Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ład w domu porządkuje głowę i serce.-pow.ludowe.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł

tylka

Offline

Małego sumka już kiedyś złowiłam, rybka waleczna, dlatego nabrałam chęci na spróbowanie z większąUsmiech.
Oczytałam się tego postu już kilka razy i na razie chyba spróbuję z tym kołowrotkiem, ewentualnie może dołożę i kupię spro.
 

Mariuszkk

Offline

Próbujemy doradzić tani i w miarę konkretny sprzęt.Baltica jest na pewno za słaba- cieńka oś i wyginająca się stopka-może nie dać rady 20kg rybie.Tak jak pisałem ,mogłem porównać bezpośrednio.
Pozdrawiam
 

tylka

Offline

Ok. Skoro z własnego doświadczenia Mariusz odradza Balticę to posłucham i kupię Spro. Różnica cenowa nie jest straszna Usmiech.
Dziękuję za pomoc.
 

Wisniewski Michal

Offline

A ja pisałem już tu gdzieś, że na ten sezon kompletuje sprzęt dosłownie od zera. Co za tym idzie budżet ma ogromne znaczenia. Oglądałem kilka kolowrotków tak do 70zł. Większość z lepszych marek jest za mała, jak już większe to marki nie cieszącej się zbytnio dobrą opinią, albo rzeczywiście wykonane jakby z resztek droższych braci.
Parę lat temu kupiłem do lekkiego spławika za 30zł w pewnym markecie sportowym kołowrotek Caperlan, o dziwo jest to jedyny mój kręcioł, który jeszcze działa.
To samo zrobiłem teraz nabyłem Caperlan Sea 70, za całe 65zł.
Możecie się śmiać, ale jakość wykonania tego kręcioła za te pieniądze powala na kolana. Nie testowałem jeszcze w boju więc tu się nie wypowiem, ale jeśli będzie tak wytrzymały jak jego wysłużony mniejszy brat, to będę bardzo zadowolony.
Czy trafie suma nie wiem, ale do ciężkiego gruntu na karpia, na pewno będzie dobry. Nad Ebro się z nim nie wybieram Oczko
 

tylka

Offline

To ja czekam na recenzję tego kołowrotka po połowach Usmiech
 

Andrzej Kossakowski

Offline

Wisniewski Michal napisał(a):

A ja pisałem już tu gdzieś, że na ten sezon kompletuje sprzęt dosłownie od zera. Co za tym idzie budżet ma ogromne znaczenia. Oglądałem kilka kolowrotków tak do 70zł. Większość z lepszych marek jest za mała, jak już większe to marki nie cieszącej się zbytnio dobrą opinią, albo rzeczywiście wykonane jakby z resztek droższych braci.
Parę lat temu kupiłem do lekkiego spławika za 30zł w pewnym markecie sportowym kołowrotek Caperlan, o dziwo jest to jedyny mój kręcioł, który jeszcze działa.
To samo zrobiłem teraz nabyłem Caperlan Sea 70, za całe 65zł.
Możecie się śmiać, ale jakość wykonania tego kręcioła za te pieniądze powala na kolana. Nie testowałem jeszcze w boju więc tu się nie wypowiem, ale jeśli będzie tak wytrzymały jak jego wysłużony mniejszy brat, to będę bardzo zadowolony.
Czy trafie suma nie wiem, ale do ciężkiego gruntu na karpia, na pewno będzie dobry. Nad Ebro się z nim nie wybieram Oczko


I niewykluczone, że i tym razem będziesz zadowolony. Póki co wszystko co kupowałem w tym sklepie było wbrew pozorom solidne...:-)
 

mushuk

Offline

Artur skoro mówisz, że nie warto inwestować w takowy sprzęt, to czy nada się do takiego łowienia Dragon Maxima Baitfeeder 1060i?? Bo zakupiłem takowy kręcioł pod feedera?? Czy może lepiej kupić coś typu Mikado Catreel??
 

Artur Betcher

Offline

Po co pod feedera aż 1060i? Chyba nie zamierzasz feederem sumów łowić?? Mikado dedykowane pod suma masz tu http://www.forums..._9000.html

Ogólnie na same początki powinno się użyć to co się już ma przykładowo na karpia a dopiero kiedy jakiekolwiek efekty będą i widać będzie że sprzęt nie jest wystarczający to się dozbraja.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mushuk

Offline

O tym modelu Mikado wlasnie mowilem Usmiech
Taki kolowrotek wszyscy mi polecali... i ze lepiej ten wiekszy rozmiar brac!! Zeby zapas byl? To nir lepiej tym kolowrotkiem sprobowac zaczac lowic, zeby niie wydawac kasy?? A jesli wydac 150zl mniej wiecej to na co? Przepraszam za brak polskich znakow, jestrm za granica i nie chce mi sie juz w necie kombinowac.
 

Lukaszb

Offline

Ten mikado ma tylko jeden rozmiar, ogólnie do kręcioła masz szpule zapasową, ale ja żadnej nie używam jak dają grafitowe. Praca bardzo lekka, przy ciężkim gruncie sprawdza się bardzo dobrze, czy z sumem da radę nie wiem bo nie miałem przyjemności sprawdzić na nim Usmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Tani kołowrotek Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 04 czerwca 2020 08:59
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,543,998 unikalne wizyty