie nastawienie. Mam nadzieję że nikt zaraz się nie obrazi że kryteria są bo i być muszą i powinni wszyscy toi rozumieć.
Osoby posiadające nicka zawsze mogą zmienić a próg 200pkt nie jest nieosiągalny bo liczą się też zdjęcia i newsy. Z czasem lista osób się rozrośnie tak samo jak lista sklepów. Dla chcącego nic trudnego. Osoby średnio aktywne ten próg osiągają w ciągu miesiąca. Tylko chcieć i pisać z sensem.
Aktywność nasza również jest na rękę sklepom z którymi mamy współpracę bo odwiedza nas masa gości i do tego rośniemy w siłę w internecie co zwiększa też skuteczność reklamy. Układ jest dobry dla obu stron.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz Trzpiola

Offline

Wielkie brawa za pomysł. Oklaski
Pozdrawiam lukas0055
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.67
33,529,382 unikalne wizyty