Testy pontonów Kolibri | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Wyrafinowane piękno płci męskiej istnieje tylko po to aby podniecać płeć żeńską. -Karol Darwin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Testy pontonów Kolibri

Wisniewski Michal

Offline

Cześć,
często pojawiają się pytania, odniośnie pontonów Kolibri: czy mi wystarczy, czy nie za mały, nie za duży, jaki silnik itp.
Wrzucam przykładowy filmik z testów tych pontonów z różnymi mocami silników, obciążeniem itp. Fakt, że na wodzie stojącej, ale ogólny pogląd można mieć.

Widać idealnie wielkość pontonu w stosunku do człowieka co myślę, bardzo się przyda przy podjęciu decyzji.
Filmów z tej seri jest bardzo dużo i praktycznie można znaleźć każdy wyrób z serii Kolibri. Ja wrzucam tylko jeden do reszty traficie bez problemów Usmiech

YouTube Video
 

Jozefp

Offline

Ale brzydkie te pontony...takie zielone pfft
 

Mateusz Harezlak

Offline

Mój jest własnie taki brzydki zielony, na poczatku roku jak był nowy to wyglądał identycznie jak te na filmie Haha Szkoda że nie oglądałem tego przed pierwszym montażem podłogi, pewnie zrobił bym to pół godziny szybciej Haha Haha Haha
 

Jozefp

Offline

Ja do mojego liściowego muszę tylko spalinkę dokupić na przyszły sezon i będzie gitara Okok.Po oglądnięciu filmu wychodzi na to że 6km pływa się z taką szybkością jednemu jak na 10km we dwóchYyyyy Jaką ma moc Twój silniczek Mateuszu i jak sobie daje radę na Odrze???
 

Mateusz Harezlak

Offline

Prędkość pływania w praktyce zależy od tego czy wejdziesz pontonem w ślizg. Jeśli tego nie zrobisz to nie będziesz czuł większej różnicy między np 2,5KM a 6KM bo pomimo znacznej różnicy w mocy na obu silnikach będziesz pływał wolno. Oczywiście im większa moc i mniejsze obciążenie tym łatwiej wprowadzić ponton w slizg.

Przerabiałem kilka silników i mam też kilka w domu w zależności od potrzeb. Mój najmocniejszy 8KM wydaje się być optymalny do wielkości mojego pontonu 3,30m. Jeśli jednak komuś zależy na tym żeby takim pontonem szybko się przemieszczać w dwie osoby wraz ze sprzętem to niech od razu celuje w moc 10-12KM.

Ja nie mam takich potrzeb i do pełni szczęścia wystarczy mi powolne przemieszczanie się po łowisku dlatego na codzień pływam na 4KM.
 

Lukaszb

Offline

Ale to też zależy od łowiska, bo na Bugu czy Wiśle 4km to zdecydowanie za mało nawet na jedną osobę... Chyba, że nie mamy w zamiarach większego terenu jak 1km penetrować Oczko
 

AP1982

Offline

 W te wakacje miałem wypad w 3 osoby. Pływaliśmy po Wiśle w poszukiwaniu miejscówki... Odcinek +/- 10 km płynęliśmy około 1,5 godziny. Ponton był załadowany po burty, a my siedzieliśmy na gratach... Szczerze nie polecam mniejszego niż 5 km. Sam chciałem kupić 10 km, niestety miałem spore wydatki w te wakacje i zdecydowałem się na 5hp... I powiem Ci, że dobrze się stało bo zadowolony jestem bardzo z niego. Gdy pływam samemu lub z kimś przy małym załadunku to zasuwa fajnie, przy falce nawet zdarzy się, że w ślizg czasem wejdzie... Ja na pontonie miałem ponad 500 kg ładunku, łącznie z nami i silnik spisywał się znakomicie Oczko
 

AP1982

Offline

A tak na marginesie to czy to prawda, że pontony " kolibri " to produkt Rosyjski...?
 

Jozefp

Offline

Wydaje mi się że ukraiński Oczko
 

AP1982

Offline

Też tak myślałem dopóki nie zobaczyłem na allegro. Na każdej aukcji pisze, że to " rosyjski ponton kolibri "...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testy sprzętu Mikado Testy sprzętu wędkarskiego 55 31 grudnia 2018 13:39
Testy plecionek i krętlików Testy sprzętu wędkarskiego 196 02 kwietnia 2018 08:12
Testy plecionek na suma Testy sprzętu wędkarskiego 363 30 grudnia 2017 22:50
Ponton Kolibri 360 + przyczepa Sprzedam sprzęt wędkarski 2 22 listopada 2017 15:53
Ponton kolibri KM280PP ze sztywna podłogą sprzedam Sprzedam sprzęt wędkarski 2 22 października 2017 21:24
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,543,537 unikalne wizyty