Testy plecionek i krętlików | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dziewczyna to piec, w którym powoli piecze się baba.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Testy sprzętu wędkarskiego
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Testy plecionek i krętlików

Michal Wilk

Offline

Darku no raczej tak... żeby unieść ciężar 30kg na rolce potrzebujesz zrównoważyć ten ciężar czyli dołożyć drugie 30. Czyli na pletkę działa siła 60kg co daje już bardziej zbliżony wynik. Z moich wyliczeń i testów jakie sam sobie prowadzę wynika że pletki lepszych firm wytrzymują od 55 do 60% wytrzymałości podanej na opakowaniu

po za tym jest jedna rzecz która mi się nie podoba w jego testach. Ja jak i Ty używamy wagi... a on po prostu mówi. Silnik waży 150kg i mam wierzyć na słowo dokładam coś tam i ma ileś tam... zero potwierdzenia w tym...
 

Mariusz Nowak

Offline

Dariusz Kucharski napisał(a):

Michał czy ja dobrze kombinuję? w teście Mariusza plecionka przechodzi przez bloczek- jakąś rolkę i wtedy powstaje dźwignia dwustronna , i mamy taką oto sytuację z jednej strony wisi ciężar załóżmy 30 kg plecionka przechodzi przez rolkę i my działamy siłą 30 kg by podnieść ten ciężar, siłę mamy przyłożoną w trzech miejscach ciężar podnoszony to jeden punkt ciężar równoważący to drugi punkt i rolka trzeci punkt z tym że na plecionkę na kółku działa siła 60 kg bo ciężar ciągnie ku ziemi z siłą 30 kg a my w przeciwną również z siłą 30 kg czyli byłby rolką powiesić na wadze to wynik byłby 60 kg, co sadzisz o tym?
Darek to masz filmik jak podnoszę ta plecionkę bezpośrednio zebyś nie zawracał sobie głowy obliczeniami ile przechodzi przez rolkę.Jak widac jedną ręką filmuje a drugą podnoszę. A i tak nie wytrzymuje 40kg.

https://youtu.be/...
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Mariusz Nowak

Offline

Michal Wilk napisał(a):

Darku no raczej tak... żeby unieść ciężar 30kg na rolce potrzebujesz zrównoważyć ten ciężar czyli dołożyć drugie 30. Czyli na pletkę działa siła 60kg co daje już bardziej zbliżony wynik. Z moich wyliczeń i testów jakie sam sobie prowadzę wynika że pletki lepszych firm wytrzymują od 55 do 60% wytrzymałości podanej na opakowaniu

po za tym jest jedna rzecz która mi się nie podoba w jego testach. Ja jak i Ty używamy wagi... a on po prostu mówi. Silnik waży 150kg i mam wierzyć na słowo dokładam coś tam i ma ileś tam... zero potwierdzenia w tym...
Michał jak bys się troche znał na motoryzacji to bys wiedział że nie ma silnika v8 co waży mniej jak 150kg ale co ty otym możesz wiedzieć.Trudno jest coś takiego zważyc i poco to komu,jak dwóch a nawet trzech chłopa ma co podnosic to jest wystarczający dowód.A co do pdnoszenia na wyciągu to przejdz się na siłownie to zobaczysz czy 30 kg to jest 60kg ,oczywiście jak podniesiesz.
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz Nowak napisał(a):

Dariusz Kucharski napisał(a):

Michał czy ja dobrze kombinuję? w teście Mariusza plecionka przechodzi przez bloczek- jakąś rolkę i wtedy powstaje dźwignia dwustronna , i mamy taką oto sytuację z jednej strony wisi ciężar załóżmy 30 kg plecionka przechodzi przez rolkę i my działamy siłą 30 kg by podnieść ten ciężar, siłę mamy przyłożoną w trzech miejscach ciężar podnoszony to jeden punkt ciężar równoważący to drugi punkt i rolka trzeci punkt z tym że na plecionkę na kółku działa siła 60 kg bo ciężar ciągnie ku ziemi z siłą 30 kg a my w przeciwną również z siłą 30 kg czyli byłby rolką powiesić na wadze to wynik byłby 60 kg, co sadzisz o tym?
Darek to masz filmik jak podnoszę ta plecionkę bezpośrednio zebyś nie zawracał sobie głowy obliczeniami ile przechodzi przez rolkę.Jak widac jedną ręką filmuje a drugą podnoszę. A i tak nie wytrzymuje 40kg.

https://youtu.be/...


Mariusz widzę że nie wytrzymuje, ale robiąc test chodzi oto by był czytelny i wiarygodny dla wszystkich ma nie pozostawiać wątpliwość i niedomówienia ,u ciebie jest skala co 10 kg wiec trudno tu mówić o jakimkolwiek wyniku wiemy ze jest to między 30 a 40 kg a to mało dokładne, jeszcze piszesz że inni robią to chałupniczo może i masz racje ale wszystko jest jasne i czytelne, a to jest najważniejsze bo robimy to nie dla siebie a dla innych i dlatego musi być wszystko jasne
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Lukasz Reczek

Offline

Ja tam żaden szpec od testów plecionek ale z tego testu nic nie wiem.Przy ilu kg pękła dokładnie.Po co przez jakąś rolkę puszczone??Darek jak zrobił test to było wszystko widaćUsmiech
Łukasz Reczek
 

Michal Wilk

Offline

Mariusz Nowak napisał(a):

Michal Wilk napisał(a):

Darku no raczej tak... żeby unieść ciężar 30kg na rolce potrzebujesz zrównoważyć ten ciężar czyli dołożyć drugie 30. Czyli na pletkę działa siła 60kg co daje już bardziej zbliżony wynik. Z moich wyliczeń i testów jakie sam sobie prowadzę wynika że pletki lepszych firm wytrzymują od 55 do 60% wytrzymałości podanej na opakowaniu

po za tym jest jedna rzecz która mi się nie podoba w jego testach. Ja jak i Ty używamy wagi... a on po prostu mówi. Silnik waży 150kg i mam wierzyć na słowo dokładam coś tam i ma ileś tam... zero potwierdzenia w tym...
Michał jak bys się troche znał na motoryzacji to bys wiedział że nie ma silnika v8 co waży mniej jak 150kg ale co ty otym możesz wiedzieć.Trudno jest coś takiego zważyc i poco to komu,jak dwóch a nawet trzech chłopa ma co podnosic to jest wystarczający dowód.A co do pdnoszenia na wyciągu to przejdz się na siłownie to zobaczysz czy 30 kg to jest 60kg ,oczywiście jak podniesiesz.


Widzisz nie muszę się znać na motoryzacji (chociaż się coś tam znam w końcu miałem terenówkę ) żeby wiedzieć że silnik od audi 4,2 v8 bez osprzętu waży ciut ponad 200 kg... z olejami chyba 208 lub 211 no nic nie pamiętam dokładnie... Więc chciałbym wiedzieć ile tak naprawdę wytrzymał ten krętlik... albo czy ta plecionka strzela bo nie podniosła 40 kg czy może 41(bo tyle mogą ważyć te hantle razem z karabinkiem) a 40 podniesie...

Co do tej siłowni i tego podnoszenia to może sobie najpierw poczytaj a potem rzucaj takie komentarze... Bo ja tu nie chce i mam nadzieję że nie będę musiał nikogo obrażać. Ja tylko wyrażam swoją opinie, pozytywna lub negatywną ale opinie, ale widzę że ktoś nie umie jej przyjąć...
 

Mateuszw

Offline

a tam nie wiem po co poprawiać fabrykę i coś komuś udowadniać skoro zostało udowodnione pfft Panowie jeszcze raz do szkoły na fizykę pfft
1. przy teście Darka działała inna siła na plecionkę ponieważ była stopniowo zwiększana za pomocą dolewanej wody, a następnie wszystko zostało zważone i to jest jak najbardziej poprawny test.
2. Test Mariusza to jakieś nieporozumienie bo równie dobrze można było powiesić 30 kg mocniej szarpnąć i też by pękła pfft bo w chwili szarpnięcia nie jesteśmy w stanie zbadać jakie to było obciążenie.

PS. Marku masz Fajny podnośnik do silników, spróbuj zrobić test na nim weź wagę połóż obciażenie, podczep 39 kg i podnieś wtedy zobaczymy, kiedy moment nie będzie tak wysoki jak w przypadku kiedy robisz to ręcznie Usmiech

A co do chałupniczości w mojej opinii to sam powinieneś nazwać tak swój test ,ponieważ był bardziej nieczytelny i robiony na siłę, żeby tylko udowodnić
 

Lukasz Reczek

Offline

Ale Robercie tu nikt nie jest złośliwy ani to żadna komisja.Chodzi tylko oto że np u Darka na teście wychlapało sie może pół litra wody to mamy tolerancje błędu powiedzmy 0.5kg.A u Mariusza widać 30kg wisi aprzu 40kg pękła i tylko oto tu chodzi jak juz robić testy to tak żeby było widać przy jakim ciężarze pęka i to wszystko pozdr
Łukasz Reczek
 

Mariusz Nowak

Offline

Panowie widać że macie wyżej wymienioną plecionkę i uważacie że jest najlepsza ze wszystkich.Ja nie napisałem że jest zła tylko ze producent zawyża wartość.Jakby było napisane na niej że wytrzymuje 40 kg to na pewno by jej nikt z Was nie kupił.Testowałem również inne plecionki dużo tańsze i wytrzymywały podobny ciężar a kosztowały pół mniej.A co do szarpania przy testach Mateusz to jak będziesz miał suma dwa metry na niej to go poproś żeby nie szarpał tylko stopniowo ciągnął żeby nie urwać .Tak że nie ważne czy wytrzymuje 30 kg /40kg ale ważne że nie wytrzymuje tylle co na niej pisze.Okok
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Lukasz Reczek

Offline

Ale Mariuszu nie mam tej plecionki i nie uważam że jest najlepszaNono Wyraziłem swoje zdanie odnośnie testu który zaprezentowałeś.Czy to Berkley czy Jaxon jest obojętne.
Łukasz Reczek
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testy sprzętu Mikado Testy sprzętu wędkarskiego 55 31 grudnia 2018 13:39
Przyżąd do mierzenie wytrzymałości plecionek Sprzedam sprzęt wędkarski 4 21 września 2018 16:10
Testy plecionek na suma Testy sprzętu wędkarskiego 363 30 grudnia 2017 22:50
Testy krętlików i agrafek Pozostałe wyposażenie wędkarza 33 20 stycznia 2017 10:28
Testy pontonów Kolibri Łodzie, pontony i inne środki pływające 14 11 października 2014 23:12
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,560,428 unikalne wizyty