Zrób to sam, podwodny spławik z dozownikiem dipu. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic. -Seneka


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zrób to sam, podwodny spławik z dozownikiem dipu.

Slawomir Polowczyk

Offline

Wykonanie samemu podwodnego spławika nie powinno nikomu sprawić większych trudności ale Mnie zainteresował spławik, ze zbiorniczkiem na dip tak wiec Zbyszek Wąchała opisywał sposób uatrakcyjnienia woblera o zapach, napisane było coś o tranie i jakieś maści z tranu i smarowaniu takim mazidłem woblera .
Mianowicie kilku z nas stosuje dipy do przynęt martwych tylko jest mały problem z utrzymaniem dipu w odpowiednim miejscu to znaczy przy przynęcie, bo jak wiemy po zalaniu dipem przynęty i późniejszym wyrzuceniu przynęta spadając od lustra wody aż do dna roznosi zapach po całym łowisku czy to jest skuteczny sposób nie wiem.
I sobie pomyślałem o spławiku podwodnym z zbiorniczkiem na dip.

Materiał do wykonania spławika :
-dwa lub trzy korki od szampana
-rurka PCV o długości 250 mm o średnicy zewnętrznej 6 mm i wewnętrznej 4 mm
-dwa wiertla 6 i 3 mm
-jedno opakowanie po Kinder niespodziance

www.forumsumowe.pl/images/m_podwodny_splawik_jak_zrobic.jpg

Sposób montowania po przewierceniu korków i pojemniczka wiertlem 6 mm centrycznie i późniejszym nałożeniu na rurkę PCV i po przyklejeniu sylikonem wszystkich elementów mamy gotowy spławik.

www.forumsumowe.pl/images/m_podwodny_splawik_rekodzielo.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_podwodny_splawik_hand_made.jpg

Do napełnienia zbiorniczka robimy dwa otwory jeden 3 mm a drugi igłą do szycia.

www.forumsumowe.pl/images/m_podwodny_splawik_dozownik.jpg

Żeby podciśnienie się nie wytwarzało i miał możliwość wypełnić dip w pojemniku.

Po sprawdzeniu w jakim czasie wypływa dip to jest około 4 godzin metoda kropelkowa tak wiec godne uwagi i co ważne nic praktycznie nie kosztuje czas wykonania 30 minut, to jest szybciej jak pojechać do sklepu wędkarskiego i kupienia gotowego spławika.
 

Piotrek Sudol

Offline

Ciekawy pomysł testowałeś może już na łowisku ten patent??
 

Janusz Michalak

Offline

Nie ma się co zastanawiać czy to jest skuteczne bo najlepszą metodą jest sprawdzenie tak więc w sylwestrową noc pomyślcie że korek od szampana to nie koniecznie śmieć który wylądował pod nogami a raczej dobry materiał do zrealizowania tego pomysłu a kupując dziecku jajko-niespodziankę zrobimy nie tylko jemu przyjemność. A tak poważnie to od paru lat stosuje korek jako spławik podwodny tylko ja używam rurki miedzianej jako łącznika. Także tutaj wykorzystuje korek

http://www.forums...ead_id=260
 

Slawomir Polowczyk

Offline

Piotrek85 napisał(a):
Ciekawy pomysł testowałeś może już na łowisku ten patent??


Jeszcze nie testowałem na łowisku ale próbę przeprowadziłem w domu i efekt jak pisałem ok 4 godzin wypływał dip tak wiec ma szanse na dobre efekty. I z dipem będzie trochę oszczędniej.
 

Artur Betcher

Offline

Ja już mogę zacząć się przygotowywać bo jajeczek u nas od groma ze względu na liczbę potomstwa Oczko
Poniżej na zdjęciu 1/3 tego co mamy czyli to co akurat walało się pod nogami beka

http://www.forumsumowe.pl/images/m_splawik_podwodny_material.jpg

W sumie dobry pomysł, wypróbować nie szkodzi Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Nawet taki pojemniczek można przywiązać do żywca z dipem, albo nad żywcem do przyponu...Haha
 

Slawomir Polowczyk

Offline

Myślałem też o zastosowaniu na włosie to znaczy na pierwszym haku czy kotwicy podwiesić pojemnik.
Tylko problem z uszczelnieniem może powstać.
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Najpierw by trzeba takie pojemniczki posklejać. Następnie można by np; plecionkę przyponową przewlec za pomocą igły przez taki pojemniczek, co do uszczelnienia to nie ma co się za bardzo przejmować w końcu dip ma się z tego pojemniczka uwalniać.
 

Slawomir Polowczyk

Offline

Mi chodzi o powolne uwalnianie dipu np.6 godzin bo wiemy jak za szybko to niezdrowo a do jednego pojemnika wstrzykniesz jakieś 30ml wydaje mi się ze starczy.
A co do sklejania pojemników popróbuje ciekawe wydłuża okres dipowania
 

elpazo

Offline

Czysta teoria a jak ma się uwalniać skoro tran jest tłusty i lżejszy od wody [chyba ze górnym otworem], a może tak z knotem jak lampka naftowa. Pozdrawiam Elpazo
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma. Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 537 27 stycznia 2019 20:11
podwodny spławik Przynęty martwe do łowienia sumów 2 13 lutego 2018 21:05
sygnalizator brań bezprzewodowy zrób to sam Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 36 01 listopada 2017 08:57
Wędzarnie Stacjonarne. Zrób To Sam ! Kulinaria 246 27 grudnia 2016 18:11
Spławik Spro do bojki Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 15 22 grudnia 2016 11:54
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,577,170 unikalne wizyty