Wymiana przelotek w wędce | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto mało myśli - błądzi wiele. -Leonardo Da Vinci


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Rodbuilding
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wymiana przelotek w wędce

Robert Zakrzewski

Offline

Witam postanowiłem zrobić ten artykuł ponieważ nie jednemu wędkarzowi który ma chęć wymiany starych przelotek lub ma jakiś sentyment do wędki może się przydać a nie wie jak się do tego zabrać więc ten artykuł ma za zadanie ułatwić tą pracę .

Potrzebne nam są przelotki które nas interesują i zabieramy się do przymocowywania przelotek do wędki . Ja to pokaże na ostatniej przelotce która jest największa i będzie najbardziej widoczna praca na niej a tak wygląda przelotka i nici Ares które wykorzystam

www.forumsumowe.pl/images/t_przelotka_wedki_i_nici.jpg


Trzeba przede wszystkim ściągnąć stare przelotki i w te miejsce założyć nowe a jak ściągnąć stare przelotki pokazane jest na filmiku poniżej myślę że widać wyraźnie i wiadomo jak co zrobić .

YouTube Video




Gdy już ściągnęliśmy stare przelotki potrzebne nam są teraz nowe przelotki które chcemy przymocować do wędki. Jak zacząć i jak zakończyć przyczepianie przelotek pokazałem na zdjęciu poniżej

www.forumsumowe.pl/images/t_nawijanie_omotki_montaz_przelotki.jpg




Zaczynamy od nawijania nici na kiju a kończymy na stopce przelotki. Jedną stopkę przelotki można sobie przykleić na taśmę żeby się trzymała. Początek nici zaciskamy kolejnymi oplotami nici które powstają tak jak pokazane jest na zdjęciu nr.1 . Gdy już jesteśmy na połowie stopki przelotki robimy pętelkę zdjęcie nr.2 którą trzeba zrobić z oddzielnej nici i nawijamy dalej na tej pętelce aż do końca stopki. Koniec nici głównej w zdjęciu nr.2 przekładamy przez oczko pętelki . Gdy już mamy przełożony koniec nici przez pętelkę trzeba pętelkę zacisnąć i obciąć koniec nici jak jest pokazane na zdjęciu nr.4 i teraz można pętelkę wyciągnąć do końca i już mamy przymocowaną jedną stopkę drugą stopkę robimy podobnie tylko zaczynamy od stopki przelotki a kończymy na kiju . A tak wygląda już po przyczepieniu przelotki .


www.forumsumowe.pl/images/t_zamontowana_przelotka.jpg




I robimy tak samo aż do ostatniej przelotki .Gdy już przyczepiliśmy wszystkie przelotki przystępujemy do lakierowania omotek lakierem dwuskładnikowy TOHO lub jakimś innym lakierem do omotek. Myślę że się podoba i się przyda artykuł który przygotowałem . Pozdrawiam
 

gaca

Offline

Kawał dobrej roboty Robert0690!!!!
 

Tomasz Jakowanis

Offline

Brawo ,naprawdę super opisane, myślę że na pewno przyda się.Oklaski
Pozdrawiam Oczko siluro
 

Mario

Offline

Robert kawał dobrej roboty Oklaski, lecz mam pytanie: Jak wymienić przelotkę na szczytówce ?? Bo w sumie złamałem tylko przelotkę na szczytówce podczas transportu, wędka to chyba okumy.
 

Robert Zakrzewski

Offline

Mario napisał(a):
Robert kawał dobrej roboty Oklaski, lecz mam pytanie: Jak wymienić przelotkę na szczytówce ?? Bo w sumie złamałem tylko przelotkę na szczytówce podczas transportu, wędka to chyba okumy.



Jak chcesz zdjąć starą to podgrzewasz zapalniczką tulejkę i obcążkami ściągasz . A jak chcesz założyć nową przelotkę to szlifujesz ten kawałek wędki co Ci pękł na równo i teraz pewnie musisz dopasować sobie nową przelotkę szczytową ponieważ tamta już nie wejdzie bo za małą średnicę ma tulejka chyba że wejdzie ale wątpię w to no i wklejasz sobie nową przelotkę szczytową na klej ja wklejałem na super glue tylko musisz przelotkę od razu wpasować tak jak ma patrzeć bo klej szybko wiąże grin
 

Janusz Michalak

Offline

W tej dziedzinie mam trochę doświadczenia. Już parę razy zdarzało się że podczas transportu połamałem szczytówkę lub wyleciała mi porcelanka.
Jeśli złamie się szczytówka to zabieram tą część wędki do sklepu i dopasowuję przelotkę szczytową, później wystarczy kropelka kleju na szczytówkę i zakładamy dopasowaną przelotkę.
Jeśli natomiast tylko szczytówka została uszkodzona, nagrzewamy ją zapalniczką i szybko , używając kombinerek, ściągamy przelotkę.Przelotkę w kieszeń i do wędkarskiego, następnie tak jak poprzednio przy złamanej, kropelkę kleju i montujemy przelotkę.
Kiedy robiłem to po raz pierwszy też owijałem szczytówkę nicią i lakierowałem, teraz daje tak i jeśli przelotka jest dobrze dopasowana trzyma jak trzeba, wiem co mówię bo dwa dni temu wymieniałem ponownie zepsutą w transporcie po raz któryś szczytówkę i wszystko poszło jak trzeba.
 

Mario

Offline

No to muszę pokombinować z nowa przelotką bo stara nie wchodzi nawet po podpiłowaniu szczytówki papierem ściernym.
 

Artur Betcher

Offline

Dziękuje Robert za ten materiał, jak zwykle dobra robota i kolejna cegiełka budująca forum ułożona Usmiech
Pozdrawiam Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Robert Zakrzewski

Offline

Mario napisał(a):
No to muszę pokombinować z nowa przelotka bo stara nie wchodzi nawet po podpiłowaniu szczytówki papierem ściernym.




Mariusz tylko nie szlifuj tak może za bardzo obwodu szczytówki tylko w ten sposób co na zdjęciu zaznaczone czerwoną obwódką żeby było równo

www.forumsumowe.pl/images/t_zlamana_czesc_szczytowa_wedki.jpg
 

Robert Zakrzewski

Offline

Artur nie ma za co ważne że się podoba i przyda komuś temat grin
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Opnie o wędce Fiume Monster 3,0M/400GR Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 10 lipca 2017 20:45
Mapy batymetryczne, monitor poziomu wody, hydrologia, żegluga - wymiana - rzeki i zbiorniki wodne. Spinning, Trolling za sumem 15 02 października 2016 18:03
Wymiana przelotki Rodbuilding 1 18 lutego 2014 22:07
Wymiana łożysk stalowych na hybrydowe lub ceramiczne Znalezione w sieci 8 15 lutego 2013 16:30
Shimano Beastmaster 2,7 wymiana czy skrócenie? Wędziska spinningowe na suma 5 12 listopada 2012 19:09
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,545,030 unikalne wizyty