Kontrole PSR i SSR 2015 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Siwizna nie czyni człowieka mądrym. -Menander


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kontrole PSR i SSR 2015

Tomasz Seta

Offline

Tak jak pisałem w temacie kłusownictwa kontrole są niezbędne aby na naszych wodach było przestrzegane prawo.Sytuacja w okręgu radomakim wygląda w moim przypadku tak:ponad 50 wypadów na ryby i żadnej kontroli,lokalna etyka wędkarska na bardzo niskim poziomie a kłusownictwo na wysokim.Bardzo proszę wszystkich forumowiczów o wpisanie okręgu,liczbę wypadów i kontroli oraz opinię a będziemy mieli mapę odnośnie okręgów i ich kondycji.
 

Artur Betcher

Offline

U nas kontroli nie było żadnej oprócz tych policyjnych gdzie mam je często dlatego ze wędkuje na szlakach żeglugowych. Lokalna etyka wędkarska na wzorowym poziomie a kłusownictwo na prawie że zerowym. Myślę że przy odpowiedniej mentalności wędkujących i ich uświadomieniu kontrole są zbędne z tym że podejrzewam że takie rzeczy to nie w Polsce....
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mateuszw

Offline

wędkuję na Nurcu,Narwi,Bugu , kartę wędkarską mam od 2004 Roku różnie to bywa z wyjazdami ale jeszcze nie miałem ani jednej kontroli pfft ani nie wiedziałem żadnego kontrolującego Haha w ostatnie wakacje w sumie prawie tydzień w tydzień nad bugiem i nic pfft
 

Grzegorz Petryna

Offline

Co prawda w tamtym roku nie miałem w ogóle czasu na ryby (około 20 wyjazdów) to kontroli nie miałem żadnej. W porównaniu do roku 2014 około 60 wyjazdów (nawet i 2 razy trafiły się tygodniowe) kontroli miałem 5.
 

Marek Kohut

Offline

Hej. Ostatnia kontrola na zbiorniku Domaniów ok.4 lata temu. Strażnicy sprawdzili pozwolenia ale ryb nie zmierzyli bo im miarki nie chciałem pożyczyć. Na tym zbiorniku jestem kilkadziesiąt raz w roku.
Kol. Artur mieszkałm w GB kilka lat i także kraj wspaniały. Dla większości Anglików wędkarstwo to nuda a u nas sport narodowy. Milion członków PZW.A w Polsce demokracje mamy zaledwie od 25 lat.w PRL wszystko było niczyje i wszyscy kradli i ryby też. Ale zmieni się, bądz optymisą.Ja jestem.
 

Artur Betcher

Offline

Ja też jestem optymistą i dlatego to forum istnieje. To forum to też forma edukacji. Nie zmienia to faktu że teraz jest jak jest i trzeba to po imieniu nazywać.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janusz Golebiewski

Offline

Głównie jeżdżę nad Odrę we Wrocławiu lub okolicach i od 5 lat pamiętam chyba tylko 2 kontrole z czego ostatnia była w 2014 r.
Na pewnej gliniance którą opiekuje się koło PZW (nie moje koło) kontrole są częste. W okresie letnim nawet 2-3 razy na dobę, a to tylko dlatego, że ten strażnik często łowi na tej wodzie.
 

Mariusz Kulenty

Offline

U mnie kontrole są dosyć częste ale mam wrażenie, że są robione "na sztukę". Ja nie zabieram złowionych ryb i w większości przypadków wypuszczam jeszcze na pontonie. Na Bugu 2 lata temu byłem kontrolowany jednej nocy 2 razy! Sprawdzali nawet rybki w siatce (miałem na żywca).
Tak powinno być zawsze. Oklaski
 

Marek Kohut

Offline

Czasami to odnoszę wrażenie, że dla PZW to lepiej jak kłusole są. Jest wtedy wytłumaczenie co się z rybami stało. Wyłapali kłusownicy i tyle. A zarybienia się robi na prywatnych akwenach.
Sporo moich kolegów już zrezygnowała z karty wędkarskiej i łowi tylko na "komercji".
Chyba to wszystko do tego dąży, że połowić będzie można na takich zbiornikach. No chyba, że na ebro.Oczko
W pobliżu Radomia jest miejscowość Potworów(po trasie na Tomaszów Maz.)mają tam od ok.3 lat małą zaporówke. Rybostan przepiękny ale zbiornik należy do gminy Potworów a nie do PZW. Koło wędkarskie liczy 200 członków. Każdy członek chyba 2 razy w roku ma wyznaczoną 12godz. służbe na zbiorniku. Jeżeli podjedziesz i wyjmiesz wędke po 30 min. kontrola pozwolenia a później jeszcze rybki.
 

phil-wroclaw

Offline

Ja jestem stosunkowo często kontrolowany 2-4 razy do roku ale to jest spowodowane tym, że pływam głównie po Mietkowie i Odrze w okolicach Wrocławia. Mało tego miałem okazję nawet 2 czy 3 razy zapłacić mandat a to za "niemanie" koła które tylko zawadza i nie ma gdzie go schować ( nie szkodzi że są 3 kamizelki i rzutka ) i raz czy dwa na Mietkowie za to że silnik ma 10 KM a nie 5 (a że barki wożące żwir mają diesle po 200 KM i leją ropą po zbiorniku) to jest ok.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kontrole PSR i SSR w 2017 roku Forum ogólne o sumach 3 09 stycznia 2018 20:39
Rękodzieło wędkarskie - dyskusja ogólna 2015 Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 01 grudnia 2016 15:51
Wędkarstwo podlodowe-sezon 2015/2016 Forum ogólne o sumach 62 25 stycznia 2016 13:13
NadEbro.pl i relacja z wyprawy 2015. Zloty i forumowe imprezy 14 10 stycznia 2016 15:58
Humor wędkarski i nie tylko - 2015. Hyde Park 308 09 stycznia 2016 11:46
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,559,195 unikalne wizyty