Forelle 6 KM | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

''Wydaje mi się, że mógłbym mieć lepszą kondycję gdybym nie pił i nie palił 7 paczek papierosów dziennie'' beka Ricardo "El Matador" Mayorga (29-8-1, 23 KO)


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Forelle 6 KM

Emil Sinkiewicz

Offline

Wpadł w moje ręce silnik Forelle z tabliczki wynika że 6KM 1968r DDR.
Znajomy nie używał go już dobrych kilka lat bo zostawiał plamki oleju na wodzie, a że sam nie potrafił go naprawić i nikt się tym zająć nie chciał to mi go odstąpił.Silnik odpala troszkę świruję na niskich.

Czy ktoś posiada taki silnik i mógłby wyrazić jakąś opinie bo zastanawiam się czy jest sens go podreperować i używać?!

forumsumowe.pl/h/fshzw_dscn2476jpg_a19db.jpg
 

Viking

Offline

Jasne ze jest sens ,zawsze to lepsze niż pagaje. Kliknij do Darka Kucharskiego ,a najlepiej oddaj go w jego rece a będziesz zadowolony .

edycja
Tu troche chlopaki pisza http://forum-motorowodne.pl/silniki-do-lodzi/wieterok-8-vs-forelle-7/ jak złamałem reg to usuńcie wpis
 

Artur Betcher

Offline

Dawaj go do Darka i zrobi, ma dobrą rękę. Przychylam się do poprzedniej opinii że zawsze to lepiej niż wiosełka Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Emil Sinkiewicz

Offline

Co do wiosełek to latam na elektryku i 3xAku więc nie jest źle Haha ale jakakolwiek spalina otwiera zawsze szerzej temat rzek i trollingu zwłaszcza pod prąd.Co do remontu to widzę po wpisach że Darek Kucharski to niezły spec ale w moim przypadku wymiana łożysk i uszczelniaczy wraz z dorobieniem uszczelek i ewentualną regulacją nie stanowi problemu.Nie powiem jeśli zdarzy się sytuacja że na czymś utknę to pewnie się do Darka odezwę.

Interesowały mnie bardziej jakieś opinie użytkowe, zwłaszcza o trollingu na tym,bo wiadomo nie dość że dosyć stara jednostka,to jeszcze 2T.
Nie wiem czy można porównywać do Wietieroka z którym jednak nie którzy jednak mają problemy przy trollingu!?
 

Viking

Offline

Praktycznie każdy 2T nie lubi trolingu tzn nie lubi wolnych obrotów a zwłaszcza te z danych lat ,chodzi o chłodzenie a raczej jego brak ,są jakieś myki ze śrubami ale ja się nie wypowiem .
 

Dariusz Kucharski

Offline

Robert Godles napisał(a):

Praktycznie każdy 2T nie lubi trolingu tzn nie lubi wolnych obrotów a zwłaszcza te z danych lat ,chodzi o chłodzenie a raczej jego brak ,są jakieś myki ze śrubami ale ja się nie wypowiem .



Jest tak dokładnie jak Robert pisze Okok ale da się to przeskoczyć właśnie przeróbką śruby
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Emil Sinkiewicz

Offline

Jest tak dokładnie jak Robert pisze Okok ale da się to przeskoczyć właśnie przeróbką śruby


Mówimy tu o ewentualnej podmianie śruby od innego silnika i dopasowanie tulejki czy zmniejszenie średnicy oryginalnej śruby?
 

Dariusz Kucharski

Offline

zmniejszenie średnicy śruby, polecam zdobyć drugą i zmniejszyć średnicę ale trzeba to zrobić dobrze by śruba była wyważona bo łożyska w spodzinie będą padać jak najęte, ja w wietierokach tak przerabiam ze da sie spokojnie trolować ale i w ślizgu popłyniesz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Emil Sinkiewicz

Offline

Tak właśnie myślałem że zmniejszenie średnicy będzie trochę łatwiejszym zadaniem!

Po majówce silnik idzie do rozebrania w drobny mak(łożyska,simeringi i uszczelki),jak ogarnę go już poskładanego i będzie zadowalająco chodził,to ogarnę śrubę(jak znajdę,na Olx coś widziałem) to raczej się odezwę.
 

Konrad Bartosik

Offline

To ja myślałem że mam stary silnik matiner 8 około 15 lat. To moj to jeszcze podlotekUsmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,574,840 unikalne wizyty