Wybór aparatu fotograficznego | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza. Albert Einstein


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wybór aparatu fotograficznego

Artur Betcher

Offline

Tyle pięknych zdjęć z nad wody macie a do galerii nie łaska było dodać Oczko Zbanować dziadów Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Arekp

Offline

Dobra - damy, damy.Wazelina
 

Radekm

Offline

Avallone napisał(a):
Tyle pięknych zdjęć z nad wody macie a do galerii nie łaska było dodać Oczko Zbanować dziadów Usmiech

Teraz po serwerowych zmianach będzie można poszaleć. Ale może równo z sezonem Haha?
...chyba że poszukam Oczko
 

grzechuce

Offline

Kilka takich spostrzeżeń co do wyboru.

Osobiście używam lustrzanek od 5 lat, choć często biorę nad wodę kompakt (poręczny, kręci filmy). Wierny jestem marce Canon i jestem bardzo zadowolony. Z lustrami nie miałem nigdy problemów. Lustrzanki mają niezaprzeczalną zaletę: uczą pokory i można mieć wpływ na wszystko co się dzieje. Z doświadczenia wiem, że nawet najtańsza lustrzanka sprzed 5 lat jakością zdjęcia zgniecie nawet najdroższy komapakt. Do tego optyka. Niestety o ile lustrzankę można kupić za 1000pln (używaną) tak z dobrym szkłem to trzeba się o trochę więcej złotówek postarać (ok. 1500-2000 co jak co ale używanych szkieł nie polecam no chyba że od kogoś 100% pewnego i sprawdzimy jak działają). Zamienników nie stosuje (Sigma, Tamron) bo je miałem i w kluczowych momentach zawodziły podobnie jak tanie inne obiektywy czy też kompakty. Oczywiście można zrobić zdjęcie najgorszym obiektywem jak ja przeszedłem samego siebie zdobywając nominację i nagrodę główną w jednym z konkursów foto, ale z perspektywy to była długa droga.

Ważne dla początkujących:
- nie bać się wyzwań
- jak najwięcej poświęcić na tryby półautomatyczne oraz manualny
- eksperymentować
- robić zdjęcia w formatach RAW a nie JPEG (zemsta bywa okrutna i nie raz nie da się zdjęcia "odzyskać&quotOczko

Na początek zabawy z lustrzankami polecam Canony 400 - 550D. Seria 1xxx jest już większym kompromisem i jest mniej wytrzymała. Jak ktoś się wprawi polecam Canona 30D lub 40D. 20D zawierał sporo błędów i wątpie w to, że można kupić 100% sprawne body. Co do Nikonów to z racji tego, że moi znajomi fotografowie lub co udają fotografów dzielą się na tych co mają Canona, Nikona lub Sony (do dziś nie spotkałem żadnego profesjonalisty z Sony...) to z Nikodemów polecam D80 oraz D90.

Generalnie drogi sport jak ktoś np. nie chce tracić za dużo czasu na ustawianiu zdjęcia, kupowaniu obiektywów, mieć baaaardzo duży zoom i kręcić w miarę dobre filmiki to polecam zakup dobrego kompaktu. Jak ktoś chce pobawić się bardziej kreatywnie to zawszę polecę jedną z wyżej wspomnianych lustrzanek.
im więcej sprzętu tym mniej czasu na łowienie
 

Artur Betcher

Offline

A ja dalej nie rozumiem jaka jest do końca różnica pomiędzy lustrzanką a kompaktem? Wiem że ma lustrzanka właśnie lustro w środku i na tym się kończy moja wiedza.

Interesuje mnie Canon PowerShot SX30 IS
Czy ten aparat będzie robił zdjęcia o dobrej jakości przy słabym oświetleniu??

Pytam bo słyszałem że różne aparaty zaczynają robić różnie zdjęcia od nawet 0.1 lux i że Canon w tym przoduje.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Robert Milner

Offline

Wybór lustrzanki cyfrowej.
Szukam lustrzanki średniej klasy półprofesjonalnej i pierwszy mój wybór padł na Nikon D 3200 z matrycą 24 megapikseli. Po przeanalizowaniu wad i zalet okazało się że aparat ten ,,nie wyciąga" wszystkiego z tych pikseli i po głębszej analizie widoczne są szumy oraz brak ostrości w szczegółach (oczywiście w dużym podglądzie). Fajną alternatywą w tym segmencie za te same pieniądze a nawet taniej znalazł się model D5100, gdzie przy matrycy z 16,2 Megapikseli znacznie lepiej wychodzi przed modelem poprzednim. Pozostaje jeszcze do rozpatrzenia również Canon EOS 600D, ale jakoś nie mam przekonania do niej, choć mam cyfrówkę tej firmy kupioną kilka lat temu i bardzo nie narzekam. Może jest ktoś, kto posiada wiedzę na ten temat, lub takowy sprzęt w tej klasie?. Pytanie szczególnie mogę zwrócić do Marcina Szajdy, Zbyszka Grudnera, oraz Michała Górskiego.
Życie to nie bajka o rybaku i złotej rybce.
 

Michal Gorski

Offline

Ja Ci polecę Canona 550D. Parametry te same co 600D. Posiadają dwie różnice, 600D ma ruchomy wyświetlacz i posiada zdalne sterowanie lampami błyskowymi. Teraz tylko czy:
a) Potrzebny Ci ten ruchomy wyświetlacz
Oklaski Czy będziesz bawił się w zdjęcia sesyjne i masz zamiar kupować więcej niż jedną lampę
c) Czy znajdziesz gdzieś model 550D bo na portalu aukcyjnym widzę że za wiele ich nie ma Usmiech

Ja ogólnie jestem za Canonem, posiadam wysłużonego już 400d i nadal daje radę Usmiech U mnie w pracy zdania są podzielone, jedni używają tego inni tego ale tylko jeżeli chodzi o zdjęcia, jeżeli wchodzimy już w dział video Canon króluje... Na 550d czy 600d może naprawdę nagrać świetnej jakości film, często 550d jest używany do kręcenia detali reklam tv i uwierz mi że jakościowo nie odbiega to aż tak bardzo od Canona 5d Markt II który jest już używany przez profesjonalnych fotografów.
Co do pikseli i nieostrości, to nie koniecznie musi być wina aparatu i jego matrycy... Dużo zależy od ustawień na jakich zdjęcie było robione (zwłaszcza ISO) jak i również obiektywu Usmiech poza tym przy maksymalnym przybliżeniu Nawet na aparacie Canon 5D Mark II i obiektywie Canona 50mm, f=1,4 (wartość ok 8tys) ta nieostrość będzie widoczna.
Na temat Nikona niech się wypowie Zbyszek Grudner, on jakiegoś posiada Usmiech

Ja osobiście jestem za Canonem i nie miałbym żadnych wątpliwości, w Twoim przypadku brałbym 600d Usmiech
Nikon po prostu mi jakoś nie podchodzi Usmiech Chociaż nie przeczę że Nikony również są dobre Usmiech

A tu na potwierdzenie małe video:

Canon 600d:
YouTube Video


Nikon D5100:
YouTube Video


Kolory, kontrast, czystość i rozmycie Usmiech
Oceń sam...
Catch & Release
Kajtek...
 

Robert Milner

Offline

Fakt, różnica jest kolosalna. Jednak jedno należy jasno stwierdzić: nakład na wykonanie reklamówki 60D był o wiele większy, widać że się do tego przyłożyli i wykonali super robotę ukrywając mankamenty rozmycia w prezentacji daleko przestrzennej. Nie wiadomo również, jakich użyto szkieł i filtrów. W odróżnieniu do D5100 wszystko kręcone było z ręki, a nakład na wykon był mizerny. Ogólnie nie zależy mi na dodatkowej lampie, czy też ruchomym wyświetlaczu. Ważne jest dla mnie odwzorowanie szczegółów oraz jakość zdjęcia w wykonie przy wysokim ISO. Co do samych aparatów i ich rozbudowanych funkcji, matryc oraz rozdzielczości Nikon w jednej z porównywarek wypada że jest lepszy. Co do jakości kręcenia video trzeba byłoby porównać oba w jednakowych warunkach i na tych samych zasadach. Ogólnie Canon sprawił na mnie duże wrażenie i teraz przyjrzę mu się nieco dokładniej.
Życie to nie bajka o rybaku i złotej rybce.
 

Michal Gorski

Offline

Robert, powiem Ci tak, co byś nie wybrał, Nikona czy Canona, będziesz zadowolony Usmiech Ja kiedyś wybrałem Canon i nie żałuję i dlatego pozostanę w Canonie Usmiech Moim zdaniem Canon ładniej rozmywa i ma wyższe ISO robocze niż Nikon Usmiech Mój stary 400d przy ISO 800 radzi sobie bardzo dobrze ale przy 1600 już jest sporo tego ziarna :/
Catch & Release
Kajtek...
 

Zbyszek Grudner

Offline

Ja Ci nie pomogę, bo od lat jestem fanem Konica Minolta/Sony, mam Sony SLT 77 i o niej co nieco mógłbym powiedzieć, Canona ani Nikona nie znam, a nie chcę snuć domysłów. Kiedy szukałem wcześniejszego aparatu Canona zdyskwalifikowała jakość obudowy (można było pisać po nim paznokciem jak ołówkiem) oraz wielkość (był strasznie mały i lekki). Do Nikona nigdy jakoś się nie przymierzałem, może na przekór całej rzeszy użytkowników Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wybór kotwicy na rzekę Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 21 listopada 2019 21:31
Mętlik w głowie - wybór sprzętu. Wędziska spinningowe na suma 4 08 stycznia 2018 21:41
Ponton do wywózki STRIŻ 1. Dobry wybór za 400zł? Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 13 lipca 2017 16:51
Wybór kołowrotka na karpia Karpiowe forum ogólne 11 02 czerwca 2017 20:46
Wybór kołowrotka Sumowego Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 12 24 sierpnia 2016 21:07
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,755,945 unikalne wizyty