Wyjazd grupowy Ebro 2016 - temat roboczy | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto chce jednym spojrzeniem ująć wiele równocześnie przedmiotów, ten żadnego z nich nie widzi wyraźnie -Kartezjusz


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Zloty i forumowe imprezy

 
Wyjazd grupowy Ebro 2016 - temat roboczy

Artur Betcher

Offline

Witam wszystkich.
Poniżej przedstawiam temat roboczy o wyjeździe grupowym Forum Sumowe nad Ebro w 2016r.
Temat przeznaczony jest wyłącznie dla osób nim zainteresowanym.
Osoby które tu konta nie mają a mają uwagi po przeczytaniu proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Zatem do rzeczy.

1. Termin wyjazdu to 19-30 sierpień 2016r i już jest on zaklepany w bazie. Nie ulegnie on zmianie. Jeśli ilość chętnych przekroczy nasze możliwości zrobimy drugi zlot w innym terminie.
Pierwsza z opcji to dodatkowy wyjazd wcześniejszy a druga to koniec października.

2. Żywienie w trakcie podróży ulega zmianie.
Po przyjeździe do Paryża zaprosiliśmy wszystkich na herbatę czy kawę. Później było zwiedzanie Paryża. Wielu pomimo tego ze prowiant posiadało było po prostu głodnych i kupowało jedzenie na mieście.
To zmieniamy i po przyjeździe w przyszłym roku wszyscy dostaną śniadanie a przed odjazdem ciepły posiłek. To samo się tyczy drogi powrotnej do Polski. Po przyjeździe do Paryża robimy dla wszystkich śniadanie tak jak było to w tym roku. Zrobiliśmy tak właśnie ze względu na to ze Kasia zauważyła taką potrzebę jak jechaliśmy w stronę Hiszpanii.
Przed wyjazdem do Polski też wszyscy dostaną ciepły posiłek. Bez obaw, zmieścimy się. W tym roku nie planowaliśmy zapraszania ludzi do domu i daliśmy radę a w przyszłym przygotujemy tak salon że będzie dużo więcej miejsca i krzeseł do siedzenia.
Nie będą to oczywiście dwudaniowe posiłki bo jest to niewykonalne ale na pewno nikt głodny z domu nie wyjdzie.
Na drogę będzie też zrobione więcej kanapek gdyż doszły mnie słuchy że na koniec dla wszystkich nie było.
Przepraszamy za to. Kasia oprowadzała wycieczkę przez Pary gdyż ja załatwiłem sobie nogę na wyjeździe i przez to nie zdążyła zrobić odpowiedniej ilości. To się nie powtórzy.

3. Żywienie na miejscu.
Tutaj też następują zmiany.
Śniadanie bez zmian natomiast obiadokolacja jest nieco za późno od śniadania a do tego wypad w godzinach najlepszych brań.
Dzielimy ją więc na dwa posiłki umownie nazywając to obiadem i kolacją.
"Obiad" składający się z pierwszego dania czyli zupy będzie około godziny 15:00 ( 15:00-16:30) i do niej oczywiście będę kanapki gdyż samą zupą można się nie najeść.
W tym roku i tak zupa była cały czas w bemarach i tak będzie w przyszłym ale na to pierwsze danie dodatkowo będzie coś podawane do zupy.
Umowna "kolacja" za to będzie później i będzie to właśnie drugie danie czyli przykładowo ziemniaki z żeberkami i deser.
Godziny tej "kolacji" będą ustalone między 20:00 a 22:00 tak żeby nie odciągać ludzi od łowienia o godzinie 18:00 czyli wtedy kiedy ryba nieźle bierze.
Wiem że takie rozwiązanie jest nieco abstrakcyjne gdyż nie robi się drugiego dania tak późno ale jest to najlepsze rozwiązanie żeby ludzie mogli łowić w godzinach najlepszych brań a nie gnić na stołówce.
Jeśli chodzi o owoce to jednak będą one wystawiane tylko wtedy kiedy są na deser i będziemy kupować je na bieżąco dlatego ze w tym roku wywaliliśmy ich prawie 30kg. To samo się tyczy lodów.
Ziemniaki na przyszły rok zabieramy z polski gdyż te hiszpańskie po godzinie w bemarze przypominały skamielinę i nadawały się jedynie do zanęcania łowiska na płoć.
Padł też pomysł żeby przygotowywać śniadanie na wynos dla wszystkich uczestników ale to jest niewykonalne. Kto chce sam może rano sobie przecież zrobić kanapki na łódź, przecież jedzenia nie brakowało. W kuchni i tak jest za dużo roboty żeby jeszcze Kasia z jej rodzicami mogła coś takiego robić. Na przyszły rok i tak bierzemy ze sobą dodatkowa kucharkę.

4. Zwiedzanie Paryża trochę zmodyfikujemy i koniecznie będziemy zaliczać Luwr i katedrę Notre Dame.
Jak to ułożymy jeszcze nie wiemy ale to już nie pierwszy raz kiedy słyszymy ze właśnie te zabytki też chcą ludzie zobaczyć więc tu dostosowujemy się pod preferencje zlotowiczów.

5. Bagaże
Jeśli chodzi o bagaże to nie będzie tak jak w tym roku.
Nie zabieramy krzesełek bo i tak większość zamiast składanych "w rulonik" krzesełek wzięła te kwadratowe i przez nie też zrobiło się ciasno. Kiedyś jechały 44 osoby a miejsca było więcej niż teraz prze 29 Haha


6. Zebranie organizacyjne i szkolenia.
Zebranie organizacyjne zostanie skrócone do paru minut gdyż wystarczy to co nagraliśmy w tym roku zmontować i wstawić do tematu z wyjazdem. Każdy kto obejrzy będzie znał nakazy, zakazy i będzie wiedział wszystko o czym musi na sucho wiedzieć.
Nie ma więc sensu siedzieć godzinami na stołówce, wystarczy rozdać licencje i odpowiedzieć na pytania tym którzy je będą mieli.
Jeśli chodzi o szkolenie z trollingu i kwoka to wielu już nie będzie tego potrzebować i po prostu będę pływać z tymi którzy jeszcze ze mną nie pływali. Będzie to typowo teoretyczne szkolenie na łodzi tak żebym w ciągu dwóch pierwszych dni wszystkim potrzebującym wyjaśnił podstawy.
Chce po prostu mieć czas żeby ostatnie dni zlotu przeznaczyć na łowienie za pomocą kwoka z tymi którzy jeszcze czegoś nie złowili.

7. Zakwaterowanie.
Padła propozycja żeby zrobić inną cenę dla chcących mieszkać w domkach klimatyzowanych. Tak nie zrobimy bo ze zlotu mogła by się zrobić bryndza przez to że ktoś ma więcej kasy i przez to jest lepiej traktowany.
W pierwszej kolejności umieszczamy w domkach pary, następnie osoby starsze a na koniec wedle kolejności zgłoszeń czyli wpłaty zadatku na zlot.
W tym roku sam z żoną i dziećmi nie mieliśmy domku i spaliśmy w przyczepie, nie było tak źle.
W przyszłym będzie więcej ludzi i rezygnujemy z przyczepy. Zarówno ja z Kasią i dziećmi jak i obie kucharki które bierzemy będziemy spać w namiotach. Właściciel bazy Robert również zadeklarował że idzie do namiotu.
Oznacza to ze miejsc klimatyzowanych oddajemy 16 dla zlotowiczów, reszta to przyczepy kempingowe.


8. Ceny wyjazdu.
W tegorocznych kalkulacjach paru rzeczy nie ujęliśmy (drobne na kucharki, koszt przewozu łodzi, przynęty do szkoleń, różnica kursu waluty i inne), tak ze cena się nieznacznie zmienia. Nie znaczy to że zaraz będzie to 5000 bo nie chodzi o to żeby się nachapać.
W tym roku było 2500zł dla wszystkich. W przyszłym będzie to 2650zł dla wszystkich czyli jednak nie wprowadzamy innych cen dla tych co łowią stacjonarnie i dla tych co łowią na trolling. Zawiera się w tym wszystko co było w tym roku plus dodatkowe posiłki w Paryżu i na miejscu bo jednak do pierwszego dania będzie trzeba każdego dnia coś przygotować, zupa nie wystarczy.
Nie zawiera się w tym opłata parkowa 30euro, paliwo, koszt zestawów końcowych, przewodnik indywidualny czyli tak samo jak w tym roku.
Pierwotnie chcieliśmy zrobić inne ceny dla poszczególnych grup ze względu na to ze łódka dla stacjonarnych jest na 5 osób a dla trolingowców na 3 ale tak naprawdę to jest zlot i nie możemy dzielić ludzi na równych i równiejszych. Spinningowcy zużywają o wiele więcej paliwa oraz muszą się zaopatrzyć w przynęty które czasem kosztują niemałą fortunę.
Bardzo proszę o uczciwość przy zapisach żeby nie było że ktoś przy-cwaniakuje i zapisze się na grupę trollingową a potem usiądzie stacjonarnie bo mu tak wygodniej. I tak musimy wynająć 3 dodatkowe łodzie lub ubezpieczyć te które na bazie są ale są nieużywane.
Średnia zawsze jest liczona jako 4 osoby na łódź i jeśli się uzbiera duża ekipa stacjonarna czyli 8 osób to oczywiście w takim przypadku mogę im dać dwie łodzie. Nie ma możliwości takiej że mamy ekipę stacjonarną 6 osób i mają dwie łodzie bo po prostu potem jednej nam zabraknie a koszt wynajmu z innej bazy łódki wynosi od 350 do 420 euro za tydzień.
Na przyszły wyjazd zabieram na 100% mój ponton i gdyby była grupa stacjonarna 7 osób to do łodzi właśnie ponton bym im dołożył z dwoma silnikami. Nadaje się świetnie do wywózek i do trollingu nawet na 3 osoby ale na silniku 5HP kilkunasto-kilometrowych rajdów robić nie radzę.
W takiej grupie z pontonem łódka zawsze może służyć do trollingu lub do wypadów na bazę a zawsze inny środek pływający jest na miejscu w razie W.
W tym roku pojechała grupa marzeń i dzięki Wam wszystkim się to udało więc proszę żeby i tak w przyszłym było właśnie bez kombinowania z grupami.


9 Cena dla tych którzy dojadą do bazy na swój koszt wynosi 2450zł ale zabieramy ich bagaże autokarem.
Kiedyś leciałem do Hiszpanii samolotem i za bagaż ponadwymiarowy zapłaciłem 120euro.
Jeśli więc ktoś nie chce tłuc się autokarem i woli polecieć samolotem z samym bagażem podręcznym to takie rozwiązanie może to ułatwić.
Oczywiście uczestnik musi zorganizować dostarczenie swoich bagaży do autokaru.
Nie możemy tu zrobić więcej gdyż i tak koszta się nam nie zmniejszają ( tylko na biletach na metro w Paryżu oszczędzamy na takich osobach)
Ma to na celu choć częściowe dostosowanie się do potrzeb tych co wolą lecieć samolotem i poprawić komfort tych co pojadą autokarem.
Ci co polecą samolotem nie mogą dolecieć wcześniej ani zostać dłużej gdyż baza może mieć obłożenie i będzie brak miejsc.

10.
Autokar jedzie przez Wrocław gdyż większość uczestników zawsze mamy z tamtych terenów. Będzie jechał też inną trasą przez Niemcy tak żeby mój rodzynek Mariusz miał lepiej Usmiech

11. To jest temat roboczy. Zakładam go tak szybko dlatego iż sporo ludzi już się zapisało i pyta o konto. Na dzień dzisiejszy ponad 25osób zadeklarowało swoją obecność na kolejnym zlocie. Chcę przed ogłoszeniem poznać Wasze opinie, sugestie, propozycje.
Tylko jeśli zrobimy to razem i z głową, możemy zrobić coś tak fajnego jak w tym roku. Dołożyliśmy więcej rzeczy niż te 150zł różnicy w cenie między tym rokiem a przyszłym ale też inaczej się rozkłada koszta na kompletną ekipę a inaczej na niepełną. W przyszłym roku szykuje się komplet więc niczego nam nie zabraknie. Na pewno też nie powtórzę błędu z tego roku i inaczej zaplanuje wydatki reklamowe.
O opinie proszę tylko i wyłącznie osoby zainteresowane wyjazdem czyli takie które deklarują przyjazd w przyszłym roku a nie takie które chcą sobie tylko poklikać.
Tych którzy deklarują przyjazd wręcz bardzo proszę o aktywność i pomoc w temacie.
Pozdrawiamy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Skawinski

Offline

Artur , a ile osób mieści się w bazie na raz??
Rybki
 

SumiTo

Offline

Ta baza jest jak ci p ka prostytutki, ile osób zapłaci, tyle się zmieści Okok
kill boredom, not fish...
"JESTEM POLAKIEM NAJGORSZEGO SORTU!"
 

SumiTo

Offline

Opcja z samolotem jest świetna, wielkie dzięki Arturze za wzięcie pod uwagę wszystkich wygodnych. Myślę że przyszłoroczny wyjazd będzie równie dobry jak nie lepszy co tegoroczny. Jak się dogadamy z resztą ekipy to może znajdziemy jeszcze trzech chętnych na opcję 8 osobową.
Dla wszystkich głodnych w drodze powrotnej - przepraszam, sam zjadłem 4 kanapki ale to tylko dlatego że myślałem że jedna bagietka przypada na głowę. Jeszcze raz przepraszam Zmeczony
kill boredom, not fish...
"JESTEM POLAKIEM NAJGORSZEGO SORTU!"
 

Artur Betcher

Offline

Baza zmieści maximum 44 osoby. Owszem weszło by i 100 w namiotach ale to nierealne, niewygodne itp. Do tego dochodzą problemy z ilością łodzi na większą grupę niż 44( każda dodatkowa od 350 do 420 euro na tydzień wynajęcie), prysznic trzeba wziąć itp.
Nie ma sensu brać więcej niż 40 do 44 osób tak żeby nie zrobić z tego spędu.
Wszystkie zmiany są pomyślane pod wygodę uczestników zlotu. Kanapki to nasza wina a nie Twoja Robercie. To się nie powtórzy jak już pisałem.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Skawinski

Offline

Mi chodzi o to czy można by zabrać że sobą osoby nie łowiące ( w moim przypadku żoncie i córe dla których zwiedzanie Paryża było by spoko), i jaki był by to koszt, a akurat spanie w namiocie mi nie przeszkadza tak samo jak dojazd we własnym zakresie nie stanowił by broblemu chociaż wolał bym z uczestnikami żeby się lepiej poznać przed łowieniem . Chodzi mi o to że może w przyszłości rozważycie opcje dla rodzin i wtedy jestem PIERWSZYM na liście!!!!Oczko
Rybki
 

Artur Betcher

Offline

Napisze bez ściemy.
Jeśli chodzi o pary to nie ma znaczenia czy łowi żona czy nie. Mieliśmy już takich wiele i przez to koszta się nie zmniejszają ( jedna licencja tylko mniej). Nie zmienia to więc ceny wcale. Co zaś do córki to zależy ile ma lat ale jako że użytkownikiem tego forum nie jesteś od dziś to tam gdzie naje się 40 osób naje się też i jedno dziecko więcej ( chyba ze to dziecko masz dorosłe Usmiech). Na bilety dla niej, ubezpieczenie i inne pierdoły też się by znalazło. Pary to wyłącznie miejsca klimatyzowane i musiała by być z Wami w pokoju, jakoś musielibyście się zmieścić. Nie liczył bym wtedy nic ale to tylko dlatego że nie będzie tam dużo dzieci. Gdyby nagle czysto teoretycznie okazało się ze jedzie 15 par z dziećmi to przy takim układzie jesteśmy w czarnej...... Usmiech
Opcja dla rodzin nigdy nie będzie oznaczać ze jedzie jeden łowiący i płaci za turnus a zabiera 4 osobową rodzinę gratis bo tak nie ma nawet w Erze Haha W 2013r organizowałem zlot gdzie na 80% kosztów wyjazdu znalazłem sponsorów. Rodzina z dwójką dzieci za cały wyjazd w którym było zawarte więcej niż w każdym który teraz robimy płaciła 1100zł łącznie. To właśnie rodziny miały największe pretensje jak cokolwiek było nie po ich myśli pomimo że płacili niecałe 10% ceny.... Nigdy przez to już szukać sponsorów nie będę bo żadna wtedy tego nie uszanowała. Indywidualnie można się dowiadywać lub dogadywać w tym temacie.
Gdyby się okazało że naprawdę jest więcej rodzin z dziećmi to zrobilibyśmy jakiś mocny ryczałt na dziecko i tyle ale ilość takich rodzin i tak musiała by być ograniczona.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Przygotowaliśmy banery w wersji na forum pod kątem suma i pod kątem karpia z sandaczem. Możemy zrobić drugi Temat oficjalny już wkrótce.

forumsumowe.pl/h/fshzw_plakat_990px_v1_9d35c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_990px_v2_d94c6.jpg

W wersji do druku musi chyba być większy tak żeby plakaty zrobić ale to zostawiamy na później.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

SumiTo

Offline

Oklaski
Poproszę o 4 plakaty Nr 2.
kill boredom, not fish...
"JESTEM POLAKIEM NAJGORSZEGO SORTU!"
 

Artur Betcher

Offline

Na razie nic nie drukowaliśmy. Jedynie można sobie je pobrać z tego linku: http://www.forums...i/ebro.rar
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.04
35,042,294 unikalne wizyty