Pomoc w wyborze pontonu, echosondy, silnika, akumulatora i echo | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto nie okiełzna rozkoszy, zniża się do zwierząt. -Leonardo Da Vinci


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Pomoc w wyborze pontonu, echosondy, silnika, akumulatora i echo

PawelRybak

Offline

Witam wszystkich.
Chcialem sie z wrocic z prosba w wyborze powyzszych rzeczy. Przeczytalem juz chyba cale internety ;p i nadal mam metlik w glowie. O ile wybor pontonu juz mam wstepnie za soba, o tyle co do reszty nadal nie wiem na co sie zdecydowac. Ponton wybralem kolibri 330 cm. Bedzie sluzyl do spiningu w 2 osoby, a takze do sondowania dna i wywozki zestawow na zaporowce. Po godzinach czytania o silnichach i analizie kosztow tego wszystkiego razem sklonny jestem kupic silnik elektryczny osapian 45 lbs, bez maximizera 750 zł. Na zasiadce jestem 10 razy w roku takze, wydaje mi sie ze na poczatek obedzie sie bez maximizera. Co sadzicie o tym silniku? Odnosnie akumulatora wyczytalem ze najlepsza opcja bedzie amg 100 ah, plus ladowarka do niego. Ale pozatym nie wiem nic. Moze doradzicie mi konkretna firme i model ktory uzywacie, bo jestem laikiem, widzialem zestaw za 1350 zl z aku 70 ah i ladowarka.Tylko boje sie ze bedzie 70 za maly. Co do echosondy sledzilem ostatnio na foru dyskusje o intempretacji ekranu echosondy, i doszedlem do wniosku ze na start inwestycja w drogie echo bedzie bez sensu, bo i tak nie bede umial z niego korzystac a i budzet mam ograniczony. Chcialbym sie zmiescic w 2200 zl maksymalnie z siknikiem, aku, echosonda i ladowarka do akumulatora. Myslicie ze idzie jakis w miare sensowny zestaw w tych pieniadzach zlozyc? Z gory bardzo dziekuje za wszelkie porady.Pozdrawiam
 

Janusz Golebiewski

Offline

Gdzie chcesz dokładnie pływać ?
 

PawelRybak

Offline

Głównie będe plywal po zbiorniku zaporowy Nielisz ( 1000 hektarów)
 

moskwa49

Offline

Mam neurusa 50lbs i aku 80ah i to jest zestaw do taczanki na mniejszych akwenach.moc silnika ok ale aku stanowczo za mały.100ah to minimum.na ospianie nie pływałem ale pewnie podobny.
Maxymizer to super sprawa ale zawsze bedziesz mógł go dołożyć do silnika , koszt paru stów.
Prawdziwe aku żelowe i agm są drogie.te tańsze z napisem to farmazon producenta.
Dobry i nie drogi to aku zap marine za 400zł z hakiem 100ah plus prostownik ok 100zł (musi mieć automatyczne odłączenie po naładowaniu).
Echo ok 1000zł (model-tu musisz szukać pod siebie )
Silnik 750zł
Suma sumarum ok 2200zł
....z fartem
 

buli82

Offline

2200zl i chcesz się zmieścić.Moje typy,echo,Lowrance Mark5xpro,kilka lat użytkuje jest git.Ponton napewno ze sztywną podłogą (pływałem kilka lat na radzickiej,Czajce z mięka podłogą) i długość 3m to minima.A co do silnika to niepomoge bo na elektrykach się nie znam,mam spalinowy czterosuwy,pytaj na forum
 

Radek P

Offline

buli82 napisał(a):

2200zl i chcesz się zmieścić.Moje typy,echo,Lowrance Mark5xpro,kilka lat użytkuje jest git.Ponton napewno ze sztywną podłogą (pływałem kilka lat na radzickiej,Czajce z mięka podłogą) i długość 3m to minima.A co do silnika to niepomoge bo na elektrykach się nie znam,mam spalinowy czterosuwy,pytaj na forum


Przed wyborem Lowrance Mark5xpro, przemyśl to. Możesz mieć problem z częściami. W zeszłym roku, rozwaliłem przetwornik i chciałem kupić nowy. W sklepie gdzie brałem echosondę, powiedzieli że wypadła ze sprzedaży i nie dokupię. Oddałem ją do gościa który naprawia i powiedział to samo. Zamontował jakiś inny przetwornik, ale działa na pół gwizdka.
 

buli82

Offline

Tu kolega ma racje to echo lowrenca nie jest już produkowane.Ale z ciekawości poszukałem przetwornika i jest na alegro bo sam się zdziwiłem że miał takie kłopoty ze znalezieniem.
 

PawelRybak

Offline

Jak narazie spalinówka odpada. Już tyle zainwestowałem w tym roku w sprzęt że dziewczyna mnie z domu wygoni jak wspomne jeszcze o kilku tysiacach na silnik pfft Ponton już mam zamówiony, wybrałem koliberka 330 cm z twardą podłogą. Czytając recenzje ospiana mam nadzieje ze też będe zadowolony. Dziękuje za propozycje akumulatora, bardzo fajna cena, chyba sie skusze na niego. Mógłbyś mi polecic kolego jeszcze jakąś konkretną ładowarkę do niego, czy można ładować go normalnym prostownikiem jak zwykłego kwasiaka? Kurcze tylko nie wiem co z echo teraz czy sie wstrzymać do przyszlego sezonu a pieniadze zainwestować w żelówkę. Czy ten kwasiaczek bedzie wystarczający na początek. Kurcze z drugiej strony bez echa, to zostaje wywózka po omacku licząc na farta. Mark 5 x pro w takim razie odpada. Moż ktoś użytkuje z was poniższe echosondy i sie wypowie bo wlasnie z wyborem echo mam najwiekszy problem.
 

PawelRybak

Offline

ps. W echu chodzi mi głównie o dobry i czytelny odczyt dna, do wywózki zestawów. Lepsza bedzie z dsi ??
 

buli82

Offline

Spokojnie,nie nerwowo,nie wszystko na raz.Popływaj zobaczysz jak to idzie,jakaś drywkotwa na początek,kilka razy cię bujnie na fali to będziesz wiedział jaki silnik zamontować.Nie chcę być zlym doradcą ale z echem narazie poluzuj (możesz nie mieć gdzie mieszkać) teraz rusza nowy sezon,echo z tamtego roku jest już dla niektórych stare.Napewno powoli coś znajdziesz a co do funkcji echa to powiem ci żeby to odczytać to też proponuje od najmniej skomplikowana ale pewnie się mylę.Pamiętaj że to tylko moje sugestie
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pomoc w doborze kołowrotka. Forum ogólne o sumach 6 31 stycznia 2024 12:00
Akumulator do pontonu 330 z silnikiem haswing 55lb Łodzie, pontony i inne środki pływające 6 20 lipca 2019 16:25
Witam wszystkich. Prosze o pomoc Powitalnia sumowa ;) 5 21 sierpnia 2018 08:34
Jak rozpoznać suma za pomocą echosondy lub bocznego sonaru Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 64 15 lipca 2018 11:03
Prosze o pomoc Łowiska sumowe 2 10 lipca 2018 06:07
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,486,403 unikalne wizyty