Włochy Pad | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna. -Czesław Miłosz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Włochy Pad

lukasz w

Offline

Witam,
Na weekend majowy wybieramy się do Włoch na pad.
Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem oc pontonu i silnika.
Czy jest obowiązek aby ponton był ubezpieczony?
Proszę o pomoc do wyjazdu tylko tydzień.
 

Artur Betcher

Offline

Pytaj Jacka, on często tam jeździ.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

lukasz w

Offline

Ma ktoś może jakiś namiar do kolegi Jacka, i mógłby zapytać czy zgodzi się podać mi nr tel.
do wyjazdu już niewiele.A ubezpieczenie jak coś to ważne.
 

lukasz w

Offline

Znajomy który pracował w Włoszech dzwonił do Włocha wędkarza. Ten Włoch twierdzi że ponton z silnikiem zaburtowy nie trzeba ubezpieczyć.ubezpieczenie musi być przy silnikach na stałe.Czy to prawda to nie wiem. będę szukał jeszcze potwierdzenia.Jak ktoś ma jaies informacje proszę dać znać.
 

Artur Betcher

Offline

Napisz do niego: http://www.forums...lookup=679
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

nissmo

Offline

Witam Usmiech z wiadomosci jakie mam to ponton tez trzeba ubezpieczyc
 

lukasz w

Offline

Może Jacek coś podpowie. Napisałem do kolegi.Czasu coraz mniej.Kolega który wyjaśnił jak i gdzie opłacić kartę mówił że ubezpieczał. Ogólnie też słyszałem że trzeba ubezpieczyć nawet i elektryka. Z tym że też słyszałem że karta tam kosztuje 45 euro a fakt jest taki że koszt karty to 23 euro. Mam wrażenie że cześć wypowiedzi jest takich aby zniechęcić do samodzielnego wypadu. ☺. Ja lubię przygodę. Kumpel ogarnął miejsce w bergantino . to znaczy mieszkają tam jego znajomi i można będzie tam rozstawać graty. mieszkają blisko wody.
 

Artur Betcher

Offline

Ja też mam czasem wrażenie że wiele wypowiedzi na temat Padu, Ebro i w ogóle wypraw wędkarskich jest mocno ukierunkowana w stronę koniecznego wynajęcia bazy czy przewodnika. Dla mnie to takie naganianie ludzi. My też reklamujemy bazę FishingPlanet nad rzeką Ebro ale absolutnie nie posunął bym się do stwierdzeń że nad Ebro to tylko z nami w sierpniu na zlot lub tylko do bazy. Oczywiście my jeździmy tylko do bazy bo nierealne by było inaczej ale samemu to ja mogę jechać na dowolne łowisko sumowe Europy i będę się świetnie bawił bez przewodników, baz itp itd. Na pewno też wyjdzie mnie to o wiele bardziej ekonomicznie. Na Sekwanie też sam jako przewodnik jestem do wynajęcia a wielokrotnie odpowiadałem na zapytania gdzie kupić kartę, jakie przepisy itp żeby ułatwić komuś samotną eskapadę a nawet w dwóch przypadkach w zeszłym roku odradziłem zainteresowanym branie mnie jako przewodnika ( zasiadki z brzegu).
Połamania kija i oby wyjazd się udał Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jacek Gebala

Offline

Tak, ubezpieczenie jest wymagane. Na forum są tez wyczerpujące wypowiedzi w tej kwestii:
http://www.forums...ost_176656

Powtórzę swoja i zapraszam do przestudiowania tematu:

Jacek Gebala napisał(a):

Wymagane ubezpieczenia na Włochy to od 11.06.2012 roku - 6 000 000 Euro(6 mln). Składa się z dwóch części - 5 000 000 (5 mln.) - ubezpieczenie od szkód na osobach i 1 000 000(1 mln. Euro) - ubezpieczenie od szkód na rzeczach. Po niemiecku to "Personen(5 mln.) i Sachsschäden(1 mln.)"

Tak wiec albo źle zrozumiałeś albo cie źle "poinformowano". Za małe ubezpieczenie to we Włoszech żadne ubezpieczenie Smutny Naturalnie nikt nikogo nie zmusza do płacenia czegokolwiek i znam takich którzy tam byli bez ubezpieczenia i nie było problemu(i kontroli), inni też byli i też wrócili tyle tylko ze znacznie "lżejsi". Yyyyy

Aktualnie przeprowadzane są częste i zaostrzone kontrole z powodu wejścia nowych przepisów a raczej kar dotyczących kłusownictwa. Niestety, bo to nieprzyjemne ale i dobre ze względu na ochronę populacji rybnej.


Jacek Gebala napisał(a):

nissmo napisał(a):

Jacku dokładnie tak jak piszesz to ja źle napisałem Usmiech 5mln -danni corporale oraz 1mln - danni materiali


Gwoli ścisłości , gwarantowana maksymalna suma od powstałej szkody wypłacana przez ubezpieczyciela to właśnie te 5´000 000 Euro. Nono
Właśnie ubezpieczyłem moją skromną "jednostkę pływającą" na Włochy. Zmeczony Tanio nie jest, ale głowy nie urywa.Zmeczony


Licencje można nabyć samemu i wtedy naturalnie są tańsze. Ceny 40-80 Euro to ceny(rożnych) licencji w obozach wędkarskich. Różnią sie nieco cenowo w zależności od regionu(ewentualnie obozu) gdzie są kupowane. Oficjalnie(od ostatniego roku) jest do nabycia jedna roczna licencja na cały teren Włoch, ale w niektórych regionach można nabyć te dotyczące właśnie i tylko tych regionów i wtedy są naturalnie tańsze. Na ogol są to te które jeszcze nie są tak oblegane przez wędkarzy.

Ale jeśli macie znajomych na miejscu to dziwie się ze jeszcze nie dogadaliście się z nimi aby wam je kupili.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

lukasz w

Offline

Jacku bardzo dziękuję za informację.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Włochy Łowiska sumowe 1 08 listopada 2010 18:09
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,552,756 unikalne wizyty