Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Po ilu dniach kobieta jest rytualnie oczyszczona od mę­ża? - Od własnego zaraz, od cudzego nigdy. Autor: Teano


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł

Pawel Poznanski

Offline

Kamil16U napisał(a):
To jeszcze tylko spytam, nie wiem czy dobrze sformułuję pytanie. Jaki wyrzut musi mieć sumówka, żeby czerpać przyjemność z holu takich od 20kg wzwyż i dało się go wyholować zarówno na Odrze, gdy pójdzie w nurt i na żwirowni ,żeby nie wchodził w zwalone drzewa oraz inne przeszkody? Da się to jakoś określić (sprecyzować)? A jeszcze ile taka wędka stanieje? Chodzi o tego Cormorana Bull Fightera X 350g do 1 lipca, ponieważ za kołowrotek chcę dać z 200-250zł i plecionkę 200m o rozmiarze około 0,40-0,50 za którą dam 160 zł prawie, a wędka, no max 180zł Smutny

Kamil, sprecyzuj co masz na myśli pisząc "czerpać przyjemność z holu" Usmiech
Czy chodzi Ci o - nazwijmy to - finezyjne łowienie taj jak, np. łowienie większych ryb na maczówkę?
Jeśli już mowa o "przyjemności" podczas holu dużych sumów to wiedz jedno. Sprzęt (w tych cenach), który Ci umożliwi pewny hol będzie ciężki. Standardowy zestaw na suma to często grubo ponad 1kg w ręku. Im dłuższy kij tym cięższy no i zestaw bardziej niewygodny...
Jeśli już szukasz zestawu do "czerpania przyjemności" to proponuję Ci pokłonić się w kierunku krótszych kijów, typu 2,7m.
Jeśli chcesz rzucać z brzegu żywcem ok. 20-25cm to musisz przyjąć, że ciężar wyrzutu powinien być co najmniej 300gr.
 

Kamil Ungrat

Offline

Nie nie już wiem i zdecydowałem się na cormoran bull fighter X 3m 350g Usmiech . Kręcioła kupię w czerwcu za 250zł i powinno być ok na początek i na dłuższe łowienie widzę że wielu wędkarzy używa tej wędki Oczko
 

Kamil Ungrat

Offline

Nie nie już wiem i zdecydowałem się na Cormoran Bull Fighter X 3m 350g Usmiech . Kręcioła kupię w czerwcu za 250zł i powinno być ok na początek i na dłuższe łowienie widzę że wielu wędkarzy używa tej wędki Oczko
 

Andrzej Zdzislaw

Offline

Sprawdż prywatne wiadomości Kamil
 

Kamil Ungrat

Offline

Panowie mam w kieszeni 244zł równo nie mogę wydać ani grosza więcej czy cormoran bull fighter X 3m 350g będzie najlepszym wyborem?
 

Lukaszs

Offline

Wszyscy zachwalają więc myślę że wybór jak najbardziej trafny
 

Artur Betcher

Offline

Kamil16U napisał(a):
To jeszcze tylko spytam, nie wiem czy dobrze sformułuję pytanie. Jaki wyrzut musi mieć sumówka, żeby czerpać przyjemność z holu takich od 20kg wzwyż i dało się go wyholować zarówno na Odrze, gdy pójdzie w nurt i na żwirowni ,żeby nie wchodził w zwalone drzewa oraz inne przeszkody? Da się to jakoś określić (sprecyzować)? A jeszcze ile taka wędka stanieje? Chodzi o tego Cormorana Bull Fightera X 350g do 1 lipca, ponieważ za kołowrotek chcę dać z 200-250zł i plecionkę 200m o rozmiarze około 0,40-0,50 za którą dam 160 zł prawie, a wędka, no max 180zł Smutny



Przyjemność z holu osiągasz na początku nawet na kiju od miotły. Im więcej sumów łowisz tym większe masz wymagania, oczekiwania. Ja miałem to szczęście że zacząłem od karpiówek bo jeśli chodzi o połowy sumów do 40kg to właśnie te wędziska dają największą przyjemność z holu. Mają czucie jakiego brakuje wszelkim wędziskom sumowym a jednocześnie moc pozwalającą wyciągnąć z wody ogromną rybę. Wybaczają one błędy początkującym co niejedna sumówka nie zrobi. Przy wyrzucie amortyzują tak ze możemy dorzucić żywca w łowisko żywego a jednocześnie nie ma problemu z wywaleniem kilowej przynęty. Nie garmaż jest ważny ani to ile wędka waży ale to jak pracuje i stąd czerpie się przyjemność. Na ponad 4 tony sumów przeze mnie wyłowionych około połowy złowionych jest na karpiówki więc pisząc to wiem o czym mówię a nie pisze żeby sobie popisać.
Nawet teraz kiedy mam wysokiej jakości sprzęt sumowy na każdej wyprawie zarzucam też karpiówkę.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

KRYSTIAN

Offline

Witam zwracam się z prośbą dotyczącą wędziska Mikado MLT Heavy Catfish o długosci 330cm mianowicie chodzi mi o akcje tego wędziska znalazłem info o długości 300cm ze to parabola czy tak też jest w tej wersji 330 cm.Przymierzam się do kupna i nie wiem czy dobrze zrobię chciał bym aby wędzisko miało akcje jak najbardziej zbliżoną do paraboli żeby dobrze amortyzowało zrywy ryby długość najlepiej powyżej 3m jeśli ktoś mógłby coś doradzić z góry dziękuje co do ceny dobrze jak bym się zmieścił wgranicy 200zł ale jeśli będzie trzeba to może ją delikatnie przekroczyć pozdrawiam.
Tomaszów Maz woj Łodzkie
 

Rafal Tchorzewski

Offline

Niedawno kupiłem tą wędkę i z tego co mi się wydaję jej akcja jest zbliżona do paraboli,jak mi się uda to zrobię jutro poglądową fotkę jak wędzisko pracuje pod obciążeniem.
 

Lukasz Karlinski

Offline

Krystian a porozglądaj się za tym Robinsonem co rozmawialiśmy przez telefon ja na niego łowie i jest naprawdę dobry a koszt to tak jak ci mówiłem 120zł a krótki opis tej wędki jest tutaj
http://www.forums...o_do_200zl
Rybkimaly
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,698,489 unikalne wizyty