Rolka kotwiczna do pontonu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Nałóg traktowany poważnie, praktykowany z całą świadomością i metodą, kryje w sobie wiele nie dających się zaprzeczyć przyjemności! - Michał Choromański"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Rolka kotwiczna do pontonu

Andrzej Kossakowski

Offline

Dzięki Robert, widziałem to ale chciałbym coś solidniejszego i w jakiś sposób zabezpieczającego linkę przed spadaniem z rolek. Ponawiam powyższą prośbę do kolegów z zagramanicy :- )
 

norimk

Offline

Obawiam się że lina będzie tarła o ponton. No chyba że ze dwie lub trzy się przyklei. Pozdr
 

Andrzej Kossakowski

Offline

Też o tym myślałem ale Tokarex takiej lipy chyba by nie wypuścił za 300 zł....
 

Lukasz Karlinski

Offline

Pomysł jest super i chyba sam sobie coś takiego wykombinuje bo tak to zawsze latam po całym pływadełku Norimk super patentOkok
 

norimk

Offline

Klemens ja miałem na myśli tą którą Robert0690 proponował.
 

puchacz

Offline

klemens napisał(a):
Dzięki wielkie. Ekstra. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia... Rolka zamknięta jest od góry na stałe.. Jeżeli tak czy każdorazowo musisz odwiązywać linkę od ciężarka by ją przełożyć, czy przeciągasz kilkanaście metrów linki przez to "oczko" przy rolce ?


Sprawa jest w sumie dość prosta Usmiech Jak już zrobicie rolkę to wystarczy zrobić takie dwa "mijające się" pręty Usmiech Gwarantuję że lina nie będzie wypadać a samo włożenie czy zdjęcie linki jest bezproblemowe - najpierw mijasz jeden bolec potem drugi i linka jest na swoim miejscu.

Załączam zdjęcie mojej rolki, trochę mi się trzęsły ręce ale chyba widać o co chodzi Oczko

www.forumsumowe.pl/images/m_rolka_do_mocowania_kotwicy.jpg

Można również zrobić to z blachy, którą należy przeciąć po ukosie. Wycięcie musi był na tyle szerokie by zmieściła się w nim linka

Pozdrawiam wszystkich
 

norimk

Offline

No pomysłowe. Pozdr
 

sadam

Offline

Ciekawy patent,może ktoś skorzysta z tego pomysłu

www.forumsumowe.pl/images/m_mocowanie_rolki_kotwicy_ponton.jpg
 

Michal Gorski

Offline

norimk napisał(a):

Ja też myślałem nad czymś podobnym. Zostały mi dwa mocowania po tubie samochodowej, więc wykorzystałem. I wymyśliłem coś takiego.

www.forumsumowe.pl/images/m-rolka-kotwiczna-ponton.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_rolka-kotwiczna-mocowanie.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m-rolka-kotwiczna-rekodzielo.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_rolka-kotwiczna-ponton.jpg

Waży ok. kilograma i jest stabilne. Szerokość 7 cm, dodatkowo podtrzymywane sznurkiem uniemożliwiając przechylanie do przodu. Miałem obić szarym ale nie było, na razie czarny.
Koszt tego wynalazku wyniósł:
Rolka 25 zeta
Knaga szczękowa 18 zeta
I trochę swojej pracy.
Miałem wstawić filmik jak to działa ale zapomniałem hasła albo login do You Tube no i kupa straszna.


Piękny patent, tylko czy drewno nie jest za słabe?
Catch & Release
Kajtek...
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Trwają prace wstępne nad rolką kotwiczną do pontonu.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/511cff7fa94f8_sam-0241.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/511cff9aecbee_sam-0242.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/511cffb4c0b99_sam-0243.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/511cffced8b5d_sam-0244.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/511cffe6c3f2e_sam-0245.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/511cfffa06b91_sam-0247.jpg
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Akumulator do pontonu 330 z silnikiem haswing 55lb Łodzie, pontony i inne środki pływające 6 20 lipca 2019 16:25
Pomoc w wyborze pontonu, echosondy, silnika, akumulatora i echo Łodzie, pontony i inne środki pływające 24 27 lipca 2017 12:53
Sumowanie z pontonu Forum ogólne o sumach 1 25 maja 2017 18:33
Rejestrowanie pontonu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 37 26 lutego 2017 21:44
Pontonu poszukiwania czas zacząć Łodzie, pontony i inne środki pływające 73 18 lutego 2017 17:07
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,562,612 unikalne wizyty